Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Dzień dziecka w towarzystwie zacnych gości

Dzień Dziecka wyjątkowo w tym roku zorganizowaliśmy 10 czerwca. Zabawy i atrakcje dla dzieci przygotowała firma „Nie pękaj” opłacona przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Mycielewie.
Uczniowie otrzymali watę cukrową i popcorn, a czas umilali wykwalifikowani animatorzy.
Gośćmi specjalnymi byli również zaprzyjaźnieni leśnicy i myśliwi, którzy zorganizowali konkurs przyrodniczy z ciekawymi nagrodami dla dzieci. Ufundowali również zestaw głośnomówiący, który przyda się do prowadzenia zajęć w terenie.
Był to doskonały moment na podziękowania i gratulacje dla pana Kazimierza Stosika, który niedawno jako pracownik Nadleśnictwa Szubin przeszedł na emeryturę. Pan Kazimierz od lat współpracuje z naszą placówką oświatową, propagując proekologiczne wychowanie młodego pokolenia.

Dziękujemy również Kołu Łowieckiemu GWARDIA z Bydgoszczy za prezenty:
sprzęt sportowy i nagrody na kolejne konkursy. 

Pogoda dopisała, a uśmiechy z twarzy dzieci nie znikały.
Z serdecznymi życzeniami dla wszystkich dzieci Anna Pyszczyńska.

Amadeusz Hak laureatem wojewódzkiego konkursu interdyscyplinarnego!

Uczeń klasy 7 Szkoły Podstawowej w Mycielewie Amadeusz Hak uzyskał tytuł laureata  Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach, który w tym roku odbył się pod hasłem „Prymas Stefan Wyszyński na tle historii Polski XX i XXI wieku”.

Dodajmy, że konkurs od kilku lat cieszy się w naszej szkole dużą popularnością i możemy poszczycić się wieloma odniesionymi w nim sukcesami. W tegorocznej edycji w etapie szkolnym
 i rejonowym udział wzięło troje uczniów. Oprócz Amadeusza, byli to: Aleksandra Strzyżewska i  Stanisław Lulka z klasy 8. Opiekunem merytorycznym uczniów jest pani Renata Szczepaniak, która  od samego początku organizowania konkursu przygotowuje naszych uczniów.

Finał konkursu zorganizowano  6 maja w Urzędzie Marszałkowskim Toruniu, a uroczystą galę z udziałem laureatów i  finalistów – 10 czerwca w Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku. Amadeusz Hak, aby znaleźć się w tak zaszczytnym gronie, wykazał się doskonałą znajomością nie tylko biografii Prymasa Tysiąclecia, ale także wiedzą z wielu dziedzin. Nagrody dla laureatów konkursu były niezwykle atrakcyjne. Serdecznie gratulujemy naszemu uczniowi  sukcesu i już trzymamy kciuki  licząc na udany występ w przyszłorocznej  edycji tegoż konkursu. Jednocześnie zachęcamy pozostałych uczniów do zgłębiania wiedzy o wybitnych Polakach i do udziału w konkursie o tak dużej randze.

Tekst: J. Kozerewicz, Foto: A. Koralewska-Hak 

Przetłumacz stronę »
Font Resize
Kontrast