Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

O wolontariacie z okazji Międzynarodowego Dnia Dobroczynności

Niech nikt, kto przychodzi
do ciebie nie odchodzi
bez poczucia, że stał się lepszy
i szczęśliwszy, każdy powinien
zobaczyć dobroć w twojej
twarzy, w oczach i w uśmiechu.“

Matka Teresa z Kalkuty

Z okazji przypadającego 5 września Międzynarodowego Dnia Dobroczynności, ustanowionego w 2012 roku w rocznicę śmierci Marki Teresy z Kalkuty, uczniowie działający w Szkolnym Kole Wolontariatu zaprezentowali społeczności szkolnej apel poświęcony tematyce niesienia pomocy potrzebującym. W trakcie występu młodzież
z klasy ósmej przybliżyła zebranym informacje na temat największych organizacji charytatywnych działających w Polsce, a także przedstawiła wiersze i utwór muzyczny
o filantropii. Uczennice z klasy siódmej rozdały zebranym własnoręcznie wykonane serduszka z napisami zachęcającymi do bycia pomocnym, życzliwym i wrażliwym na cierpienie innych. Po zakończeniu przedstawienia głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Walasiewicz, która zachęciła uczniów do włączania się w działalność charytatywną organizowaną w naszej szkole. Przypomniała o trwającej zbiórce nakrętek i kasztanów. Dodała, że każde działanie na rzecz potrzebujących, choćby najmniejsze, jest lepsze od współczucia, za którym nie idą czyny.
Dziękując wszystkim członkom naszej społeczności szkolnej za dotychczasową działalność charytatywną, zachęcamy do dalszej współpracy i czynienia dobra.


Joanna Kozerewicz

Bezpieczeństwo i odpowiedzialność karna

Kolejne działania profilaktyczne za nami. Tydzień temu informowaliśmy o spotkaniu funkcjonariuszy policji z najmłodszymi uczniami naszej szkoły. 21 września policja spotkała się z uczniami kl. IV, VI, VII oraz VIII. Funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz omówili temat związany z odpowiedzialnością karna osób nieletnich.

MK

Przetłumacz stronę »
Font Resize
Kontrast