Co zrobić, by pobrać arkusze egzaminacyjne?

1. Przez trzy kolejne dni o godzinie 9.00 odwiedzaj stronę www.cke.gov.pl lub www.oke.gda.pl
To tam opublikowane zostaną wszystkie materiały.

2. Znajdź zakładkę „Próbny egzamin ósmoklasisty” oraz właściwy arkusz egzaminacyjny:

JĘZYK POLSKI – 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00. Arkusz egzaminacyjny dla uczniów bez niepełnosprawności i uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się (OPOP_100). Egzamin z języka polskiego pisany jest przez 120 minut, czyli do godziny 11.00. Czas na odesłanie rozwiązanych zadań: godzina 13:00 tego samego dnia.

MATEMATYKA – 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00. Arkusz egzaminacyjny dla uczniów bez niepełnosprawności i uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się (OMAT_100). Egzamin z matematyki pisany jest przez 100 minut, czyli do godziny 10.40. Czas na odesłanie rozwiązanych zadań: godzina 12:30 tego samego dnia.

JĘZYK ANGIELSKI – 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00. Arkusz egzaminacyjny dla uczniów bez niepełnosprawności i uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się (OJAP_100). Egzamin pisany jest przez 90 minut, czyli do godziny 10.30. UWAGA! W przypadku egzaminu z języka angielskiego do pobrania jest również nagranie mp3! Czas na odesłanie rozwiązanych zadań: godzina 12:30 tego samego dnia.

JĘZYK NIEMIECKI – 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00. Arkusz egzaminacyjny dla uczniów bez niepełnosprawności i uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się (OJNP_100). Egzamin pisany jest przez 90 minut, czyli do godziny 10.30. UWAGA! W przypadku egzaminu z języka niemieckiego do pobrania jest również nagranie mp3! Czas na odesłanie rozwiązanych zadań: godzina 12:30 tego samego dnia.

3. Zapisz materiały na dysku komputera.

4. Rozwiązuj zadania na komputerze albo wydrukuj arkusz. Jeśli nie masz drukarki, możesz zapisać rozwiązania na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno zadania.

5. Pracuj tak długo, jak wskazano na pierwszej stronie arkusza.

6. Pamiętaj! Pracuj samodzielnie i nie ściągaj. Egzamin próbny ma być sprawdzeniem Twoich możliwości.

7. Wyślij rozwiązania nauczycielowi przedmiotu e-mailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć poszczególnych kartek rozwiązań (tak, jak robisz to dotychczas przy nauczaniu zdalnym). Nauczyciele sprawdzą prace według przygotowanych odgórnie zasad oceniania.

8. W razie problemów z pobraniem plików, poinformuj od razu swojego wychowawcę, by mógł dać Tobie odpowiednio więcej czasu na rozwiązanie zadań.

9. Czekaj na wynik i informację zwrotną od swojego nauczyciela przedmiotu. Rozwiązania zadań zostaną także opublikowane na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej 8 kwietnia.

Powodzenia!

Katarzyna Walasiewicz