Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Trzecia umie pływać!

W maju i w czerwcu uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej w Mycielewie oraz Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie brali udział w programie „Umiem pływać”. Organizatorem przedsięwzięcia był Kujawsko-Pomorski Związek Pływacki oraz Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Dzieci z Mycielewa i Dziewierzewa miały możliwość uczestniczenia w zajęciach nauczania i doskonalenia pływania. Lekcje odbywały się AQUAPARKU w Wągrowcu, pod okiem doświadczonych instruktorów. Uczniowie mieli zapewnioną opiekę projektu –  p. H. Mickiewicz – SP Mycielewo i p. G. Kruś – SP w Dziewierzewo.
Urząd Miejski w Kcyni zapewnił dojazd i powrót z zajęć, które realizował PKS z Bydgoszczy. Uczniowie gminy Kcynia rozwijali swoje umiejętności pływackie oraz zasady zachowania się nad wodą. Życzymy im dalszych sukcesów w doskonaleniu swoich umiejętności. 

 H. Mickiewicz

Uwaga! wyniki Konkursu Matematycznego Kangur 2021 r.

Wyniki tegorocznego Konkursu Matematycznego Kangur 2021 każdy uczeń otrzymał w wiadomości prywatnej poprzez e-dziennik. Bardzo proszę zapoznać się indywidualnie.

Uczeń klasy III, Alan Hak zdobył wyróżnienie w tymże konkursie. Gratuluję sukcesu, aktywności, zaangażowania  i zachęcam do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

Alan Hak – uczeń klasy 3 został wyróżniony w konkursie

Koordynator konkursu AD

Projekt z ZUS

Nasi uczniowie chętnie i licznie uczestniczą w proponowanych  projektach i konkursach.  W ostatnim  czasie uczniowie klasy 6 i 7 uczestniczyli w zajęciach w ramach ogólnopolskiego programu „Projekt z ZUS”. Celem, którego jest upowszechnianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół podstawowych. Po skończonych zajęciach uczniowie wzięli udział w konkursie organizowanym przez ZUS. Wykonali prace plastyczne i nagrali filmik wyjaśniający, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Niestety nie udało nam się zająć żadnego miejsca chociaż troje naszych uczniów otrzymało dyplom i upominki za udział w konkursie. Byli to Claudia Czechowska, Katarzyna Marciniak i Amadeusz Hak.

Gratulujemy!

M.K

Piąta cały rok brała udział w akcji „Nauka w plecaku”…

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 5 pomimo zdalnego nauczania brali udział w lekcjach na żywo prowadzonych na kanele you tube na żywo. W grudniu z okazji Mikołajek na godzinie wychowawczej uczestniczyliśmy w pierwszej lekcji na żywo pt.

„ Spotkanie ze Świętym Mikołajem”. Dowiedzieliśmy się na niej, gdzie mieszka Święty Mikołaj, jak spędza czas wolny, co jest ulubionym przysmakiem jego reniferów. 16 kwietnia świętowaliśmy na żywo DZIEŃ OCHRONY SŁONI. Wybraliśmy  się wspólnie do Tajlandii. Zdobyliśmy trochę wiedzy o słoniach. Teraz na pewno odróżnimy  słonia indyjskiego od afrykańskiego.

Na zakończenie roku szkolnego 18 czerwca braliśmy udział w spotkaniu dotyczącym upragnionych wakacji pt. „W namiocie!”. Wiemy już  między innymi: co wziąć na wakacje pod namiot,  czy w namiocie jest mało czy dużo miejsca,  jakie ryby są niezbędne do rozłożenia namiotu.

AD

Dzień dziecka w towarzystwie zacnych gości

Dzień Dziecka wyjątkowo w tym roku zorganizowaliśmy 10 czerwca. Zabawy i atrakcje dla dzieci przygotowała firma „Nie pękaj” opłacona przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Mycielewie.
Uczniowie otrzymali watę cukrową i popcorn, a czas umilali wykwalifikowani animatorzy.
Gośćmi specjalnymi byli również zaprzyjaźnieni leśnicy i myśliwi, którzy zorganizowali konkurs przyrodniczy z ciekawymi nagrodami dla dzieci. Ufundowali również zestaw głośnomówiący, który przyda się do prowadzenia zajęć w terenie.
Był to doskonały moment na podziękowania i gratulacje dla pana Kazimierza Stosika, który niedawno jako pracownik Nadleśnictwa Szubin przeszedł na emeryturę. Pan Kazimierz od lat współpracuje z naszą placówką oświatową, propagując proekologiczne wychowanie młodego pokolenia.

Dziękujemy również Kołu Łowieckiemu GWARDIA z Bydgoszczy za prezenty:
sprzęt sportowy i nagrody na kolejne konkursy. 

Pogoda dopisała, a uśmiechy z twarzy dzieci nie znikały.
Z serdecznymi życzeniami dla wszystkich dzieci Anna Pyszczyńska.

Amadeusz Hak laureatem wojewódzkiego konkursu interdyscyplinarnego!

Uczeń klasy 7 Szkoły Podstawowej w Mycielewie Amadeusz Hak uzyskał tytuł laureata  Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach, który w tym roku odbył się pod hasłem „Prymas Stefan Wyszyński na tle historii Polski XX i XXI wieku”.

Dodajmy, że konkurs od kilku lat cieszy się w naszej szkole dużą popularnością i możemy poszczycić się wieloma odniesionymi w nim sukcesami. W tegorocznej edycji w etapie szkolnym
 i rejonowym udział wzięło troje uczniów. Oprócz Amadeusza, byli to: Aleksandra Strzyżewska i  Stanisław Lulka z klasy 8. Opiekunem merytorycznym uczniów jest pani Renata Szczepaniak, która  od samego początku organizowania konkursu przygotowuje naszych uczniów.

Finał konkursu zorganizowano  6 maja w Urzędzie Marszałkowskim Toruniu, a uroczystą galę z udziałem laureatów i  finalistów – 10 czerwca w Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku. Amadeusz Hak, aby znaleźć się w tak zaszczytnym gronie, wykazał się doskonałą znajomością nie tylko biografii Prymasa Tysiąclecia, ale także wiedzą z wielu dziedzin. Nagrody dla laureatów konkursu były niezwykle atrakcyjne. Serdecznie gratulujemy naszemu uczniowi  sukcesu i już trzymamy kciuki  licząc na udany występ w przyszłorocznej  edycji tegoż konkursu. Jednocześnie zachęcamy pozostałych uczniów do zgłębiania wiedzy o wybitnych Polakach i do udziału w konkursie o tak dużej randze.

Tekst: J. Kozerewicz, Foto: A. Koralewska-Hak 

Ma się to oko!

10 czerwca grupa uczniów z klasy VIII pod opieką p. M. Kwiatkowskiej uczestniczyła w Turnieju o Puchar Ligi Strzeleckiej w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni. Turniej przebiegał w bardzo miłej atmosferze a nasi reprezentanci świetnie się bawili zdobywając przy okazji nowe doświadczenia i znajomości.

Okazało się, że kilku z nich ma naprawdę świetnie oko. Kinga Czechowska i Alan Tracz wystrzelali indywidualnie II miejsca. Jako drużyna zajęliśmy II i III miejsce. Gratulujemy!

MK

Zajęcia z doradztwa zawodowego

Zgodnie z Rozporządzeniem MEN od 1 września 2018 roku w przedszkolach prowadzona jest preorientacja zawodowa a w klasach 1-6 szkoły podstawowej orientacja zawodowa. Celem jest zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami, pobudzenie i rozwijanie ich zainteresowań i uzdolnień, a także kształtowanie pozytywnych postaw wobec pracy. W klasach 7-8  odbywają się zajęcia z doradztwa zawodowego, które w naszej szkole prowadzi p. M. Kwiatkowska. Celem zajęć jest przygotowanie uczniów do odpowiedzialnego planowania kariery i podejmowania decyzji edukacyjnych przy wsparciu doradcy uwzględniając znajomość własnych zasobów oraz informacji na temat rynku pracy i systemu edukacji . W tym roku poszerzyliśmy nasze działania i 2 czerwca   gościliśmy w naszej szkole p. Sylwię Tomaszewską z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy , która prowadziła zajęcia w klasie 8.  Podczas zajęć nasi uczniowie mieli okazję uporządkować  wiedzę na temat swoich predyspozycji zawodowych.

MK

Wyniki konkursu „Zostań mistrzem matematyki”!

10 uczniów naszej szkoły z klas IV – VI wzięło udział w II edycji szkolnego konkursu matematycznego „Zostań mistrzem matematyki”. Ze względu na panującą w kraju pandemię, konkurs w głównej mierze miał charakter zdalny. Uczniowie raz w miesiącu rozwiązywali zestaw trzech zdań matematycznych o podwyższonym stopniu trudności. Następnie za pośrednictwem platformy Teams odsyłali do sprawdzenia rozwiązane przez siebie przykłady, organizatorowi konkursu, Pani Angelice Drozd. Po półrocznych zmaganiach wyłoniliśmy zwycięzców konkursu matematycznego.

Zestawienie wyników konkursu matematycznego „Zostań mistrzem matematyki”

Nazwisko i imię uczniaSuma uzyskanych punktówProcent uzyskanych punktów
Furtak Damian53,5p/65p82%
Jaszak Maja51p/65p42%
Połczyński Franciszek50,5p/65p77%
Mlicka Nadia40,5p/65p62%
Wiekiera Krzysztof63p/65p97%
Jaszak Antonina57p/63p90%
Manikowski Wojciech51p/63p81%
Socha Remigiusz57p/63p90%
Strzyżewski Franciszek52p/63p83%
Katafiasz Kornel59,5p/68p88%

Tytuł Mistrza Matematyki w Szkole Podstawowej w Mycielewie zdobył uczeń klasy 4.

Krzysztof Wiekiera

Natomiast Remigiusz Socha ( kl.5) oraz Jaszak Antonina ( kl. 5) zdobyli wyróżnienie za zdobycie 90 % pkt.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję wytrwałości i zaangażowania oraz terminowości! Dziękuję Radzie Rodziców za ufundowanie atrakcyjnych nagród. Zachęcam uczniów do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

Angelika Drozd

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Każdego roku 8 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Od tego święta rozpoczyna się Tydzień Bibliotek.
W tym tygodniu wszystkie biblioteki szczególnie przypominają o sobie czytelnikom oraz chętnie otwierają się na kontakt z czytelnikami. W naszej szkole również uczciliśmy święto bibliotek poprzez wyjątkowe zajęcia biblioteczne. Uczniowie klas I – III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych wysłuchały bajki ,,Trzy małe świnki”, która przedstawiona została w formie Kamishibai. Jest to inaczej teatr obrazkowy (papierowy teatr), który wywodzi się z Japonii. Jest to technika czytania, w której wykorzystuje się zarówno tekst jak i ilustracje. Każda kolejna plansza z obrazkiem przedstawia kolejny fragment czytanego utworu.
Uczniowie obejrzeli teatrzyk z uwagą, a następnie wzięli udział w pogadance z panią bibliotekarką. Dzieci trafnie wyciągnęły wnioski z bajki, która niesie ważne przesłanie – lenistwo nie popłaca.

M. Borzych

Mamy to! Zadania Teodora wykonane!

Grupa Biedroneczki brała udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Wyzwanie Teodora”, który był realizowany od 5 października 2020 roku do 14 maja 2021 roku. Projekt objęty był honorowym patronatem Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego oraz Dębińskiego Centrum Kultury w Jastwi. Organizatorem projektu było Publiczne Przedszkole im Jana Pawła II w Woli Dębińskiej. Głównym  celem projektu było wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka, ale także uświadomienie dzieciom, że o własny rozwój można dbać w każdym wieku, a pomoc okazywana innym jest równie ważna, jak troska o siebie samego. Natomiast wszelkie podejmowane działania mogą być kreatywnym wyzwaniem.

Teodor to pewien bocian, który chciał zostać profesorem nauk przedszkolnych. Chciał on, aby przedszkolaki zdobyły siedem sprawności, które uważał za najbardziej przydatne. Były one związane ze sportem, przygotowywaniem posiłku, okazywaniem pomocy, wyrażaniem emocji i uczuć, dbaniem o przyrodę i wykonywaniem prac plastycznych. Za każde podjęte wyzwanie i radzenie sobie z zadaniem dzieci otrzymywały  odznakę, która była wyrazem zdobytej wiedzy i umiejętności w danym zakresie. Realizację poszczególnych zadań dokumentowaliśmy poprzez zdjęcia, które dodawaliśmy na bieżąco na Facebookowej stronie.  Po zebraniu wszystkich odznak przedszkolaki zostały nagrodzone DYPLOMEM PROFESORA TEODORA,  a nasza placówka zdobyła CERTYFIKAT MIEJSCA SPRZYJAJĄCEGO WSZESTRONNEMU ROZWOJOWI DZIECKA.

Dzieci bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem brały udział w proponowanych przez Teodora zadaniach. Nauczyły się jak dbać o przyrodę, jak pomagać innym, jak okazywać uczucia, które w tych trudnych czasach są tak ważne.

Rodzicom dziękuję za wyrażenie zgody na udział swoich  pociech  w tak fantastycznym projekcie.

Iwona Wojtkowiak

Klasa 7 i 8 Szkoły Podstawowej w Mycielewie w kosmosie!

13 maja o godz. 10 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazach popularnonaukowych w formie transmisji na żywo pt.

„CREDO i promieniowanie kosmiczne”,

Pokazy te realizowane są w ramach projektu „Fizyka kluczem do zrozumienia świata”, który dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

Prelekcja  miała formę dynamicznej rozmowy dwóch prowadzących (Prof. Piotr Homola i Prof. Robert Kamiński) przeplataną materiałami video. Opowiadali oni o rejestracji cząstek promieniowania kosmicznego przy pomocy telefonów komórkowych. W ten sposób zachęcili słuchaczy naszej szkoły do aktywnego udziału w pomiarach podczas pokazu pod hasłem “pobijamy rekord świata w drużynowym łapaniu cząstek”. Zarejestrowane cząstki będą materiałem do analiz naukowych, w których każdy może wziąć udział. Nad przebiegiem wydarzenia czuwała pani Angelika Drozd.

AD

ŚWIĘTO ZIEMI – imieniny Ziemi

22 kwietnia w oddziale przedszkolnym BIEDRONECZKI obchodziliśmy DZIEŃ ZIEMI. Do tematyki zajęć wprowadził nas wiersz J. Kasperkowiak „Mali strażnicy przyrody”. Następnie oglądaliśmy film edukacyjny, w którym dowiedzieliśmy się jak ważne jest dbanie o naszą Ziemię. Wysłuchaliśmy opowiadania pt. „Dobre rady na złe odpady”, które uświadomiło nas o konieczności segregacji  odpadów. Na koniec wzięliśmy udział w zabawie przy piosence „Dbajmy o przyrodę i wykonaliśmy pracę plastyczną.

 Iwona Wojtkowiak

Pomagamy Celince Andrzejewskiej

„Milionów serc potrzeba dziś, by to malutkie mogło bić…”

Zespół Espresso

W  ramach wiosennych porządków panie Iwona Suder oraz Monika Cyranowska poprzesadzały kwiaty doniczkowe. Przez ostatni rok roślinki  bardzo się rozrosły. Z inicjatywy pani dyrektor Katarzyny Walasiewicz,  postanowiliśmy część z nich przeznaczyć na pomoc chorującej na SMA Celince. Od kilku tygodni panie Magdalena Tomkowiak, Anna Pyszczyńska oraz  Joanna Kozerewicz  wystawiają kwiatki na licytacje na Facebooku,  Grupa – Licytacje dla Celinki. Stan zdrowia dziewczynki pogarsza się, a do uzbierania zostało jeszcze około 10% kwoty potrzebnej na zakup bardzo drogiego leku, to jest ponad 870 tys. zł. W licytacje roślinek włączyło się do tej pory wiele osób, którym los Celinki nie jest obojętny. Dziękujemy wszystkim tym z Państwa, którzy dołożyli swoją cegiełkę i wylicytowali kwiatki. Dziękujemy zwłaszcza rodzicom naszych uczniów. Wierzymy, że wystawione w najbliższych dniach roślinki znajdą swój nowy dom, a pozyskane dzięki nim pieniążki zasilą konto Celinki.

Dodajmy, że w naszej szkole cały czas trwa zbiórka plastikowych nakrętek. Nasi uczniowie włączają się w różnorakie akcje przekazując m.in. własnoręcznie wykonane prace plastyczne. Cały czas można też wpłacać pieniążki na konto Celinki, a także wysyłać sms. Będziemy mieli także okazję wesprzeć dziewczynkę dostarczając w dniach 12-14 kwietnia do naszej szkoły  ubrania, zabawki, makulaturę  i inne przedmioty w ramach akcji „Wiosenne wietrzenie szafy”. Zachęcamy całą społeczność szkolną do dalszego wspierania zbiórki, aby udało się uratować życie i zdrowie Celinki.

J. Kozerewicz

Plakat przedstawia zdjęcie Celinki i informację jakie rzeczy można oddać w czasie zbiórki zabawek, odzieży w gminie Kcynia w dniach 12-14 kwietnia 2021 r.

Życzenia Wielkanocne od piątoklasistów

Uczniowie klasy piątej postanowili podtrzymać świąteczną tradycję i przy wykorzystaniu poczty elektronicznej przesłać życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
Wyrazili tęsknotę za czasami wolnymi od obostrzeń. Młodzież wykonała kartki okolicznościowe, wykazując się przy tym kreatywnością, zachowując przy tym ducha nadchodzących Świąt.

Angelika Drozd

Przetłumacz stronę »
Font Resize
Kontrast