Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Dzień Przedszkolaka – 20.09.2022 r.

„Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj, to święto Ani, Basi i Krzysia. W dzień przedszkolaka każdy to wie, bawi się z nami, kto tylko chce.”

Dzień Przedszkolaka w grupie „Biedroneczki” upłynął pod znakiem dużej ilości zabawy i ruchu a zwieńczony został pamiątkowymi zdjęciami i słodkim poczęstunkiem.

I. Wojtkowiak, A. Chojnacka

7.10.2022 r. – ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENA

Uwaga KONKURS!!!

        W związku z obchodami Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia organizujemy  KONKURS na najciekawszy/ najciekawszą i zachęcający/ zachęcającą  do  bezbłędnej znajomości tabliczki mnożenia wiersz lub piosenkę.

          Zmagania są skierowane do uczniów od klasy 3 do 8 naszej szkoły. Zadanie polega na wymyśleniu ciekawego i promującego naukę tabliczki wiersza lub piosenki.

            Prace proszę dostarczać do p. Angelika Drozd w formacie A4 napisane na komputerze i wydrukowane do 4 października. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Serdecznie zapraszam!

Angelika Drozd

Drugoklasiści rozpoczęli innowację „Zostań małym odkrywcą”

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole dalej będzie kontynuowana innowacja pt. „ Zostań małym odkrywcą”. W  ubiegłym roku szkolnym cieszyła się ona dużym zainteresowaniem. Drugoklasiści w ramach zajęć będą łączyli  naukę i zabawę. W trakcie  warsztatów uczestnicy odkrywają tajniki otaczającego  nas świata. Wraz z prowadzącym zajęcia przygotowują, omawiają i wykonują doświadczenia, prezentujące w przyjazny sposób zagadnienia z zakresu fizyki, chemii, matematyki. Zajęcia mają na celu wsparcie kompetencji matematycznych oraz kompetencji w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii. Na zajęciach poniedziałkowych na dobry początek dzieci wykonywały  samodzielnie  gniotki, które cały rok szkolny mam nadzieję będą je odstresowywały w trudnych sytuacjach.

Angelika Drozd

Przetłumacz stronę »