Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Biwak w Tleniu

Od 9 do 11 maja 2022 roku uczniowie z klasy VI pod opieką pani Beaty Janickiej i Małgorzaty Kwiatkowskiej uczestniczyli w Zielonej Szkole w Tleniu. Każdy dzień był zaplanowany i wypełniony różnymi atrakcjami.

I tak: pierwszego dnia odbyła się zbiórka wszystkich uczestników biwaku podczas, której powitał nas właściciel ośrodka. Dodatkowo przeprowadził pogadankę na temat zasad BHP. Później udaliśmy się na pyszny obiad oraz pączki.

Następnie poszliśmy nad jezioro Mukrz gdzie pod okiem ratownika uczniowie pływali na rowerach wodnych. Tego dnia odbyliśmy także szesciokilometrowy spacer po pięknej okolicy Borów Tucholskich. Kolejnego dnia pojechaliśmy do oddalonego o 40 km od Tlenia Fojutowa. Na miejscu uczniowie skorzystali z kąpieli na basenie.

Następnie przemieściliśmy się pod wieżę widokową oraz zwiedziliśmy Akwedukt Fojutowo. Ten zabytek architektury hydrotechnicznej stanowi skrzyżowanie rzek Czerskiej Strugi, która płynie dołem i Wielkiego Kanału Brdy, który płynie górą. Po obiedzie odbyły się zajęcia na temat zdrowego stylu życia. Po kolacji uczniowie klas VI ze szkół podstawowych naszej gminy konkurowali ze sobą pod okiem trenera w różnych zabawach sportowych.

Podczas wieczornego ogniska mogliśmy raczyć się pysznymi kiełbaskami. Ostatniego dnia udaliśmy się na długi spacer nad jezioro. Udział w wyjeździe to doskonała okazja do integracji zespołu klasowego, a także do poznania uczniów z innej strony. W tym miejscu dziękujemy GKRPA w Kcyni za sfinansowanie biwaku. Już dzisiaj czekamy na kolejny wyjazd.

Małgorzata Kwiatkowska

Category: Bez kategorii
Przetłumacz stronę »
Font Resize
Kontrast