Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Międzynarodowy Dzień Strażaka

Jak co roku 4 maja w dzień „Święto Floriana” swoje święto obchodzą strażacy. Każdego dnia działają według zasady „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

Przedszkolaki i dzieci kl. I-III chcąc wyrazić wdzięczność strażakom za ich niebezpieczną oraz ciężką pracę, niejednokrotnie ratującą zdrowie i życie ludzi przygotowali dla nich laurki. Zostały one przekazane strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni i Szubinie.

I. Wojtkowiak, M. Tomkowiak

Cała Polska maluje Giga Laurkę dla Strażników Lasów

To akcja skierowana do przedszkolaków i uczniów klas młodszych Szkół Podstawowych. Została ona zorganizowana przez stronę www.straznicylasow.pl.

SP Mycielewo również włączyło się do tej ogólnopolskiej akcji, wysyłając swoje podziękowania dla strażaków i leśników na multimedialną wystawę. Nasze laurki będą mogli poprzez stronę internetową podziwiać wszyscy strażacy i leśnicy z całej Polski.

MT

Szalony Tydzień za nami!

Samorząd Uczniowski działający w Szkole Podstawowej w Mycielewie zorganizował Szalony Tydzień.

Zabawa polegała na przebieraniu się każdego dnia w inny strój oraz na wspólnym oglądaniu filmów przez poszczególne klasy. I tak: pierwszego dnia uczniowie wystroili się w dresy i krawaty, kolejnego zaś obowiązywały czapki. W środę młodzi ludzie „zapomnieli” zdjąć po nocy piżamy i w takich ubraniach zameldowali się w szkole. Dodatkowo ubrali kolorowe skarpetki. Na zakończenie przebrano się w stroje z bajek. Każdego dnia inna klasa oglądała ciekawy film.

Dziękujemy wszystkim przedszkolakom, uczniom i nauczycielom za włączenie się we wspólną zabawę.

Tekst: J. Kozerewicz, Zdjęcia: M. Bernas, A. Pyszczyńska, A. Chojnacka, J. Kozerewicz

Przetłumacz stronę »