Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Ma się to oko!

10 czerwca grupa uczniów z klasy VIII pod opieką p. M. Kwiatkowskiej uczestniczyła w Turnieju o Puchar Ligi Strzeleckiej w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni. Turniej przebiegał w bardzo miłej atmosferze a nasi reprezentanci świetnie się bawili zdobywając przy okazji nowe doświadczenia i znajomości.

Okazało się, że kilku z nich ma naprawdę świetnie oko. Kinga Czechowska i Alan Tracz wystrzelali indywidualnie II miejsca. Jako drużyna zajęliśmy II i III miejsce. Gratulujemy!

MK

Zajęcia z doradztwa zawodowego

Zgodnie z Rozporządzeniem MEN od 1 września 2018 roku w przedszkolach prowadzona jest preorientacja zawodowa a w klasach 1-6 szkoły podstawowej orientacja zawodowa. Celem jest zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami, pobudzenie i rozwijanie ich zainteresowań i uzdolnień, a także kształtowanie pozytywnych postaw wobec pracy. W klasach 7-8  odbywają się zajęcia z doradztwa zawodowego, które w naszej szkole prowadzi p. M. Kwiatkowska. Celem zajęć jest przygotowanie uczniów do odpowiedzialnego planowania kariery i podejmowania decyzji edukacyjnych przy wsparciu doradcy uwzględniając znajomość własnych zasobów oraz informacji na temat rynku pracy i systemu edukacji . W tym roku poszerzyliśmy nasze działania i 2 czerwca   gościliśmy w naszej szkole p. Sylwię Tomaszewską z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy , która prowadziła zajęcia w klasie 8.  Podczas zajęć nasi uczniowie mieli okazję uporządkować  wiedzę na temat swoich predyspozycji zawodowych.

MK

Przetłumacz stronę »
Font Resize
Kontrast