Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Jesienne lampiony drugoklasistów

„Sztuka dla niektórych dzieci może być terapią, dla innych realizowaniem siebie i rozwijaniem talentów, ale dla wszystkich dzieci powinna być znakomitą zabawą”.

Anna Kalbarczyk

Jesień to wyjątkowa pora roku, która obdarza nas pięknymi darami w postaci wielobarwnych liści. W poniedziałek 8 listopada w ramach innowacji pedagogicznej „Kreatywny zawrót głowy” uczniowie drugiej klasy tworzyli jesienne lampiony. Do wykonania prac dzieci wykorzystały liście wyklejając nimi zewnętrzne ściany słoika. Widać było, że wykonane własnoręcznie prace sprawiły dzieciom ogromną  radość.  Jesienny lampiony stanowić będzie  piękną dekorację w mieszkaniu a zarazem stworzy  magiczny i przytulny klimat na długie, jesienne wieczory.

M. Bernas, A. Chojnacka

Sadzenie cebulek, a kwiaty na wiosnę

8. listopada 2021 r. uczniowie 0a zasadzili na terenie szkolnego ogródka cebulki kwiatów, które swymi barwami zachwycą nas po zimie. Były to m.in. tulipany, narcyzy, hiacynty i szafirki.

Pierwszym etapem było przypomnienie jakie rośliny można zasadzić jesienią, jak one wyglądają i czym się różnią. Następnie każde dziecko wybierało sobie cebulkę kwiatka i sadziło ją w ziemi. 

Nasi podopieczni chętnie pomagali podczas prac.

Bardzo dziękujemy rodzicom i dzieciom, którzy włączyli się do Naszej akcji.

M. Bernas, A. Chojnacka

Przetłumacz stronę »
Font Resize
Kontrast