Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Klasa 7 i 8 Szkoły Podstawowej w Mycielewie w kosmosie!

13 maja o godz. 10 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazach popularnonaukowych w formie transmisji na żywo pt.

„CREDO i promieniowanie kosmiczne”,

Pokazy te realizowane są w ramach projektu „Fizyka kluczem do zrozumienia świata”, który dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

Prelekcja  miała formę dynamicznej rozmowy dwóch prowadzących (Prof. Piotr Homola i Prof. Robert Kamiński) przeplataną materiałami video. Opowiadali oni o rejestracji cząstek promieniowania kosmicznego przy pomocy telefonów komórkowych. W ten sposób zachęcili słuchaczy naszej szkoły do aktywnego udziału w pomiarach podczas pokazu pod hasłem “pobijamy rekord świata w drużynowym łapaniu cząstek”. Zarejestrowane cząstki będą materiałem do analiz naukowych, w których każdy może wziąć udział. Nad przebiegiem wydarzenia czuwała pani Angelika Drozd.

AD

Category: Bez kategorii
Przetłumacz stronę »
Font Resize
Kontrast