Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

„Czyste powietrze wokół nas”- program edukacyjny dla przedszkolaków

W tym roku dzieci z oddziału przedszkolnego „Oa” w Szkole Podstawowej w Mycielewie uczestniczyły w Programie Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej  „Czyste powietrze wokół nas”.

Głównym celem programu było podniesienie kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy, a także zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub, gdy dorośli palą przy nich tytoń. Zajęciom towarzyszyła sylweta dinozaura „Dinusia”.

Zajęcia zostały przeprowadzone w cyklu 5  zajęć dydaktycznych: „Wycieczka po okolicy szkoły”, „Co i dlaczego dymi”, „Jak się czuję , kiedy dymi papieros?”, „Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy?, „Jak unikać dymu papierosowego”.

Dzieci bardo chętnie uczestniczyły w zajęciach, dzięki temu zwiększyły wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu, obserwowały podczas spaceru różne rodzaje dymu, projektowały własny znaczek „Nie pal przy mnie”, poznały „Dinusia” -dinozaura i nauczyły się jego piosenki.

G. Wesół, A. Chojnacka

Przetłumacz stronę »
Font Resize
Kontrast