Trzecioklasiści biorą udział w wielu przedsięwzięciach dla umiłowania nauki

Uczniowie z klasy 3 podczas zajęć lekcyjnych rozwijają swoje sprawności i umiejętności w kreatywny sposób. To tutaj zbieramy doświadczenia, usamodzielniamy się, mamy możliwość wyboru i rozwijania własnej inwencji. W ten sposób poznajemy sposoby na przyjemną naukę.

Nasze lekcje nie są ani trudne, ani nudne. Uczymy się poprzez działanie, w ten sposób chętniej przyswajamy wiedzę i więcej zapamiętujemy, ponieważ potrafimy sami wyciągać wnioski. Korzystając z darów jesieni, wykonaliśmy piękne naturalne ozdoby, które cieszą oko na korytarzu szkolnym.
Dzięki miłej współpracy z panią Martą Bernas – własnoręcznie wykonaliśmy słodkie lizaki czekoladowe oraz piękny portret Pani Jesieni z naturalnych ozdób.
Ostatnio w naszej klasie unosił się zapach suszonych owoców i warzyw, które przygotowaliśmy jako zdrowe przekąski – alternatywę dla chipsów. Klasa 3 działa dalej i na pewno o tym jeszcze usłyszycie… 🙂

Magdalena Tomkowiak

Zajęcia terenowe i raj dla duszy

W środę uczniowie klasy IV wraz  z wychowawcą Agnieszką Koralewską-Hak i panią Małgorzatą Kwiatkowską, spędzili dzień na zajęciach terenowych w lesie. Państwo Fornalczyk i Trzebiatowscy przygotowali dla uczniów tę niezwykłą niespodziankę.

Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat zwierzyny żyjącej na terenach naszych, pobliskich lasów i  występującej tutaj roślinności. Podczas spaceru po lesie w pięknej, jesiennej aurze, rozmawialiśmy na temat otaczającej przyrody i  gospodarki leśnej. Po przyjemnym spacerze i sporej dawce przyrodniczej wiedzy z ust Panów Michała Fornalczyka – reprezentującego PZŁ OHZ Szubin oraz Macieja Trzebiatowskiego – przedstawiciela Nadleśnictwa Szubin, zostaliśmy zaproszeni na ognisko z kiełbaskami z dzika i jelenia. Nie zabrakło też gorącej herbatki z cytryną i słodkich upominków dla dzieci. Największymi jednak atrakcjami okazały się przejażdżki bryczką, zaprzęgniętą w dwa kuce – Wojtka i Kubę oraz polarisem.

Za te wszystkie atrakcje i miło spędzony dzień raz jeszcze serdecznie dziękujemy organizatorom.

Ciecz nienewtonowska w klasie 2 – „Zostań małym odkrywcą”

Wszyscy wiemy, ze  wyróżniamy 3 stany skupienia materii: stały, ciekły i gazowy. Okazuje się, że jest coś pomiędzy! Ciecz nienewtonowska, to substancja, która czasem zachowuje się jak ciało stałe, a czasem jak ciecz. Przekonali się o ty uczniowie klasy 2 podczas realizacji drugich  zajęć z innowacji pedagogicznej „Zostań małym odkrywcą”.

Drugoklasiści już teraz wiedzą, ze ciecz nienewtonowska zachowuje się jak ciało stałe, gdy dostarczamy jej energii. Kiedy wobec takiej cieczy użyjemy siły (na przykład uderzając w jej powierzchnię), kiedy nasze ruchy są odpowiednio szybkie i mocne, płyn będzie twardnieć, kruszyć się i przypominać substancję stałą. Zajęcia się bardzo podobały dzieciom, co widać na zdjęciach.

Tekst i foto: Angelika Drozd

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Wyniki zmagań

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się ona każdego roku w pierwszy piątek października. W bieżącym roku szkolnym ten wyjątkowy dla matematyki dzień przypadał  na 7.10.2022 r. Obchodziliśmy go w dwóch etapach. Pierwsza cześć polegała na wybraniu z każdej klasy osoby, która najszybciej i bezbłędnie rozwiąże test z tabliczki mnożenia – „Mistrza Tabliczki Mnożenia”. Druga część miała charakter literacki i polegała na ułożeniu wiersza lub piosenki promującego naukę tabliczki mnożenia.

Mistrzowie Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej w Mycielewie:

  • Antoni Kalicki – klasa 3
  • Justyna Jeż – klasa 4
  • Laura Dolatowska – klasa 5
  • Nikola Gembara – klasa 6
  • Remigisz Socha – klasa 7
  • Katarzyna Marcinik – klasa 8

Osoby, które napisały najciekawszy wiersz / najciekawszą piosenkę:

  • Antoni Kalicki – klasa 3
  • Martyna Wiekiera – klasa 4
  • Krzysztof Wiekiera – klasa 6

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Zachęcamy do udziału w konkursach szkolnych i angażowanie się w życie szkoły!

Tekst i foto: Angelika Drozd

Karma za tusze. Podsumowanie akcji.

W kwietniu tego roku przystąpiliśmy do akcji „Tusz do paki”, który polegał na wrzucaniu do specjalnego kartonu pustych tuszy od drukarek atramentowych.

W październiku przyjechał pan i zabrał to, co udało się nam uzbierać. Ponieważ akcja miała pozytywny oddźwięk stwierdziliśmy, że nadal będziemy brali w niej udział. Za dotychczasową współpracę otrzymaliśmy dyplom. 

Zachęcamy nadal do aktywnego włączenia się w naszą zbiórkę.

Marta Bernas