Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Jesień zaliczona

Dzieci z oddziału przedszkolnego „Biedroneczki” wykonały wszystkie  zadania z Modułu I – Jesień dotyczące Projektu Edukacyjnego „Razem przez cztery pory roku”.
Uczestniczyły w spacerach podziwiając piękno przyrody, zbierały dary jesieni, którymi wypełniły ścieżkę sensoryczną. Na koniec wykonały lampiony z małych słoiczków, które obkleiły kolorowymi liśćmi. Wszystkie propozycje sprawiły przedszkolakom wiele radości.

Iwona Wojtkowiak

Pomoc dla mieszkańców Afryki

Z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu w Szkole Podstawowej w Mycielewie
 w październiku. zorganizowaliśmy  zbiórkę dla fundacji Redemptoris Missio  z Poznania niosącej pomoc mieszkańcom Czarnego Lądu. Nasi uczniowie oraz pracownicy szkoły brali udział w akcjach :

„Kup Pan szczotkę”, „Czart mary okulary”, „Opatrunek na ratunek”, „Podaj mydło”.  Łącznie zebraliśmy ponad 7,5 kg darów, głównie mydeł, szczoteczek do zębów, środków opatrunkowych i okularów. Przekazane dary zostały wysłane do siedziby fundacji,
 a stamtąd,  za pośrednictwem misjonarzy,  trafią do ubogich mieszkańców Afryki. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji!

 Dodajmy, że jest to w naszej szkole trzecia już  inicjatywa wspierająca mieszkańców Czarnego Lądu za pośrednictwem fundacji Redemptoris Missio  z Poznania. Przed kilkoma laty zbieraliśmy ołówki i kredki oraz opatrunki dla dzieci.

J. Kozerewicz

Uczcili Święto Niepodległości

10 listopada godzinie 11:11 z okazji przypadającego nazajutrz Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Mycielewie  uczniowie poszczególnych oddziałów odśpiewali hymn państwowy oraz wcześniej wylosowaną piosenkę patriotyczną. Nie zabrakło także gazetek okolicznościowych oraz własnoręcznie przegotowanych przez dzieci kotylionów. W trakcie lekcji odbyły się pogadanki  na temat walki Polaków o niepodległość oraz o współczesnym patriotyzmie.

Zachęcamy do obejrzenia relacji na Facebook szkoły.

Tekst:  J. Kozerewicz
Foto: Wychowawcy

Akcja charytatywna dla pani Doroty

Z inicjatywy Rady Rodziców oraz Szkolnego Koła Wolontariatu w Szkole Podstawowej
w  Mycielewie
po raz drugi w bieżącym roku kalendarzowym  zorganizowano akcję charytatywną, której celem było pozyskanie funduszy na dalsze leczenie pani Doroty Piękoś z Szubina, niewidomej od drugiego roku życia. Zaistniała  duża szansa na odzyskanie wzroku, niestety terapia jest bardzo kosztowna.  Społeczność szkolna z Mycielewa postanowiła dołożyć przysłowiową cegiełkę.

Przedstawiciele Rady Rodziców  sprzedawali  10 listopada przepyszne ciasta przygotowane przez rodziców, uczniów i nauczycieli.  Słodkości rozeszły się w błyskawicznym tempie i bardzo smakowały!  Zebrana kwota,  ponad  1200 złotych, zasili konto fundacji Avalon wspomagającej leczenie pani Piękoś. Otrzymaliśmy podziękowania za zorganizowanie tej akcji ze strony pani Doroty, która napisała:

„Witam! Serdecznie dziękuję za zorganizowanie tej akcji i za pieniążki. Jestem bardzo wdzięczna! Pozdrawiam”

My także dziękujemy całej społeczności szkolnej z Mycielewa za okazanie serca osobie potrzebującej wsparcia.

P. Otto, J. Kozerewicz

Przetłumacz stronę »
Font Resize
Kontrast