Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Klub Młodzieżowy w Mycielewie

Od marca 2021r. do 9 grudnia 2021 r. w Szkole Podstawowej w Mycielewie działał Klub Młodzieżowy, który powstał w ramach realizacji projektu objętego grantem pt: Ciekawość to pierwszy stopień do sukcesu- Klub młodzieżowy dla gmin Kcynia oraz Szubin dofinansowanego przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krainy i Pałuk” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Organizatorem Klubu Młodzieżowego była firma ALFABIZNES pana Wojciecha Elszyn.

         Opiekunkami projektu w szkole były panie Małgorzata Kwiatkowska i Anna Pyszczyńska. Dodatkowo zajęcia z uczniami prowadziły panie Anna Kubiak-Czarnecka, Angelika Drozd i psycholog pani Amelia Orawczyk.  Do zajęć zostało zakwalifikowanych dziesięcioro uczniów spełniających określone kryteria zgodnie z regulaminem. Dzieci uczestniczyły w czterech typach zajęć:

„Mali Poligloci”- podczas których uczestnicy doskonalili język angielski za pomocą metod aktywizujących, gier i zabaw,

„Spryciarze” – te zajęcia głównie opierały się poznawaniu praw fizyki ale wyłącznie przez doświadczenia i eksperymenty, ich planowanie, obserwację i wyciąganie wniosków,

„Młodzi Geniusze”- zajęcia prowadzone przez opiekunki Klubu polegające na poznawaniu przez uczniów mnemotechnik i innych sposobów łatwego i skutecznego uczenia się,

„Grupowe zajęcia z psychologiem”- spotkania miały na celu wspierania w obszarze pełnienia ról społecznych, rozwoju zdolności interpersonalnych i postaw prospołecznych.

         W tym momencie warto nadmienić, że zajęcia cieszyły się ogromnym  zaangażowaniem ze strony dzieci,  które realizowały programy w sposób dla nich ciekawy i dostępny, a  część spotkań odbywała się  przez cały lipiec trzy razy w tygodniu. W związku z czym  Klub Młodzieżowy był doskonałą alternatywą dla spędzania czasu wolnego w wakacje, tym bardziej, że właśnie w wakacje odbyły się dwie wycieczki do Torunia. Podczas pierwszego wyjazdu dzieci uczestniczyły w spektaklu teatralnym pt: „Historia Calineczki” teatru BAJ POMORSKI, a także wycieczce  po najpiękniejszych zakątkach Torunia wraz z przewodnikiem. Celem drugiej wycieczki było uczestnictwo w warsztatach „Leśne ZOO” i zwiedzenie wystaw Centrum Nauki  „Młyn Wiedzy”. Obydwie wycieczki uzupełniał pyszny obiad.  Dodatkowo w miesiącu październiku i grudniu dzieci uczestniczyły w koncertach Filharmonii Pomorskiej, a w listopadzie działały na   zajęciach z robotyki, które okazały się być  doskonałą zabawą.

         Uwieńczeniem pracy dzieci w Klubie Młodzieżowym było otrzymanie przez nich tabletów, dzięki którym nawet po zakończeniu zajęć  mogą oni dalej realizować swoje zainteresowania i naukę w wybranej przez siebie dziedzinie. Opiekunki Klubu, a także Szkoła Podstawowa w Mycielewie dziękuje wszystkim za pomoc w realizacji tego projektu, przede wszystkim panu Wojciechowi Elszyn za obdarzenie nas zaufaniem, pani dyrektor  Katarzynie Walasiewicz  za możliwość działania Klubu na terenie szkoły i  wsparcie na każdym etapie działania projektu. Dziękujemy także rodzicom, którzy widzieli w tym klubie szansę dla swoich dzieci, czego dowodem były  pozytywne opinie, które do nas docierały. Wszystkim bardzo dziękujemy,  mamy nadzieję, że projekt do nas wróci i będą mogły z niego skorzystać kolejni uczniowie Szkoły Podstawowej w Mycielewie.

Anna Pyszczyńska i Małgorzata Kwiatkowska

Szkoła Podstawowa w Mycielewie podjęła EKOWYZWANIE

W październiku 2021 r. uczniowie klasy III naszej szkoły podjęli się Ekowyzwania. Był to ogólnopolski konkurs, którego zadaniem było wysprzątanie dowolnie wybranego miejsca w najbliższej okolicy, segregacja znalezionych tam śmieci, wykonanie zdjęć i wysyłka do organizatora całej akcji czyli  spółki Herlitz sp. z o.o. z siedzibą w Baranowie.

Firma Herlitz od lat jest znana z wyrobów papierniczych, szkolnych i biurowych.  Byliśmy jedną ze 100 szkół, które jako pierwsze zareagowały na  EKOWYZWANIE , wykonały prawidłowo zadanie i opłacało się bo w przerwie międzyświatecznej dotarły do nas piękne zeszyty pochodzące z recyklingu. Dzisiaj z dumą będziemy je zapełniać.

Anna Pyszczyńska

BRAWO!!!

https://ekowyzwanie.pl/

Rok Marii Grzegorzewskiej – konkurs plastyczny

„Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Portret Marii Grzegorzewskiej” realizowanym w ramach Roku 2022 jako Roku Marii Grzegorzewskiej – wybitnej twórczyni pedagogiki specjalnej w Polsce ogłoszonym przez Sejm RP. 

Konkurs adresowany jest do uczniów przedszkoli, szkół podstawowych oraz średnich z całej Polski. Jego celem jest  przybliżenie postaci Marii Grzegorzewskiej, wzbudzenie zainteresowania historią,  kształtowanie pozytywnej postawy wobec osób z niepełnosprawnościami. 

Zespół Szkół nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej jako Organizator konkursu zakłada, że praca stworzy uczniom możliwość poszukiwania i badania różnorodnych źródeł historycznych związanych z postacią Marii Grzegorzewskiej oraz  prezentacja jej postaci  w interesującej i nowatorskiej formie. Szczegółowe informacje o zasadach przygotowania prac konkursowych znajdują się w regulaminie. Prace plastyczne  wraz z dokumentacja należy wysłać do 1 marca 2022 r. na adres: Zespół Szkół nr 3 we Włocławku, ul. Nowomiejska 21, 87-800 Włocławek z dopiskiem Konkurs plastyczny. Ogłoszenie wyników nastąpi      

 10 marca 2022 r.  O wynikach konkursu poinformujemy uczestników drogą mailową.

Organizatorzy”

informacje ze strony kcynia.pl, regulamin konkursu również na stronie:

https://kcynia.pl/aktualnosci/rok-marii-grzegorzewskiej-konkurs-plastyczny.html

Profilaktyka chorób zakaźnych – Covid 19

Poniżej publikujemy materiały edukacyjne dotyczące szczepień , które otrzymaliśmy z Ministerstwa Edukacji i Nauki. Zachęcamy do zapoznania się z nimi:

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-dzieci-powyzej-5-roku-zycia–scenariusze-zajec-dla-nauczycieli-wychowania-przedszkolnego2https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-od-12-roku-zycia–materialy-informacyjnehttps://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/informacje-o-szczepieniach-przeciw-covid-19

W załącznikach znajdują się plakaty zawierające kody QR, które odsyłają do ważnych informacji o szczepieniach. Rozwiązanie to ułatwia zapoznanie się z materiałami.
„Przypominamy również, że wszystkie osoby dorosłe mogą otrzymać przypominającą szczepionkę przeciw COVID-19 po 5 miesiącach od pełnego zaszczepienia. Swoje e-skierowanie na trzecią dawkę można znaleźć na Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji moje IKP. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej pacjent.gov.pl oraz na stronie Ministerstwa Zdrowia”
 https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/trzecia-dawka-dla-wszystkich-doroslych
Dodatkowe informacje dotyczące szczepień znajdują się na stronie  
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/szczepienie-przeciwko-covid-19

Załączniki:
Szczepienia dzieci i młodzieży w wieku 5-11 lat – plakat – plik png
Szczepienia dzieci i młodzieży w wieku 12-18 lat – plakat – plik pdf
Szczepienia dzieci i młodzieży w wieku 12-18 lat – plakat – plik png
Szczepienia dzieci i młodzieży w wieku 5-11 lat – plakat – plik pdf

Życzymy zdrowych i bezpiecznych ferii!

Przetłumacz stronę »