Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

27 lutego 2023 roku w Szkole Podstawowej w Mycielewie zorganizowano Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku skupiliśmy się na uzależnieniach od smartfona.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. DBI obchodzony jest w lutym.
Szkoła zgłosiła działania na saferinternet.pl, które są jedną z tysięcy inicjatyw w całej Polsce.
Naszym zadaniem jest szerzenie wiedzy i nawyków przestrzegania zasad netykiety i poznania zagrożeń oraz konsekwencji płynących z nieumiejętnego korzystania z Internetu.
Uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne, filmową ankietę wśród społeczności szkolnej. Uczestniczyli w quizie z nagrodami. Następnie odbyła się premiera teledysku do piosenki o Internecie. Apel prowadziły Adrianna Obszyńska i Roksana Jaszak. Oprawą techniczną zajęli się Filip Brzykcy i Maksymilian Osiński. Nad całością czuwał nauczyciel informatyki Wawrzyn Nowak. Gazetkę tematyczną przygotowała Anna Pyszczyńska.

Przypominamy, że do dzisiaj (8 marca) można było wysyłać prace na konkurs – „Stop Uzależnieniom od Smartfona„.

Film DBI – Mycielewo 2023

Teledysk DBI 2023 – premiera

Ankieta DBI 2023

Tekst i foto WN

Konkurs na pomoc sensoryczną

Zapraszamy wszystkich uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mycielewie do udziału w konkursie plastycznym na pomoc sensoryczną

Technika wykonania: dowolna

Do pracy należy dołączyć dane autora: imię i nazwisko, klasa

Gotowe projekty proszę składać do: p. Marty Bernas, p. Pauliny Otto Pracę

Termin: można składać do dnia 24.03.2023 r.

Szczegóły na plakacie poniżej.

Przetłumacz stronę »