Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Marysia Kurtysiak laureatką konkursu plastycznego „Znak Polski Walczącej”

Mijający tydzień to pasmo sukcesów naszych uczniów. Do wcześniejszych osiągnięć należy dodać sukces Marysi Kurtysiak z klasy II Szkoły Podstawowej w Mycielewie, która stała się laureatką konkursu  „Znak Polski Walczącej”, zdobywając w nim II miejsce w kategorii klas I–III szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego.

Konkurs został ogłoszony w rocznicę powstania znaku Polski Walczącej. Organizatorem był Referat Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej Delegatura w Bydgoszczy. Uczestnicy mieli za zadanie wykonanie pracy plastycznej ze znakiem Polski Walczącej, wpisanym w szeroki kontekst polskich zmagań o niepodległość i suwerenność. Marysia wykonała pracę pt. „Pamiętamy” a w jej centrum umieściła małego powstańca warszawskiego.

9 czerwca 2022 r., w IPN w Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród. Zaproszonych gości przywitała pani dr Katarzyna Maniewska, która opowiedziała o idei tego konkursu. Następnie głos zabrała pani naczelnik Edyta Cisewska. Po wręczeniu nagród (m.in. wspaniałych edukacyjnych gier i  puzzli) na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka: zwiedzenie archiwum i czytelni w instytucie, co było dla wszystkich dużym przeżyciem, ponieważ nie jest to możliwość dostępna na co dzień. Oprócz akt, dokumentów, w zbiorach archiwum są też inne eksponaty, m. in. różaniec z chleba wykonany przez internowanych w potulickim więzieniu. Wycieczka po instytucie była cenną lekcją historii i zrobiła duże wrażenie zarówno na dzieciach, jak i na ich opiekunach.

Składamy podziękowanie IPN Delegatura w Bydgoszczy za wspaniałą organizację konkursu  i serdeczną atmosferę, Marysi natomiast gratulujemy sukcesu.

Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Przetłumacz stronę »