Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Uwaga! Zdalne nauczanie przedłużone!

W związku z kolejnymi zakażeniami Covid -19 zostaje przedłużone zdalne nauczanie w szkole w Mycielewie do 29.10.2021 r.

Od poniedziałku 25.10.2021r. do piątku 29.10.2021 r. zajęcia będą odbywać się zdalnie z wykorzystaniem platformy TEAMS (tak, jak wcześniej).

Sanepid skontaktuje się telefonicznie z osobami, które miały bezpośredni kontakt z osobą zakażoną w celu nałożenia nadzoru epidemiologicznego (w przypadku zaszczepionych) lub kwarantanny (w przypadku niezaszczepionych). Przypominam, że nałożona kwarantanna nie obejmuje domowników.

Wychowawcy klas będą informować uczniów, jeśli któreś lekcje nie będą mogły się odbyć również zdalnie.

Prosimy o punktualne logowanie się na zajęcia.

Spotkanie z muzyką na żywo

Jak żyło się na dworze królewskim? Co robił tam błazen? I jakiej muzyki słuchał król? Na takie i inne pytania padły odpowiedzi podczas koncertu Filharmonii Pomorskiej w Szkole Podstawowej w Mycielewie.  
Spotkanie wypełniły dźwięki płynące wprost z pięknych wnętrz zamków i pałaców. Zabrzmiały utwory wykonywane na dworach Europy. Przy dźwiękach dawnych instrumentów wspólnie zatańczyliśmy menueta.

Anna Pyszczyńska

Spotkanie z Panem Listonoszem

19 października 2021 r. w oddziale przedszkolnym „Biedroneczki” odbyło się spotkanie z listonoszem – panem Sławomirem Buksa.
Podczas spotkania dzieci poznały historię powstania poczty i dowiedziały się jak wygląda praca listonosza. Zaproszony gość pokazał dzieciom, jak należy adresować listy oraz w ciekawy sposób przedstawił etapy wędrówki listu. Mogły zobaczyć zawartość torby oraz obejrzeć tablet, który Pan Listonosz wykorzystuje podczas roznoszenia paczek.

Na zakończenie dzieci wręczyły Panu Sławkowi podziękowanie za tak wspaniałe i ciekawe zajęcia. Spotkanie było też okazją do złożenia życzeń naszemu gościowi, ponieważ  18 października obchodzony jest Dzień Poczty Polskiej.

Iwona Wojtkowiak

Komunikat! Ważne!

W dniu 19.10.2021r. szkoła w Mycielewie przeszła na nauczanie zdalne, które potrwa do 22.10.2021r.

Zajęcia odbędą się na platformie TEAMS, tak, jak w ubiegłym roku szkolnym. Prosimy, by uczniowie logowali się na zajęcia punktualnie według obowiązującego planu lekcji.

Zajęcia będą trwały 45 minut, obecność jest obowiązkowa.

W związku z pytaniami, które otrzymujemy, informuję, że kwarantanna nałożona na ucznia lub nauczyciela nie dotyczy pozostałych domowników.

Kwarantanny nakładane są indywidualnie, Sanepid poinformuje Państwa o terminie kwarantanny. Osoby zaszczepione dwiema dawkami mają nadzór epidemiologiczny – nie kwarantannę, ale powinny prowadzić samoobserwację oraz szczególnie dbać o reżim sanitarny (maseczka, dezynfekcja, dystans).

Życzymy zdrowia i szybkiego powrotu do szkoły.

PASOWANIE NA UCZNIA

13 października w odbyła się uroczystość Pasowana na ucznia dzieci z klasy pierwszej.

W tym dniu 13-cioro uczniów, w odświętnych strojach, złożyło uroczyste ślubowanie. Dzieci, aby wstąpić w grono pełnoprawnych uczniów, musiały przejść kilka prób – próbę koloru, uśmiechu, mądrości, sprawności oraz znajomości regulaminu szkoły. Wszystkie próby zostały ocenione pozytywnie i uczniowie w obecności rodziców, złożyli uroczyste ślubowanie. Pasowanie odbyło się przez Panią Agnieszkę Magdziarz za pomocą wielkiego ołówka.
Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy. Pani Magdziarz życzyła uczniom sukcesów w nauce. Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem,

Henia Mickiewicz

Komunikat

Dzień dobry.

W czwartek odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Dzieci przyjeżdżają na godzinę 8.35 autobusami na uroczysty apel.
Następnie rozegramy mecz piłki siatkowej uczniowie kontra nauczyciele.
Zakończenie i odjazdy autobusu szkolnego ok. godz. 11.00.
Prosimy o ubiór galowy.
Piątek jest dniem wolnym od zajęć.

Ruszyła kolejna edycja programów CodeWeek i Cała Polska Programuje

Szkoła Podstawowa w Mycielewie kolejny raz bierze udział w dwóch bardzo ważnych, ambitnych i ciekawych przedsięwzięciach których celem jest propagowanie nauki programowania wśród najmłodszych. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się naszym dzieciom na każdym etapie ich życia. 

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w ciekawych zajęciach, które są starannie zaplanowane przez organizatorów obydwu akcji. Dzieci bawiąc się na macie do kodowania, budując wieżę z kolorowych kubeczków, czy w końcu planując trasy na macie stawiają pierwsze kroki  w programowaniu. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. W tym roku CodeWeek działa od 9 d0 24 października, klasa 3 rozpoczęła naukę i zabawę dużo wcześniej bo już we wrześniu, a trzeba wspomnieć że równocześnie działamy w programie „Cała Polska Programuje”  akcji, której autorką jest Anna Świć. Obydwie inicjatywy wspiera Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Pierwsze zajęcia ruszyły pt: „Kubeczkowy zawrót głowy” 

https://codeweek.eu/view/366126/kubeczkowy-zawrot-glowy

Anna Pyszczyńska

Przedszkolaki lubią pieczone ziemniaki :)

W piątek 8 października 2021 roku dzieci z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Mycielewie obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka.

W tym dniu wszyscy przybyli do przedszkola we wspaniałych humorach. Dzieci poznały historię dotyczącą pochodzenia ziemniaka, a także  potrawy wykonywane z tego warzywa. Na dzieci czekało wiele ciekawych zabaw, oraz ziemniaczane konkurencje sportowe. Przedszkolaki wykonały przepiękne ziemniaczane ludziki. Obowiązkowo na koniec dzieci zjadły ze smakiem pieczonego, zakręconego ziemniaka.

Tekst i foto: Agnieszka Chojnacka, Marta Bernas

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

1 października w naszej szkole, obchodziliśmy XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tego względu  uczniowie klas  4-6 na lekcjach matematyki  wykonali test składający się  z przykładów zawierających nie tylko tabliczkę mnożenia, ale i dzielenia. Wszystko oczywiście działo się w określonych ramach czasowych, tzn.  liczyło się tempo pracy.

W ten sposób wyłoniliśmy osoby z najlepszymi, maksymalnymi wynikami:

  • Klasa 4:   Alan Hak, Patryk Chojnacki
  • Klasa 5:  Wiktoria Stypczyńska, Maja Jaszak, Krzysztof Wiekiera
  • Klasa 6:   Socha Remigiusz,  Antonina Jaszak

Gratulujemy zwycięzcom!

Zachęcamy do bezbłędnego opanowania tabliczki mnożenia pozostałych uczniów, gdyż  jest ona kluczem do wszystkich obliczeń matematycznych.

Opiekun: Angelika Drozd

Kondolencje

Ci, których kochamy
nie umierają nigdy,
bo miłość, to nieśmiertelność…

—–+—–

Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci

—–+—–

śp. Tadeusza Morawskiego

składamy

Żonie, Pani Barbarze Morawskiej oraz rodzinie zmarłego.

Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi oraz Uczniowie
Szkoły Podstawowej w Mycielewie

Głośne Czytanie

W środę 29 września przypadł tegoroczny „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku przez Polską Izbę książki. Jak sama nazwa sugeruje celem tego święta jest propagowanie głośnego czytania zwłaszcza wśród dzieci  i młodzieży.

W naszej szkole również uczciliśmy Dzień Głośnego Czytania. W rolę czytających wcielili się uczniowie z VII klasy wraz z panią bibliotekarką. Dzieci z klas 0 – III oraz przedszkola z zaciekawieniem wysłuchały czytanych wierszy o tematyce jesiennej oraz obejrzały krótką inscenizację. Książki nie tylko nas uczą i rozwijają wyobraźnię, ale także wzbudzają prawdziwe emocje. Zachęcamy więc do głośnego czytania – chociaż 10 minut dziennie.

Marzena Borzych

Tęcza na talerzu w wykonaniu dzieci z drugiej

5 października 2021 r. klasa 1 uczestniczyła w pierwszych zajęciach  innowacji z cyklu ”Jestem małym odkrywcą”. Warsztaty mają formę interdyscyplinarnych zajęć łączących naukę i zabawę.

W trakcie zajęć uczestnicy odkrywają tajniki otaczającego świata. Uczestnicy wraz z prowadzącym zajęcia przygotowują, omawiają i wykonują doświadczenia, prezentujące w przyjazny sposób zagadnienia z zakresu fizyki, chemii, matematyki. Lekcje  mają na celu wsparcie kompetencji matematycznych oraz kompetencji w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, wsparcie procesu edukacyjnego przez pomoc w nauce i przezwyciężanie trudności szkolnych. Nad przebiegiem tej innowacji pedagogicznej czuwa Pani Angelika Drozd.

Oto zdjęcia z pierwszych zajęć pt. „Tęcza na talerzu”, które jak widać dzieciom się bardzo podobały.

Uwaga konkurs!!!

Z okazji Jubileuszu 75-lecia Koła Łowieckiego nr 9 GWARDIA
w Bydgoszczy Zarząd Koła organizuje konkurs pt. „Myśliwi dzieciom – dzieci zwierzętom”. Konkurs jest poświęcony tematyce przyrodniczo-łowieckiej realizowany jest dla uczniów Szkoły Podstawowej w Mycielewie i obejmuje prace:- plastyczne-fotograficzne-literacko-poetyckie.
Termin złożenia prac do 25 października 2021r. pozostałe informacje w regulaminie poniżej.

Marzena Borzych i Anna Pyszczyńska

Święto Pieczonego Ziemniaka

Jesień, to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka Zespół do Spraw Promocji i Sportu zorganizował 28.09.2021 roku ognisko. Tego dnia wszystkim dopisywał doby humor. Każda klasa zaprojektowała plakat pod tytułem ”Ziemniak w roli głównej”. Uczniowie  mogli upiec kiełbaskę i skosztować pysznego pieczonego ziemniaka. Impreza przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze.

Ognisko były świetną okazją do integracji społeczności uczniowskiej.

Marta Bernas

Spotkanie z malarką

Obcowanie ze sztuką wpływa na kreatywność i empatię dzieci. Jest bodźcem do wszechstronnego rozwoju.

W  piątek 1 października 2021 roku dzieci z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Mycielewie uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Poprowadziła je pani Katarzyna Baszak z Brzózek – malarka, plastyczka i pedagog. W czasie spotkania malarka przybliżyła swoją twórczość i zaprezentowała swoje obrazy. Artystka przekazała dzieciom informację o technikach malarskich i o tym w jaki sposób można je wykorzystać. Następnie każde dziecko mogło wcielić się w artystę i wykonać za pomocą pasteli suchych własny, niepowtarzalny obraz. Na koniec każde dziecko zaprezentowało swoje dzieło.

Było to bardzo cenne i miłe spotkanie za które dzieci serdecznie podziękowały.

Tekst i foto: Agnieszka Chojnacka

Czwarta w Międzynarodowym projekcie „Wirtualne podróże”

W roku szkolnym 2021/2022 klasa 4 raz w miesiącu będzie brała udział w wirtualnej podróży. Wycieczki one line będą miały nie tylko charakter krajowy, ale również zagraniczny. Dzieci zobaczą najbardziej atrakcyjne zakątki na naszym świecie. Projekt „Nauka w plecaku” ma charakter całoroczny. Nad jego przebiegiem w naszej szkole czuwa p. Angelika Drozd.

W czwartek 16 .09.2021r odbyło się pierwsze spotkanie, które miało charakter organizacyjny i miało na celu zachęcić naszych czwartoklasistów do udziału w tej akcji. Poniżej zdjęcia z tego przedsięwzięcia.

Tekst i foto Angelika Drozd

Przetłumacz stronę »
Font Resize
Kontrast