Drodzy rodzice – oddając elektrośmieci wspieracie szkołę!

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”
Akcja ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz prawidłowego gospodarowania odpadami.
W akcji nie ma przegranych – zyskuje każda szkoła. W zamian za przyniesiony sprzęt elektryczny i elektroniczny szkoła otrzyma bony wymienne na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. jedynym warunkiem jest MOBILIZACJA i domowe porządki.
Prosimy rozejrzeć się w swoich domach, szopach, garażach i strychach – może zalegają w nich elektrośmieci.
Do szkoły proszę je przywozić do 15 listopada.
Zbieramy wszystko: komputery, monitory, AGD, kable, tusze, kuchenki, tostery, suszarki – masz pytania dzwoń do szkoły.
Operatorem Akcji jest Green Ecologic Spółka z o.o

ZAPROSZENIE

DLA RODZICÓW DZIECI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI,
W TYM  Z ZABURZENIAMI ZE SPEKTRUM AUTYZMU,
A TAKŻE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA NA RZECZ INTEGRACJI SPOŁECZNEJ – TWÓJ PRZYJACIEL
na kolejne spotkanie Grupy Wsparcia

w dniu 13.11.2018 r. w godzinach 15.00-17.00
w sali nr 305 Powiatowego Urzędu Pracy
(wejście jak do Poradni, III piętro)
w Nakle ul Dąbrowskiego 46

Na spotkaniu będziemy gościć

Radcę Prawnego – Pana Łukasza Kaźmierczaka,

który przedstawi aspekty prawne orzecznictwa  o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności,  a także procesu ubezwłasnowolniania dorosłych osób niepełnosprawnych i organizowania dla nich opieki.

 

Serdecznie zapraszamy!

Ewa Burzyńska
Dyrektor Powiatowej Poradni
Psychologiczno-Pedagogicznej
w Nakle nad Notecią

Jak spędzam czas wolny? Moje pasje i zainteresowania

W ubiegły czwartek w klasie VI odbyła się kolejna lekcja z cyklu „Jak spędzam czas wolny – czyli o moich pasjach i zainteresowaniach”.
Tym razem uczeń Marcin Szczepaniak zapoznawał nas ze swoją pasją czyli jazdą na deskorolce waveboard. Jest to inny rodzaj deskorolki, która różni się przede wszystkim tym, że posiada dwa kółka obracające się o 360 stopni oraz nietypowy kształt.
Marcin zaprezentował nam deskę opowiadając o jej  możliwościach, budowie i  rodzajach. Uczeń zaprezentował również nam swoje umiejętności. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z tą dyscypliną sportową, ponieważ zawsze propagujemy aktywne spędzanie czasu wolnego –  może komuś tak jak Marcinowi owa deska skradnie niejedną godzinę po szkole.
Anna Pyszczyńska

Wystawa pełna ekspresji

W piątek 19 października mieliśmy zaszczyt gościć w murach SP Mycielewo,  naszą absolwentkę – artystkę i poetkę Emilię Łydkę. Spotkanie zorganizowała p. Agnieszka Koralewska-Hak. Artystka zapoznała nas   ze swoją niecodzienną twórczością, przedstawiając dzieła sztuki – autointrodukcje, czyli jej autoportrety  w różnych odsłonach. Wszystkim oglądającym bardzo przypadła do gustu wystawa, a największym zainteresowaniem cieszyły się dzieła, w których malarka zastosowała barwy takie jak amarant i turkus. Niesamowite ciepło, a zarazem tajemniczość tych obrazów bardzo przyciągała młodych widzów. Dzięki tej wystawie mogliśmy pozwolić sobie na obcowanie ze sztuką „na żywo”, co stanowi przecież jedną z kluczowych umiejętności człowieka.  Pomimo, iż mieszkamy daleko od dużych miast i miejsc kultywujących sztukę,  cyklicznie organizujemy takie spotkania ze sztuką  w naszej szkole, pielęgnując tym samym metody dobrych praktyk.  W trakcie  wystawy pani  Emilia przeprowadziła  też  warsztaty malarskie. Podczas nich powstało piękne dzieło z okazji zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Uczniowie chętnie pracowali i bardzo podobały im się takie niecodzienne  lekcje plastyki. Wskazówek udzielała im nie tylko pani nauczyciel, ale i wybitna artystka. Niemal każdy uczeń  pracował z takim zaangażowaniem, że nie miał ochoty opuszczać sali lekcyjnej słysząc dzwonek na przerwę.  Takie „momenty” bardzo cieszą – zarówno ucznia, nauczyciela, artystę… każdego odbiorcę sztuki. Bardzo dziękujemy Ci Emilio, że pamiętasz o swoich szkolnych korzeniach i zawsze chętnie tutaj wracasz. Mamy nadzieję, że już niedługo pojawisz się u nas ze swoją poezją.

 Agnieszka Koralewska-Hak

Kleksografia na języku polskim

Przy okazji omawiania lektury Jana Brzechwy  pt. „Akademia pana Kleksaw  klasie IV  Szkoly Podstawowej w Mycielewie  p. Agnieszka Koralewska-Hak zorganizowała uczniom „Lekcję kleksografii” Wszyscy uczniowie  przybrali imiona na literę „A” i przywdziali kolorowe peruki- atrybut Ambrożego Kleksa, zaś sama pani nauczyciel, wcielając się w jego  rolę- rozdawała uczniom piegi za dobre zachowanie i aktywność na lekcji. Jak widać na załączonych fotografiach, wszyscy uczniowie dobrze się sprawowali, gdyż na ich zadowolonych twarzyczkach pojawiło się wiele piegów. Podczas tych zajęć narodziło się wiele pomysłów na lekcje w stylu pana Kleksa. Myślę, że tego rodzaju  zajęcia zachęcają uczniów do czytania lektur.

  Agnieszka Koralewska-Hak

Kacper ciężko pracuje i są efekty!

6-7 października 2018 roku w Golczewie odbyły Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym dwójek i drużyn. Sobota była dniem startów dwójek we wszystkich kategoriach wiekowych. Przy słonecznej pogodzie, dopingu kibiców kolarze pokonywali dystanse. Kacper Gieryk wraz z kolega klubowym Radkiem Lewandowskim pokonali dystans 15 km zajmując 3 miejsce.
Niedzielne zawody to walka drużynowa we wszystkich kategoriach wiekowych. Przy silnym wietrze i opadach deszczu kolarze dzielnie walczyli o medalowe krążki  Kacper wraz ze swoja drużyną  zajął 3 miejsce.
Dystans drużyny w niedzielnym starcie to 30 km. Kacper zakończył sezon ze wspaniałym wynikiem bo dwukrotnie został drugim wicemistrzem Polski. Teraz odpoczywamy i szykujemy się do nowego sezonu.
Kacpra sukces to jego praca przede wszystkim, ale też i szkoły.
Chciałabym przy tej okazji podziękować za wsparcie i wyrozumiałość dyrektor Katarzynie Walasiewicz, wicedyrektor Agnieszce Magdziarz oraz wychowawcy pani Beacie Janickiej. Podziękowania należą się również wszystkim nauczycielem, którzy wspierali Kacpra w tym sezonie, który nie był łatwy.

Mama Kacpra

DEN 2018

15 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej znanej jako Dniem Nauczyciela. Uczniowie klas trzecich gimnazjum i ósmych zorganizowały apel pod opieką Pani  Beaty Janickiej – opiekuna SU. Pamiętajcie zawód  nauczyciela jest ciężki i trudny. Szanujmy ich za to co dla nas robią, abyśmy w przyszłości dzięki wiedzy, dali jak najwięcej z siebie dla Ojczyzny!
tekst Karolina Konopka, foto Wiktoria Stypczyńska

Hubertus 2018

7 października uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w obchodach dnia św. Huberta  w Tucholi. Jak co roku uroczystości rozpoczęła msza polowa. Świętowanie tego dnia to  silnie zakorzeniona tradycja myśliwych, leśników i jeźdźców. W tym roku mogliśmy delektować się potrawami przyrządzonymi  przez koła łowieckie, a także zaprezentować się w konkursach przygotowanych dla młodzieży szkolnej. Ciekawym punktem obchodów była Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich.

Bardzo dziękujemy zaprzyjaźnionemu Kołu Łowieckiemu GWARDIA nr 9 w Bydgoszczy za umożliwienie nam wyjazdu i opiekę podczas uroczystości.

AP

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Kolejny raz obchodziliśmy „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. Przez cały ostatni tydzień września przypominaliśmy mnożenie na lekcjach, przerwach i w domu.
Tabliczkę mnożenia znać warto! Jest warta utrwalana, bo nie przypominana, potrafi szybko ulecieć.
W ostatni dzień akcji, 28 września, mogliśmy się sprawdzić w sali nr 19, w czasie egzaminu na Eksperta Tabliczki Możenia. Kto go zaliczył otrzymał Certyfikat. Było duże zainteresowanie tym sposobem sprawdzenia się. Certyfikatów wydaliśmy dużo i to cieszy!  Gratulujemy!
Podziękowania należą się dziewczętom z siódmej klasy za przygotowanie całości.
AP