Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Powstało stowarzyszenie „Aktywne Mycielewo”

Aktywne Mycielewo

W listopadzie w Szkole Podstawowej w Mycielewie zostało powołane Stowarzyszenie Aktywne Mycielewo, którego członkami są: Małgorzata Kwiatkowska, Marta Bernas , Anna Pyszczyńska, Agnieszka Chojnacka, Andrzej Kulczyński i Wawrzyn Nowak.

Celem stowarzyszenia jest :

1. Działanie na rzecz rozwoju dzieci w wieku szkolnym (zwłaszcza uczniów Szkoły Podstawowej w Mycielewie) ze szczególnym zaakcentowaniem dziedzin związanych z edukacją, sportem, zdrowiem i turystyką;

2. Troska o rozwój wiedzy ogólnej oraz szczególnych zainteresowań dzieci;

3. Zaangażowanie w rozwój życia kulturalnego dzieci ze szkoły, ale również całej gminy;

4. Wspieranie dzieci i młodzieży w angażowaniu się w życie publiczne

5.  Promocja i organizacja wolontariatu;

6. Zapoznawanie się z dorobkiem kultury narodowej i twórcze zaangażowanie się w rozwój życia kulturalnego dzieci i młodzieży;

7. Promocja idei zdrowego społeczeństwa;

8. Dbanie o rozwój fizyczny społeczeństwa, szczególnie dzieci i młodzieży;

9. Prowadzenie działalności turystycznej i krajoznawczej;

10. Prowadzenie zorganizowanego wypoczynku dla dzieci i pozyskiwanie  środków na ten cel, głównie w okresie ferii zimowych i wakacji letnich;

11. Organizacja kółek zainteresowań oraz zajęć dodatkowych;

12. Organizacja wycieczek, wyjazdów, spotkań, warsztatów poza obiektem szkół, jak również na jego terenie.

Drodzy Państwo, Szanowni Rodzice zachęcamy wszystkich, którzy mają pomysły na pozyskiwanie środków finansowych i rzeczowych do współpracy z naszym stowarzyszeniem.

Razem możemy więcej.

Bezpieczne ferie. Pogadanka z policjantem.

Wyczekiwane przez wszystkich ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. 11 stycznia odwiedził nas M. Dubiel, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kcyni.

Podczas zajęć funkcjonariusz policji przypomniał najmłodszym uczniom jak należy zachowywać się podczas zabaw zimowych, jak reagować w sytuacji zaczepek osób obcych oraz jak poruszać się po jezdni. W starszych klasach dodatkowo mówił o szkodliwości spożywania środków psychoaktywnych oraz o konsekwencjach prawnych. 

Życzymy wszystkim wesołych, aktywnych i przede wszystkim bezpiecznych ferii.

M. Kwiatkowska

Tęcza cukru w klasie drugiej

W ramach czwartych zajęć z zakresu innowacji „Jestem małym odkrywcą” uczniowie klasy drugiej wykonywali tęczę z cukru. Doświadczenie polegało na przygotowaniu w probówce mieszaniny składającej się z trzech różnokolorowych warstw cieczy o różnym stężeniu i barwie.

Do wykonania zadania potrzebowaliśmy letnią wodę, cukier oraz trzy kolorowe barwniki, np. trzy kawałki różnokolorowej krepy. W każdym kubeczku po wymieszaniu wody z cukrem w odpowiednich proporcjach, nie tylko zmienił się poziom wody, ale również gęstość cieczy. Im więcej cukru tym bardziej wzrasta gęstość naszej substancji. Dlatego gęste syropy są tak słodkie. Dzięki temu, że nasze ciecze są różnej gęstości nie mieszają się, tak szybko i tworzą warstwy w naczyniu, dając nam efektowną tęczę. Eksperyment się udał. Każda grupa wykonała swoje zdanie na szóstkę.

Angelika Drozd

Kangur matematyczny 2022

Informuję, że tegoroczna edycja Konkursu matematycznego Kangur odbędzie się w czwartek 17 marca 2022 r. o godz. 9.00. Szkolnym koordynatorem konkursu jest p.  Angelika Drozd. Szczegółowy regulamin i informacje o konkursie można znaleźć pod adresem:

https://www.kangur-mat.pl/

Uczniowie będą pisali  konkurs w następujących kategoriach:

  • Żaczek – klasa 2
  • Maluch – klasa 3 i 4
  • Beniamin – klasa 5 i 6
  • Kadet – klasa 7 i 8

Przykładowe zadania i zestawy konkursowe znajdują się pod następującymi adresami:

https://www.kangur-mat.pl/zadania.php

https://www.kangurmatematyczny.org/

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

Przetłumacz stronę »