Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Złożyli życzenia jubilatowi

Niedawno informowaliśmy Was o pięknym jubileuszu

setnych urodzin pana podporucznika Józefa  Przedpełskiego, najstarszego w Polsce youtubera, który prowadzi kanał poświęcony historii. Opowiada w nim m.in. o swoich losach w czasie II wojny światowej,
 w trakcie której walczył w kampanii wrześniowej broniąc Warszawy oraz w powstaniu warszawskim. Był żołnierzem Armii Krajowej i robotnikiem przymusowym w III Rzeszy. Z okazji  wspomnianych urodzin powstała inicjatywa  nadesłania kartek i złożenia życzeń  jubilatowi. Do tej akcji włączyli się także uczniowie naszej szkoły . Ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii, tylko dzieci z najmłodszych klas mogły przynieść do klasy oryginalne laurki. Pozostali uczniowie przesłali kartki drogą elektroniczną do nauczyciela. Zostały one wydrukowane i  przesłane wraz z pracami najmłodszych dzieci do pana Józefa poczta tradycyjną . Wysłano je także drogą elektroniczną.  Jak możecie dowiedzieć się z filmiku:

 Pan podporucznik otrzymał ponad czterysta kartek z życzeniami
i upominków wykonanych przez uczniów, w tym zuchów i harcerzy oraz osób dorosłych. Pan Józef był  niezwykle zaskoczony i wzruszony taką ilością nadesłanych laurek.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli  się w tę piękną akcję. Przypomnijmy, że inicjatorem przedsięwzięcia w naszej szkole był Amadeusz Hak, uczeń klasy 7.

J. Kozerewicz