Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Są pieniądze za kasztany

Pani Magdalena Tomkowiak informuje, że w jesiennej zbiórce udało nam się uzbierać 264 kg kasztanów. Wzbogaciło to szkołę o 237,60 zł. Dzięki zakupom uczniowie mają do dyspozycji najnowsze i najpopularniejsze gry karciane oraz planszowe do wykorzystania na świetlicy.

Magdalena Tomkowiak

Klasa 4 bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Wirtualne Podróże”

W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do udziału w II edycji  Międzynarodowego Projektu  Edukacyjnnego „Wirtualne podróże”. Projekt edukacyjny skierowany jest do szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych. Podczas zajęć,  realizujemy zadania zaproponowane przez organizatora,  p. Sabinę Piłat –  „Nauka w plecaku”. Udział w projekcie jest bezpłatny. Podczas trwania projektu realizowane są podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023.

Klasa 4 wzięła już udział w dwóch lekcjach. Na pierwszych zajęciach 17 października zastanawialiśmy się, Czym jest podróż? Szukaliśmy odpowiedzi na pytania: Co to znaczy podróż? , Gdzie zaczyna się podróż?, Czy podróżować trzeba zawsze daleko? Założyliśmy również  dzienniczki podróży, z którymi będziemy podróżować przez kolejne miesiące.

Na drugich zajęciach pt. „Jaka jest stolica Polski?”, które odbyły się 8 listopada czwartoklasiści z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem zwiedzali wirtualnie Warszawę. Dzieci bardzo szybko przypomniały sobie symbole narodowe stolicy m.in. Warszawską Syrenkę, Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy czy Zakątek Złotej Kaczki. Niektórzy jeszcze nie byli w Warszawie więc, warto pomyśleć o prawdziwej wyprawie! Ale poczekamy już do wiosny…

tekst i foto Angelika Drozd

Dzień Kapcia – SU ogłasza!

Samorząd Uczniowski ogłasza, że w piątek 18 listopada organizujemy w szkole Dzień Kapcia. Każdy uczeń zmienia obuwie szkolne na kapcie!

Klasa, która osiągnie najwyższą frekwencję w akcji „Dzień Kapcia”, wywalczy dzień bez klasówek, sprawdzianów i pytania na oceny.

Zachęcamy do zabawy!

Samorząd Uczniowski

Przetłumacz stronę »