Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

ZWROT PODRĘCZNIKÓW I LEKTUR

Zwrot podręczników i lektur do biblioteki szkolnej odbywać się będzie według zamieszczonego poniżej harmonogramu. Ze względu na Święto Bożego Ciała (wolny czwartek i piątek) oraz Egzamin Ósmoklasisty w następnym tygodniu uprzejmie proszę o dostosowanie się do wyznaczonych terminów. Wskazane jest, aby zwrotu dokonała osoba dorosła. Jeśli zwrotu dokonuje uczeń musi posiadać zgodę rodzica na samodzielny przyjazd do szkoły i samodzielny powrót (data i podpis rodzica) oraz oświadczenie rodzica dotyczące Covid – 19. Uczniowie nie mogą przychodzić do szkoły w grupach, należy także unikać tworzenia grup przed szkołą i biblioteką, książki oddajemy pojedynczo zachowując odpowiednią odległość (minimum 2 metry), ograniczając rozmowy. Osoba dokonująca zwrotu powinna być w maseczce ochronnej i rękawiczkach jednorazowych.

Podręczniki muszą być odpowiednio przygotowane i przeliczone.  
Pamiętaj:

– zdejmij swoje owijacze,  
– wyjmij swoje kartki, sprawdziany ze środka,  
– sprawdź stan zużycia,
– przelicz czy masz odpowiednią liczbę podręczników.

Jeśli masz wypożyczone lektury przynieś je do zwrotu razem z podręcznikami. W razie pytań proszę kontaktować się z wychowawcą swojej klasy.

Dnia 09. 06. 2020 (wtorek)

Klasa VI         9.30 – 11.00           11 podręczników
Klasa VIII      11.00 – 12.30        12 podręczników

Dnia 10.06. 2020 (środa)

Klasa IV         9.30 – 10.30          10 podręczników
Klasa V          10.30 – 11.30        11 podręczników
Klasa VII        11.30 – 12.30        11 podręczników

W klasach IV – VIII podręczniki oddajemy w bibliotece z zachowaniem odpowiednich zasad sanitarnych.   

Dnia 19.06.2020 (piątek)

Klasa I            9.00 – 10.00         3 podręczniki (cz. 4, 5 i język angielski)
Klasa II          10.00 – 11.00          3 podręczniki (cz. 4, 5 i język angielski)
Klasa III         11.00 – 12. 00          3 podręczniki (cz. 4, 5 i język angielski)

W klasach I – III książki proszę zapakować w jednorazową reklamówkę, umieścić w niej kartkę z imieniem i nazwiskiem dziecka i odłożyć na ławkę stojącą przy bibliotece.

  Bibliotekarz
M. Borzych

Co zrobić, by pobrać arkusze egzaminacyjne?

1. Przez trzy kolejne dni o godzinie 9.00 odwiedzaj stronę www.cke.gov.pl lub www.oke.gda.pl
To tam opublikowane zostaną wszystkie materiały.

2. Znajdź zakładkę „Próbny egzamin ósmoklasisty” oraz właściwy arkusz egzaminacyjny:

JĘZYK POLSKI – 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00. Arkusz egzaminacyjny dla uczniów bez niepełnosprawności i uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się (OPOP_100). Egzamin z języka polskiego pisany jest przez 120 minut, czyli do godziny 11.00. Czas na odesłanie rozwiązanych zadań: godzina 13:00 tego samego dnia.

MATEMATYKA – 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00. Arkusz egzaminacyjny dla uczniów bez niepełnosprawności i uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się (OMAT_100). Egzamin z matematyki pisany jest przez 100 minut, czyli do godziny 10.40. Czas na odesłanie rozwiązanych zadań: godzina 12:30 tego samego dnia.

JĘZYK ANGIELSKI – 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00. Arkusz egzaminacyjny dla uczniów bez niepełnosprawności i uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się (OJAP_100). Egzamin pisany jest przez 90 minut, czyli do godziny 10.30. UWAGA! W przypadku egzaminu z języka angielskiego do pobrania jest również nagranie mp3! Czas na odesłanie rozwiązanych zadań: godzina 12:30 tego samego dnia.

JĘZYK NIEMIECKI – 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00. Arkusz egzaminacyjny dla uczniów bez niepełnosprawności i uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się (OJNP_100). Egzamin pisany jest przez 90 minut, czyli do godziny 10.30. UWAGA! W przypadku egzaminu z języka niemieckiego do pobrania jest również nagranie mp3! Czas na odesłanie rozwiązanych zadań: godzina 12:30 tego samego dnia.

3. Zapisz materiały na dysku komputera.

4. Rozwiązuj zadania na komputerze albo wydrukuj arkusz. Jeśli nie masz drukarki, możesz zapisać rozwiązania na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno zadania.

5. Pracuj tak długo, jak wskazano na pierwszej stronie arkusza.

6. Pamiętaj! Pracuj samodzielnie i nie ściągaj. Egzamin próbny ma być sprawdzeniem Twoich możliwości.

7. Wyślij rozwiązania nauczycielowi przedmiotu e-mailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć poszczególnych kartek rozwiązań (tak, jak robisz to dotychczas przy nauczaniu zdalnym). Nauczyciele sprawdzą prace według przygotowanych odgórnie zasad oceniania.

8. W razie problemów z pobraniem plików, poinformuj od razu swojego wychowawcę, by mógł dać Tobie odpowiednio więcej czasu na rozwiązanie zadań.

9. Czekaj na wynik i informację zwrotną od swojego nauczyciela przedmiotu. Rozwiązania zadań zostaną także opublikowane na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej 8 kwietnia.

Powodzenia!

Katarzyna Walasiewicz

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Do 10 kwietnia szkoła nadal pozostanie zamknięta. Na podstawie rozporządzenia MEN od 25 marca 2020 r. nauka będzie obowiązkowo odbywać się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Koordynatorem pracy w poszczególnych zespołach klasowych są wychowawcy oddziałów, którzy przekażą uczniom i rodzicom zasady współpracy w trakcie kształcenia na odległość.

Obecna sytuacja jest dla wszystkich nowa i trudna, wspierajmy się zatem nawzajem.

Kochani Uczniowie, przed Wami najważniejsza lekcja – lekcja cierpliwości, samodyscypliny, odpowiedzialności. Dbajcie o siebie, stosujcie się do narzuconych ograniczeń, unikajcie bezpośrednich kontaktów z innymi.

Nie stresujcie się nauką na odległość, to nowość również dla nauczycieli – po prostu róbmy swoje najlepiej, jak potrafimy.

Pozdrawiam Was serdecznie.

Katarzyna Walasiewicz, Dyrektor Szkoły

Uwaga! Informacja w sprawie rekrutacji na rok szkolny 2020/2021

Szanowni Państwo.

W celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażenia się koronawirusem uruchamiamy zdalną rekrutację na rok szkolny 2020/2021.

Do 20 marca trwa rekrutacja do oddziałów przedszkolnych dla 3, 4, 5 i 6-latków. Jeśli ktoś jest jeszcze zainteresowany, zapraszam do pobrania wniosku oraz stosownych oświadczeń z zakładki Rekrutacja na internetowej stronie szkoły i przesłanie wypełnionych drogą elektroniczną w formie skanu na e-mail szkoły:

sekretariat_mycielewo@o2.pl

Można też zrobić zdjęcie wypełnionych i podpisanych dokumentów i wysłać e-mailem na podany wyżej adres e-mailowy. W temacie proszę wpisać: rekrutacja.

Wersje papierowe będzie można dostarczyć do szkoły w terminie późniejszym, kiedy minie stan zagrożenia epidemicznego.

Rekrutacja do klasy I szkoły podstawowej ruszy dopiero od 30 marca.

Harmonogramy rekrutacji w zakładce Rekrutacja.

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania w sprawie rekrutacji, proszę o e-mail na wskazany wyżej adres szkoły.

Dyrektor SP Mycielewo

Uwaga ósmoklasiści!

Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej znajdziecie codziennie zadania powtórkowe do egzaminu. Warto skorzystać- zachęcamy.

 Adres strony: https://cke.gov.pl 

Zestawy zadań powtórkowych

strona startowa > egzamin ósmoklasisty > materiały dodatkowe > zestawy zadań powtórkowych

Informacja dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 16 marca 2020 r. dotycząca materiałów dla ósmoklasistów

Szybka powtórka przed egzaminem – dzień 1 – plik dzwiękowy – rozwiązania

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła

Przedstawiamy informacje dotyczące e-Szkoły

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła rusza w poniedziałek (16 marca) o godz. 12.00. Startujemy z lekcjami maturzystów, od wtorku także zajęcia dla ósmoklasistów. To młodzież tych klas mogłaby ponieść największe straty wynikające z zamknięcia szkół. Transmisja online na www.kujawsko-pomorskie.pl i edupolis.pl.

Projekt jest naszą odpowiedzią na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. Od wtorku będziemy nadawać codziennie 6 półgodzinnych interaktywnych lekcji online – wykładów, pokazów, warsztatów – z piętnastominutowymi przerwami na pytania i dyskusję. Program przygotowują wspólnie metodycy pracujący w kujawsko-pomorskich centrach edukacji nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, zajęcia będą prowadzić najwyższej klasy nauczyciele specjaliści, którym towarzyszyć będą moderatorzy (za ich pośrednictwem będzie można zadawać pytania prowadzącym lekcje).

Program zajęć dla maturzystów na najbliższy tydzień

Poniedziałek (16 marca)

 • 12.00-12.30 – język polski (prowadzi Jolanta Serocka)
 • 13.00-13.30 – matematyka (prowadzi Tomasz Masłowski)
 • 14.00-14.30 – język angielski (prowadzi Monika Zalewska)

Wtorek (17 marca)

 • 12.00-12.30- fizyka (prowadzi Zuzanna Niedzielska)
 • 13.00-13.30 – historia (prowadzi Zbigniew Milkiewicz)
 • 14.00-14.30 – chemia (prowadzi Bożena Brudka-Gniadkowska)

 Środa (18 marca)

 • 12.00-12.30- język polski (prowadzi Joanna Serocka)
 • 13.00-13.30 – matematyka (prowadzi Tomasz Masłowski)
 • 14.00-14.30- język angielski (prowadzi Monika Zalewska)

 Czwartek (19 marca)

 • 12.00-12.30 – historia (prowadzi Zbigniew Milkiewicz)
 • 13.00-13.30 – WOS (prowadzi Marcin Empel)
 • 14.00-14.30 – biologia (prowadzi Magdalena Lutowska)

 Piątek (20 marca)

 • 12.00-12.30 – język polski (prowadzi Joanna Serocka)
 • 13.00-13.30 – matematyka (prowadzi Tomasz Masłowski)
 • 14.00-14.30 – język angielski (prowadzi Monika Zalewska)

Pierwsze zajęcia dla ósmoklasistów odbędą się we wtorek (17 marca), początek o godz. 9.00. Program podamy jutro. 

Więcej informacji o programie, który obecnie jest dopracowywany, opublikujemy po weekendzie. W dalszej kolejności program szkoły będziemy rozwijać o zajęcia dla kolejnych klas szkół podstawowych, średnich i zawodowych. Będziemy go sukcesywnie publikować.

Inicjatywa cieszy się poparciem władz oświatowych i środowiska nauczycielskiego. Zgłosiło się już kilkunastu pedagogów – wszyscy są bez wyjątku wybitnymi dydaktykami – gotowych prowadzić zajęcia online.

Studio, z którego nadawane będą zajęcia, ulokowaliśmy w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Za techniczną stronę przedsięwzięcia odpowiada marszałkowska spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Centrum Kompetencji Cyfrowych Conectio.

Piotr Całbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Uwaga Uczniowie! Ważne!

Poniżej publikujemy materiał ze strony Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu dotyczący Wirtualnej Szkoły, która rusza od poniedziałku. Jutro od godz. 9.00 zajęcia dla ósmoklasistów. Zachęcamy Was do skorzystania z tej formy nauki i powtórki materiału.

Prosimy Was bardzo o odpowiedzialne zachowanie i stosowanie się do zaleceń mających na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Pozdrawiamy Was serdecznie.

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła rusza w poniedziałek (16 marca) o godz. 9.00 rano. Startujemy z lekcjami dla ósmoklasistów i maturzystów, bo to oni mogliby ponieść największe straty wynikające z zamknięcia szkół. Transmisja online na www.kujawsko-pomorskie.pl i edupolis.pl.

Dyrektor i Nauczyciele  SP Mycielewo

List Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty do uczniów

Drodzy Uczniowie,

zanim przystąpicie do ostatnich zmagań o jak najlepsze wyniki Waszej pracy w szkole, zanim przystąpicie do egzaminów zewnętrznych, zostajecie poddani niezwykle ważnemu egzaminowi z odpowiedzialności za siebie i za innych. Tak bowiem należy traktować 14-dniowy okres zawieszenia zajęć edukacyjnych. Choć dla wielu z Was jawi on się jako przyjemny czas odpoczynku od szkoły, i z pewnością taki też będzie, to warto zastanowić się, jak go wykorzystać z pożytkiem dla siebie i innych. Ci z Was, którzy z różnych powodów nie będą mogli uczestniczyć w kontaktach online ze swoimi nauczycielami, mają wiele możliwości, by nie zaprzestawać nauki  czy też samokształcenia.

Jednak najważniejszą sprawą jest Wasze zdrowie. Dbając o nie, zadbajcie też o zdrowie innych. Stąd mój gorący apel o unikanie większych skupisk ludzkich, typu centra handlowe. Miejcie na uwadze fakt, że możecie być nosicielami  koronawirusa,  który z Wami, młodymi i  zdrowymi ludźmi, obejdzie się łagodnie, ale przekazany przez Was osobom starszym i  schorowanym może stać się przyczyną ich poważnej choroby, a nawet śmierci. Bądźcie roztropni w zagospodarowywaniu tego „wolnego czasu”. Niech Wasza odpowiedzialna postawa sprawi, że rozprzestrzenianie się koronawirusa zostanie powstrzymane. Życzę Wam zdania tego egzaminu.

Marek Gralik, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty

Uwaga!

Informujemy, że zaplanowane w naszej szkole na 20 marca 2020 r. Targi Edukacyjne nie odbędą się.

Nie odbędą się także planowane na 23, 24 i 25 marca rekolekcje wielkopostne.

SP Mycielewo

Ważne! Profilaktyka chorób zakaźnych

Mając na uwadze fakt, że niektóre choroby zakaźne stanowią obecnie ważny problem w dziedzinie zdrowia publicznego, różne instytucje proszą  o wzmocnienie działań dotyczących higieny, ze szczególnym uwzględnieniem higieny rąk. Takie działania zostały również wzmocnione w naszej szkole.
Wielu specjalistów podkreśla, że podstawowe zasady higieny sprzyjają profilaktyce chorób zakaźnych i mają ogromne znaczenie dla zdrowia człowieka, jednak nie zawsze są właściwie postrzegane. 
Zwracamy się również z prośbą, by nie posyłać przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola i szkoły.
Poniżej przekazujemy otrzymane materiały dotyczące profilaktyki chorób zakaźnych i prosimy o zapoznanie się z nimi.

SP Mycielewo

Dowozy – informacja

Dowozy do szkoły będą organizowane tak samo jak w dzień rozpoczęcia r.szk., tj. 2 września.

Odjazdy ze szkoły po lekcjach będzie realizował jeden autobus: 
– odjazd nr 1 po 5 lekcji opiekun p. Ewa Smorga
Mycielewo 13:10
Zalesie skrzyżowanie 13:15
Szaradowo 13:19
Ameryczka 13:21
Zalesie ul. Królikowska 13:25
SP Mycielewo 13:28
Szaradowo 13:35 
Słonaw I 13:35
Słonawy II 13:43
Elizewo 13:45
Suchoręczek 13:48
Suchoręcz I 13:50
Suchoręcz II 13:55
Malice II 14:00
Malice I 14:10
Kcynia 14:17
SP Mycielewo 14:35

– odjazd nr 2 po 7 lekcji opiekun p. Ewa Smorga
SP Mycielewo 14:55
Zalesie 15:00
Zalesie ul. Królikowska 15:05
Ameryczka III 15:08
Ameryczka II 15:09
Ameryczka I 15:10
Szaradowo II 15:25
Szaradowo I 15:16
Sp Mycielewo 15:20
Słonawy II 15:25
Słonawy I 15:26
ElizewoII 15:30
Elizewo I 15:33
Suchoręczek 15:35
Suchoręcz I 15:42
Suchoręcz II 15:45
Malice II 15:50
Malice I 15:53
Kcynia 16:00

Przetłumacz stronę »
Font Resize
Kontrast