Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Spektakl profilaktyczny

W środę 13 kwietnia gościliśmy aktorów z Teatru Kurtyna z Krakowa, którzy przygotowali dla najmłodszych uczniów naszej szkoły przedstawienie pt.: „Mapa skarbów”. 

Bajka w humorystyczny  sposób przedstawia historię młodego chłopca, który spędza czas na graniu w gry komputerowe i robieniu psikusów. W końcu  rodzice przekonują naszego bohatera do czytania książek. Jedna z nich: o piratach uwalnia drzemiące w nim pokłady wyobraźni. Oskar oczami fantazji przenosi się do bajkowego świata piratów. Dowiaduje się tam, że takie cnoty, jak: dobroć oraz chęć dzielenia się są lepsze od zła i chciwości. Nasi najmłodsi uczniowie  byli pod wrażeniem wystąpienia zaproszonych gości.

Zaś starsi, czyli uczniowie klas IV- VIII uczestniczyli w spektaklu pt. ,,Nowy trend”. To historia przebojowej uczennicy Weroniki i chłopca o imieniu Kamil. Tematem przewodnim przedstawienia było uświadomienie młodym ludziom, jak nie należy ,,zachowywać się w Internecie”. To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Na zakończenie chcielibyśmy podziękować Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kcyni za sfinansowanie przedsięwzięcia.

M. Kwiatkowska

Category: Bez kategorii
Przetłumacz stronę »
Font Resize
Kontrast