Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Święto Konstytucji 3 Maja

W piątek 27 kwietnia obchodziliśmy uchwalenie Konstytucji 3 maja. Z tej okazji odbył się krótki apel, podczas którego został odśpiewany Hymn Polski.  

Pani Dyrektor wyjaśniła, czym jest konstytucja i dlaczego uchwalenie Konstytucji 3 maja ma tak istotne znaczenie dla historii polskiej i europejskiej demokracji. Obowiązkiem nas wszystkich jest codzienne pielęgnowanie pamięci o ludziach, którzy swoją pracą i zaangażowaniem w tamtych trudnych czasach spowodowali, że w sercach Polaków nigdy nie zgasła iskra wolności i niepodległości.

Samorząd Uczniowski

Wyjazd do parku trampolin

W piątek 28 kwietnia, tuż przed długim weekendem, uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Mycielewie postanowili się odprężyć w wyjątkowy sposób. Wraz z opiekunkami: Marzeną Borzych, Małgorzatą Sucharską i Agnieszką Koralewską-Hak (organizatorką) aktywnie spędzili czas w bydgoskim „Parku Trampolin 17”.
Wszyscy świetnie się bawili, na co wskazują poniższe zdjęcia, które oddają tylko namiastkę naszych sportowych szaleństw.

Tekst i foto Agnieszka Koralewska-Hak

W. Legutko dzieciom

Akcja #Zdroworosna organizowana przez firmę W. Legutko dedykowana jest dzieciom z przedszkola i klas 1-3. Ma ona przekonać najmłodszych, że uprawa roślin to nie tylko element zdrowego stylu życia, ale również świetna zabawa. Akcja ma także inspirować nauczycieli, by w kreatywny sposób kształtowali w swoich podopiecznych postawy proekologiczne i zamiłowanie do zdrowej żywności.

SP Mycielewo włączyła się do tej ogólnopolskiej ekologicznej akcji. Otrzymaliśmy na nasze potrzeby 4 darmowe pakiety edukacyjne i zestawy, które zawierają: nasiona kopru włoskiego, 5l podłoża, 30 doniczek, instrukcję wysiewu oraz naklejki do podpisania.
Dzięki temu zestawowi w łatwy i szybki sposób otrzymamy z dziećmi z klas „0”- III  koper ogrodowy i nauczymy się podstaw wysiewu nasion.

Magdalena Tomkowiak

Przetłumacz stronę »