Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Mycielewo zwyciężyło! I miejsce w Polsce w „Projekcie z  ZUS”

W roku szkolnym 2021/2022 Szkoła Podstawowa w Mycielewie przystąpiła do Projektu z ZUS – programu popularyzującego wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych.  Uczniowie  uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez pedagog szkolną Małgorzatę Kwiatkowską, na których dowiedziały się, czym jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych, jakie są jego podstawowe cele i założenia.

Podsumowaniem projektu było przygotowanie plakatu, komiksu i filmu. Etap szkolny dostarczył dużo emocji, a do wojewódzkiego pojechały prace:

a) Plakat – Amelia Górajewska, Amelia Paprocka, Oliwia Gembara, Nadia Witkowska i Igor Fornalczyk

b) Komiks – Lena Olędzka, Maria Rubaszewska, Nicolas Szpotański, Martyna Wiekiera, Adrianna Stypczyńska

c) Film – Paweł Trzebiatowski, Katarzyna Buksa, Stanisław Nowakowski, Julia Czechowska, Mikołaj Pezacki

13 maja 2022 r. otrzymaliśmy radosną informację o zajęciu II miejsca w województwie w kategorii KOMIKS i I miejsca w kategorii FILM, a tym samym o zakwalifikowaniu się do etapu ogólnopolskiego!

6 czerwca 2022 roku na stronie internetowej ZUS ogłoszono wyniki etapu krajowego: I miejsce w Polsce w kategorii FILM zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mycielewie! Scenariusz opracowała Anna Pyszczyńska, w zdjęciach i montażu pomagał Wawrzyn Nowak. W konkursie wzięło udział ponad tysiąc prac z całej Polski. Zwycięzcom gratulujemy wielkiego sukcesu. Wkrótce uroczyste wręczenie nagród. Zachęcamy do obejrzenia prac konkursowych naszych uczniów.

Link do podsumowania projektu:

https://www.zus.pl/edukacja/szkoly-podstawowe/projekt-z-zus/konkurs

Link do zwycięskiego filmu:

Anna Pyszczyńska

Category: Bez kategorii
Przetłumacz stronę »