Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Kacper Gieryk opowiadał o swojej pasji

12 maja 2022 roku odwiedził nas absolwent naszej szkoły Kacper Gieryk – kolarz HRE Mazowsze Serce Polski.

Kacper, mimo młodego wieku, jest zawodnikiem z wielkimi osiągnięciami. Trudno zliczyć wszystkie tytuły, jakie do tej pory zdobył, ale koniecznie trzeba wymienić sukcesy w  jeździe indywidualnej na czas w trakcie Mistrzostw Europy -7. miejsce oraz Mistrzostwa Świata -12. lokata. Zdobył też srebrny i brązowy medal mistrzostw kraju na szosie i był czołowym zawodnikiem w trakcie Pucharu Polski. W roku 2021, jeszcze jako junior, został również najlepszym polskim zawodnikiem.

Podczas spotkania z młodszymi uczniami Kacper opowiedział o swojej pasji, jaką jest kolarstwo. Chętnie odpowiadał na pytania, którymi młodsi koledzy wręcz go zarzucili . Chcieli oni między innymi wiedzieć, w jakim wieku Kacper zaczął trenować, ile czasu poświęca na treningi, ile kilometrów dziennie pokonuje, czy miał wypadki i kontuzje, ile kosztuje rower. Wzruszający moment nastąpił, gdy padło pytanie: ” Co czułeś, gdy pierwszy raz założyłeś strój z orzełkiem i wystąpiłeś w barwach narodowych?”. Kacper pięknie powiedział o dumie, wzruszeniu i przypomniał, że zawsze to było jego marzeniem. Dyrektor szkoły Katarzyna Walasiewicz, która prowadziła spotkanie, potwierdziła, że pamięta, jak Kacper o swoich marzeniach mówił, gdy był w gimnazjum i pogratulowała mu, że osiągnął ten cel. Przy tej okazji wspomniała również o wielkim wsparciu rodziców Kacpra, którzy pasji syna podporządkowali też swoje życie.

Dla uczestników tego wydarzenia wielkim przeżyciem była możliwość spotkania z mistrzem, który jest ich starszym kolegą ze szkoły i wzorem do naśladowania, bo oprócz ogromnej pracowitości, determinacji, cierpliwości i konsekwencji Kacper odznacza się wysoką kulturą osobistą. Wiele ciepłych słów powiedział o naszej szkole, do której tak chętnie wraca. Na zakończenie spotkania uczniowie ustawili się w kolejkę do mistrza po autografy i pamiątkowe zdjęcia.

Brawo Kacper! Dziękujemy za to spotkanie. Życzymy dalszych sukcesów i radości z realizowania swojej pasji!

tekst Katarzyna Walasiewicz, foto Wawrzyn Nowak

„Skąd się biorą produkty ekologiczne?” to ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli opracowany wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Okres przedszkolny jest niezmiernie ważnym etapem kształtowania się postaw determinujących aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Dlatego też istotne jest edukowanie dzieci w zakresie prawidłowego żywienia już od najmłodszych lat. 

W piątek 13 maja w oddziale przedszkolnym Oa, został przeprowadzony program „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Na początku dzieci obejrzały film edukacyjny dotyczący produktów ekologicznych, dlaczego warto je wybierać, jakie są zalecenia zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać zasad higieny. Usłyszały, że EKO oznacza naturalne, czyli takie, które nie ma żadnych sztucznych dodatków. Zapoznały się z Piramidą Żywienia, oraz przypomniały sobie co należy robić, aby prowadzić zdrowy styl życia,  a następnie wykonały taką piramidę. Zdobytą wiedzę  i umiejętności maluchy będą mogły wraz z rodzicami stosować w codziennym życiu.

Agnieszka Chojnacka

Przetłumacz stronę »