Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Poznawaliśmy Polskę w ramach przedsięwzięcia MEiN

3 listopada uczniowie z klas 4-8 wraz z paniami: Pauliną Otto, Justyną Kirpą i Joanną Biernacką-Kozerewicz brali udział w jednodniowej wycieczce do Poznania w ramach realizacji przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.  W trakcie wyjazdu zwiedzili kolejno: Muzeum Archidiecezjalne, katedrę z grobami Mieszka I i Bolesława Chrobrego, Stare Miasto oraz Palmiarnię.  Zapoznali się z historią Poznania i Wielkopolski,
a także z wydarzeniami o randze ogólnopolskiej mającymi miejsce
w odwiedzanym mieście. Od przewodnika uzyskali wiele cennych informacji,
 a także pamiątkowy filmik  wykonany z drona.  Zwiedzającym bardzo podobała się także egzotyczna roślinność i zwierzęta zaprezentowanie w Palmiarni. Nie zabrakło też czasu na wspólny obiad oraz zakup pamiątek. W czasie wycieczki dopisywały uczestnikom  zarówno dobre humory, jak i piękna pogoda.

Dziękujemy MEiN oraz pracownikom Urzędu Miejskiego w Kcyni, zwłaszcza pani Justynie Makarewicz, za udzielone wsparcie w realizacji wycieczki.

J. Kozerewicz

Doposażyli świetlicę dzięki nakrętkom

Braliśmy udział w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie „Nasz Zamość” na zbiórkę nakrętek plastikowych.

W końcowym rozliczeniu udało nam się zająć 3 miejsce wśród szkół powiatu nakielskiego. Organizatorzy ufundowali nam nagrody rzeczowe, w wysokości 200 złotych, które po zakupieniu i uroczystym przekazaniu przez prezesa stowarzyszenia pana Roberta Rynarzewskiego zasilą świetlicę. Klasa 2 miała już przyjemność korzystania z tych zasobów podczas zajęć świetlicowych.

Magdalena Tomkowiak

Historycznie o Szubinie

18 października klasa 6 wraz z wychowawcą p. Angeliką Drozd oraz nauczycielką historii p. Joanną Biernacką-Kozerewicz pojechała na wycieczkę do Szubina. Celem naszego wyjazdu było zwiedzanie miasta. Na początku udaliśmy się do Muzeum Ziemi Szubińskiej w Szubinie im. Zenona Erddmanna.  

Pani kustosz w bardzo ciekawy sposób przedstawiła nam historię miasta. Obejrzeliśmy również film prezentujący inscenizację bitwy o Szubin zorganizowaną w setną rocznicę powstania wielkopolskiego. Następnie zwiedziliśmy szubiński rynek i poznaliśmy legendę o herbie miejscowości, a także obejrzeliśmy mural ukazujący mieszkańców Pałuk w strojach ludowych. Kolejno udaliśmy się na odnowione ruiny zamku, gdzie zapoznaliśmy się z dziejami gotyckiej budowli. Naszym przewodnikiem była oczywiście pani od historii. Dodatkową atrakcją była dla nas zabawa na nowoczesnym placu zabaw, który został oddany do użytku publicznego w sierpniu bieżącego roku tuż nieopodal ruin. Na koniec, aby się ogrzać i porozmawiać,  udaliśmy się do pizzerii. Taki wspólny wyjazd po zdalnej nauce był nam potrzebny i okazał się bardzo udany.

Tekst i foto: Angelika Drozd

Przetłumacz stronę »
Font Resize
Kontrast