Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Pomagamy Celince Andrzejewskiej

„Milionów serc potrzeba dziś, by to malutkie mogło bić…”

Zespół Espresso

W  ramach wiosennych porządków panie Iwona Suder oraz Monika Cyranowska poprzesadzały kwiaty doniczkowe. Przez ostatni rok roślinki  bardzo się rozrosły. Z inicjatywy pani dyrektor Katarzyny Walasiewicz,  postanowiliśmy część z nich przeznaczyć na pomoc chorującej na SMA Celince. Od kilku tygodni panie Magdalena Tomkowiak, Anna Pyszczyńska oraz  Joanna Kozerewicz  wystawiają kwiatki na licytacje na Facebooku,  Grupa – Licytacje dla Celinki. Stan zdrowia dziewczynki pogarsza się, a do uzbierania zostało jeszcze około 10% kwoty potrzebnej na zakup bardzo drogiego leku, to jest ponad 870 tys. zł. W licytacje roślinek włączyło się do tej pory wiele osób, którym los Celinki nie jest obojętny. Dziękujemy wszystkim tym z Państwa, którzy dołożyli swoją cegiełkę i wylicytowali kwiatki. Dziękujemy zwłaszcza rodzicom naszych uczniów. Wierzymy, że wystawione w najbliższych dniach roślinki znajdą swój nowy dom, a pozyskane dzięki nim pieniążki zasilą konto Celinki.

Dodajmy, że w naszej szkole cały czas trwa zbiórka plastikowych nakrętek. Nasi uczniowie włączają się w różnorakie akcje przekazując m.in. własnoręcznie wykonane prace plastyczne. Cały czas można też wpłacać pieniążki na konto Celinki, a także wysyłać sms. Będziemy mieli także okazję wesprzeć dziewczynkę dostarczając w dniach 12-14 kwietnia do naszej szkoły  ubrania, zabawki, makulaturę  i inne przedmioty w ramach akcji „Wiosenne wietrzenie szafy”. Zachęcamy całą społeczność szkolną do dalszego wspierania zbiórki, aby udało się uratować życie i zdrowie Celinki.

J. Kozerewicz

Plakat przedstawia zdjęcie Celinki i informację jakie rzeczy można oddać w czasie zbiórki zabawek, odzieży w gminie Kcynia w dniach 12-14 kwietnia 2021 r.
Przetłumacz stronę »
Font Resize
Kontrast