Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

My też pamiętamy…

Uczniowie Samorządu Szkolnego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w akcji zorganizowanej przez MEiN  „Szkoła pamięta”, w ramach której zostało posprzątane miejsce pamięci narodowej  –  mogiła poległego w 1939 roku mieszkańca Suchoręcza oraz Szaradowa.

I. Chojnacka, R. Szczepaniak, foto: M. Nadolna, J. Kotłowska

Motylkowy Dzień Dyni

Dynia to bardzo zdrowe i urodziwe warzywo – przekonały się o tym nasze przedszkolaki podczas obchodów ŚWIĘTA DYNI. Wśród dzieci ubranych na kolor pomarańczowy można było poczuć się jak na dyniowej grządce.

„Motylki” dowiedziały się co kryje wnętrze dyni, jakiego może być koloru, a także pod jaką postacią je spożywać. Dzieci z zapałem zabrały się do wykonywania prac plastycznych. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy. 

Dominika Piechowiak 

Z higieną za pan brat. STOP CHOROBOM ZAKAŹNYM

28 października dzieci z oddziału przedszkolnego 0a przystąpiły do realizacji programu „Dobre sposoby na zakaźne choroby”, którego koordynatorem jest Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nakle nad Notecią.

Dzieci podczas przeprowadzonych zajęć poznały zagrożenia związane z czynnikami zakaźnymi (bakteriami, wirusami), utrwaliły wiedzę na temat troski o higienę osobistą, zostały wdrożone do dbałości o zdrowie własne i rówieśników. To wszystko na podstawie piosenki pt. „Mydło lubi zabawę”, historyjki obrazkowej pt. „Od Brudusia do Pucusia”, ilustracjami przedstawiającymi profilaktykę chorób zakaźnych, zabawy ruchowej „Umyj rączki” oraz tekstem wiersza Jadwigi Korczakowskiej „Przedszkolaczek”.

Na podsumowanie i utrwalenie wiedzy dzieci wykonały pracę plastyczną pt. „Bakterie/Wirusy”. Po skończonej pracy doszły jednogłośnie  do wniosku, że mydło „przegania bakterię i wirusa”.

Iwona Wojtkowiak

Przetłumacz stronę »