Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Bazyliszek w Mycielewie

Tuż po powrocie z bardzo długiego weekendu majowego, uczniowie klasy czwartej Szkoły Podstawowej w Mycielewie przedstawili na klasowej scenie „Legendę o warszawskim Bazyliszku”.

Wydarzenie to miało miejsce podczas lekcji języka polskiego, pod czujnym okiem pani Agnieszki Koralewskiej-Hak. Dzięki odpowiednio przygotowanej scenografii oraz oryginalnym strojom aktorów, mogliśmy poczuć dreszczyk emocji, który dodatkowo wywołało legendarne tło muzyczne.

AKH

Prehistoryczne warsztaty muzyczne

Uczniowie klasy piątej Szkoły Podstawowej w Mycielewie mieli okazję stworzyć muzyczny projekt „Jaskinia”. Trzy grupy stworzyły bardzo ciekawe dzieło muzyczne.

Przez dłuższą chwilę mogliśmy poczuć się jak wśród jaskiniowców i nawet mamut nie był nam straszny. Uczniowie, poprzez bardzo kreatywne działania, fantastycznie wcielili się w swoje, jakże niecodzienne role, a to wszystko pod czujnym okiem przywódcy tego dawnego plemienia – pani Agnieszki Koralewskiej-Hak.

AKH

Czy można pić napoje energetyczne?

9 maja 2023 r. Patrycja Machoń z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nakle nad Notecią spotkała się z uczniami kl. VII i VIII. W związku z powyższym odbyły się zajęcia dotyczące szkodliwości picia energetyków.

Młodzież dowiedziała się, że napoje te są pełne cukru i kofeiny, co może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych. Należą do nich np. otyłość, choroby serca, cukrzyca, nadmierna pobudliwość.
Ponadto, niestety produkty te mimo ostrzeżeń znajdujących się na etykietach są często sprzedawane dzieciom i młodzieży, która jest szczególnie narażona na skutki ich picia.

Małgorzata Kwiatkowska

Przetłumacz stronę »