Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Wolontariusze na Święta Bożego Narodzenia

Szkolne Koło Wolontariatu wraz z całą społecznością Szkoły Podstawowej
w Mycielewie
nie zapomniało o tych, którzy potrzebują pomocy innych także w te Święta. Uczniowie w grudniu wzięli udział w trzech akcjach charytatywnych. Pierwsza z nich polegała na przygotowaniu kartek świątecznych z życzeniami, które  wykonane zostały m.in. na lekcjach plastyki pod kierunkiem pani Agnieszki Magdziarz. Przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu napisali życzenia  i przesłali te kartki do podopiecznych hospicjum Domu Sue Rider w Bydgoszczy. Kolejna akcja dotyczyła zbiórki na rzecz fundacji Bractwo Małych Stópek. Dzieci i młodzież z każdej klasy pod opieką wychowawcy przez okres dwóch tygodni gromadziły dary w postaci: chusteczek, oliwek, mydeł, pampersów, butelek i smoczków oraz zabawek dla najmłodszych, a także herbaty i kawy  dla  ich mam w ramach akcji
„Paczuszka dla maluszka”. Zgromadzono ponad 50 kg darów, które za pośrednictwem fundacji trafią do domów samotnej matki, hospicjów dla dzieci i domów dziecka.  Nie zapomniano także o podopiecznych szubińskiej Stołówki św. Faustyny, do której przekazano zebrane w szkole produkty spożywcze.

Zorganizowanie akcji charytatywnych nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie  rodziców naszych uczniów. To dzięki Państwa ofiarności mogliśmy wspomóc potrzebujących. Dziękujemy też pracownikom szkoły, którzy także wsparli nasze działania. Szczególne podziękowania należą się młodzieży ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Dziękujemy za Waszą empatię, pracowitość i kreatywność!

Joanna Biernacka-Kozerewicz, Magdalena Tomkowiak,
Foto: M. Tomkowiak, B. Dolatowski

Category: Bez kategorii
Przetłumacz stronę »