Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Każdego roku 8 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Od tego święta rozpoczyna się Tydzień Bibliotek.
W tym tygodniu wszystkie biblioteki szczególnie przypominają o sobie czytelnikom oraz chętnie otwierają się na kontakt z czytelnikami. W naszej szkole również uczciliśmy święto bibliotek poprzez wyjątkowe zajęcia biblioteczne. Uczniowie klas I – III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych wysłuchały bajki ,,Trzy małe świnki”, która przedstawiona została w formie Kamishibai. Jest to inaczej teatr obrazkowy (papierowy teatr), który wywodzi się z Japonii. Jest to technika czytania, w której wykorzystuje się zarówno tekst jak i ilustracje. Każda kolejna plansza z obrazkiem przedstawia kolejny fragment czytanego utworu.
Uczniowie obejrzeli teatrzyk z uwagą, a następnie wzięli udział w pogadance z panią bibliotekarką. Dzieci trafnie wyciągnęły wnioski z bajki, która niesie ważne przesłanie – lenistwo nie popłaca.

M. Borzych

Komunikat

Przypominamy harmonogram zajęć na tydzień od 24 do 28 maja:

24 maja (poniedziałek) – do szkoły przychodzą uczniowie klas 5 i 6, pozostali uczniowie nauka zdalna.

25, 26, 27 maja (wtorek, środa, czwartek) – do szkoły przychodzą uczniowie klasy 8 na egzamin, pozostali uczniowie mają wolne (dodatkowe dni wolne ze względu na egzamin ósmoklasisty- zarządzenie dyrektora szkoły); plan dowozów na egzamin uczniów klasy ósmej zamieścimy w poniedziałek. Opieką świetlicową w tych dniach będą objęci młodsi uczniowie, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki (ze względów organizacyjnych prosiliśmy wcześniej zainteresowanych rodziców o zgłoszenie dziecka do opieki świetlicowej do wychowawców klas – można to zrobić jeszcze w poniedziałek 24 maja do godz. 12.00).

28 maja ( piątek)- do szkoły przychodzą uczniowie klas 8 i 6, pozostali uczniowie nauka zdalna.

Mamy to! Zadania Teodora wykonane!

Grupa Biedroneczki brała udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Wyzwanie Teodora”, który był realizowany od 5 października 2020 roku do 14 maja 2021 roku. Projekt objęty był honorowym patronatem Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego oraz Dębińskiego Centrum Kultury w Jastwi. Organizatorem projektu było Publiczne Przedszkole im Jana Pawła II w Woli Dębińskiej. Głównym  celem projektu było wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka, ale także uświadomienie dzieciom, że o własny rozwój można dbać w każdym wieku, a pomoc okazywana innym jest równie ważna, jak troska o siebie samego. Natomiast wszelkie podejmowane działania mogą być kreatywnym wyzwaniem.

Teodor to pewien bocian, który chciał zostać profesorem nauk przedszkolnych. Chciał on, aby przedszkolaki zdobyły siedem sprawności, które uważał za najbardziej przydatne. Były one związane ze sportem, przygotowywaniem posiłku, okazywaniem pomocy, wyrażaniem emocji i uczuć, dbaniem o przyrodę i wykonywaniem prac plastycznych. Za każde podjęte wyzwanie i radzenie sobie z zadaniem dzieci otrzymywały  odznakę, która była wyrazem zdobytej wiedzy i umiejętności w danym zakresie. Realizację poszczególnych zadań dokumentowaliśmy poprzez zdjęcia, które dodawaliśmy na bieżąco na Facebookowej stronie.  Po zebraniu wszystkich odznak przedszkolaki zostały nagrodzone DYPLOMEM PROFESORA TEODORA,  a nasza placówka zdobyła CERTYFIKAT MIEJSCA SPRZYJAJĄCEGO WSZESTRONNEMU ROZWOJOWI DZIECKA.

Dzieci bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem brały udział w proponowanych przez Teodora zadaniach. Nauczyły się jak dbać o przyrodę, jak pomagać innym, jak okazywać uczucia, które w tych trudnych czasach są tak ważne.

Rodzicom dziękuję za wyrażenie zgody na udział swoich  pociech  w tak fantastycznym projekcie.

Iwona Wojtkowiak

Klasa 7 i 8 Szkoły Podstawowej w Mycielewie w kosmosie!

13 maja o godz. 10 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazach popularnonaukowych w formie transmisji na żywo pt.

„CREDO i promieniowanie kosmiczne”,

Pokazy te realizowane są w ramach projektu „Fizyka kluczem do zrozumienia świata”, który dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

Prelekcja  miała formę dynamicznej rozmowy dwóch prowadzących (Prof. Piotr Homola i Prof. Robert Kamiński) przeplataną materiałami video. Opowiadali oni o rejestracji cząstek promieniowania kosmicznego przy pomocy telefonów komórkowych. W ten sposób zachęcili słuchaczy naszej szkoły do aktywnego udziału w pomiarach podczas pokazu pod hasłem “pobijamy rekord świata w drużynowym łapaniu cząstek”. Zarejestrowane cząstki będą materiałem do analiz naukowych, w których każdy może wziąć udział. Nad przebiegiem wydarzenia czuwała pani Angelika Drozd.

AD

Uwaga! Hybrydowy powrót do szkoły uczniów klas 4 – 8

Od poniedziałku 17 maja uczniowie klas 4 – 8 wracają do szkoły w systemie hybrydowym. Poniżej podaję harmonogram:

17 i 18 maja (poniedziałek, wtorek) – do szkoły przychodzą uczniowie klas 4 i 8, pozostali uczniowie nauka zdalna

19 (środa) – do szkoły przychodzą uczniowie klas 4 i 7, pozostali uczniowie nauka zdalna

20 maja (czwartek) – do szkoły przychodzą uczniowie klas 5 i 7, pozostali uczniowie nauka zdalna

21 maja (piątek – do szkoły przychodzą uczniowie klas 5 i 7, pozostali uczniowie nauka zdalna

24 maja (poniedziałek) – do szkoły przychodzą uczniowie klas 5 i 6, pozostali uczniowie nauka zdalna

25, 26, 27 maja (wtorek, środa, czwartek) – do szkoły przychodzą uczniowie klasy 8 na egzamin, pozostali uczniowie mają wolne (dodatkowe dni wolne ze względu na egzamin ósmoklasisty- zarządzenie dyrektora szkoły); opieką świetlicową w tych dniach będą objęci młodsi uczniowie, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki (ze względów organizacyjnych proszę zainteresowanych rodziców o zgłoszenie dziecka do opieki świetlicowej do wychowawców klas do dnia 21 maja)

28 maja ( piątek)- do szkoły przychodzą uczniowie klas 8 i 6, pozostali uczniowie nauka zdalna.

Podczas nauki stacjonarnej obowiązuje reżim sanitarny (tak jak od września 2020), m. in. proszę pamiętać o maseczkach (rekomendowane maseczki medyczne), dezynfekcji rąk, przebywaniu w wyznaczonych strefach.

Uczniowie z objawami chorobowymi dróg oddechowych, gorączką nie powinni przychodzić do szkoły.

Wkrótce zamieścimy harmonogram dowozów.

Do zobaczenia w szkole!

Uwaga! Wyniki gminnego konkursu „Liczymy się dla Polski”

W związku z trwającym Narodowym Spisem Powszechnym Mieszkań i Ludności Burmistrz Kcyni ogłosił dwa konkursy celem propagowania i rozpowszechniania informacji o trwającym spisie. Był to konkurs plastyczny „Liczymy się dla POLSKI” dla uczniów szkół podstawowych oraz konkurs fotograficzny „Moje miasto. Moja rodzina. Wczoraj i dziś”. Z uwagi na niewielką ilość zgłoszonych prac organizatorzy postanowili nagrodzić wszystkich uczestników konkursu, wśród nich jest czworo uczniów z naszej szkoły: 

  • Maria Kurtysiak – klasa 1
  • Krzysztof Wiekiera – klasa 4
  • Martyna Wiekiera – klasa 2
  • Nadia Mlicka – klasa 4

Gratulujemy!

Przetłumacz stronę »
Font Resize
Kontrast