Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Bezpieczna droga do szkoły !

14 września w naszej szkole gościliśmy mł.asp. Z. Wrzeszcz i przewodnika st.asp. Ł. Król z psem z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią, a także dzielnicowego asp.szt. M. Dubiela z Komisariatu Policji w Kcyni. Funkcjonariusze policji spotkali się z uczniami klas 0-III oraz z dziećmi z oddziału przedszkolnego w celu przeprowadzenia zajęć związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego. 

Corocznie w ramach działań pt.: „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci powiatu nakielskiego spotykają się z uczniami  i przybliżają im zasady ruchu drogowego oraz ważne kwestie związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Podczas zajęć przypomniano dzieciom, że poruszając się po drodze muszą bezwzględnie przestrzegać obowiązujących przepisów, tj.: iść właściwą stroną drogi, ustępować pierwszeństwa pojazdom, a przez jezdnię przechodzić jedynie w miejscach, do tego wyznaczonych. Mundurowi przestrzegali też przed zabawami w pobliżu dróg i zwracali uwagę dzieciom, aby nosiły na plecakach i odzieży elementy odblaskowe, przypominając, jaką rolę pełnią. Dzieci uczyły się też znaków i sygnałów drogowych.

Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę. Uczniowie znajomość poznanych przepisów sprawdzili na mini miasteczku ruchu drogowego. 

Na koniec zajęć uczniowie mieli także niebywałą okazję poznać policyjnego czworonoga, a w rozmowie z jego przewodnikiem st. asp. Łukaszem Król dowiedzieć się, jak wygląda praca z policyjnym psem i na czym polega jego tresura. Dzieci poznały bezpieczną pozycję w sytuacji ataku psa. 

W nagrodę za aktywność dzielni słuchacze otrzymali od policjantów odblaski. 

Dziękujemy i zachęcamy rodziców do wykorzystania odblasków!

Tekst i foto: Małgorzata Kwiatkowska

Przetłumacz stronę »
Font Resize
Kontrast