Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

FUNDACJA DBAM O MÓJ Z@SIĘG

Szanowni Państwo

jesteśmy bardzo szczęśliwi, bo… udało nam się opracować super poradnik dla młodych rodziców dotyczący zarządzania nowymi technologiami w domu.

https://dbamomojzasieg.pl/wp-content/uploads/2022/12/Nowe-technologie-w-domu-Poradnik-dla-rodzicow-strony.pdf

Realizujemy dla dzieci i młodzieży w wieku 7-17 lat. Szczegóły naszego wypoczynku znajdziecie Państwo tutaj: https://relacjewwakacje.pl/

Wyobraźcie sobie Państwo: 10 dni, spanie starym sposobem w szkolnych klasach, dużo wycieczek, zajęcia w gronie rycerskim, codzienne zajęcia z socjologiem, psychologiem i ze mną zajęcia z edukacji medialnej. I mnóstwo czasu na to, co najważniejsze… na bliskie relacje osobiste. Nasi koloniści nie chcieli ostatnio wracać do domu. A telefon komórkowy raz dziennie na 15 minut wieczorem.

dr Maciej Dębski

FUNDACJA DBAM O MÓJ Z@SIĘG
80-537 Gdańsk, ul. Wyzwolenia 17c/3
KRS 0000591833
REGON: 363242207   NIP: 957-108-25-04
www.dbamomojzasieg.com

Rozstrzygnięcie konkursu „Stop Cyberprzemocy”

Miło nam poinformować, że wybraliśmy najlepsze prace w konkursie informatycznym.

W kategorii plakat nagrodę w wysokości 50 zł zdobyli: Martyna Wiekiera z kl. 3 i Nadia Mlicka z kl. 5.

W kategorii film nagrodę w wysokości 100 zł zdobyli: Franciszek Strzyżewski z kl. 6 oraz wspólnie Aleksander Tworek z kl. 1 i Igor Tworek z oddziału 0.

Gratulujemy!

Fundatorem nagrody była firma WawKomp z Szubina. Dziękujemy!

Weź udział w „Stop Cyberprzemocy”!

Luty jest miesiącem bezpieczeństwa w Internecie.
Z tej okazji ogłaszamy konkurs pt.

„Stop Cyberprzemocy”.

Konkurs

Głównym celem konkursu jest zainicjowanie refleksji na temat przemocy, która bezpośrednio i pośrednio obecna jest wokół nas (dostrzeżenie problemu przemocy w otoczeniu rówieśniczym, szkolnym, grach komputerowych online, na portalach społecznościowych).

Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Mycielewie.

Uwzględniono dwie kategorie:

 1. Plakat w dowolnym programie graficznym (Paint, Gimp, Photoshop, itp.).
 2. Film w formacie TikTok.

Prace można przysyłać różnymi drogami logistycznymi:

Prace powinny być podpisane: Imię Nazwisko i oddział. W przypadku fotomontażu należy używać grafik/fotografii swojej własności/produkcji, ewentualnie na licencji Creative Commons.
Grafiki i filmy nie powinny naruszać zasad netykiety.

Termin przesłania prac: do 28 lutego 2022.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród w marcu.

Organizatorem konkursu jest: Wawrzyn Nowak

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

Ankieta

Teledysk

3 marca 2020 roku w Szkole Podstawowej w Mycielewie zorganizowano Dzień Bezpiecznego Internetu.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. DBI obchodzony jest w lutym.
Szkoła zgłosiła działania na saferinternet.pl, które są jedną z tysięcy inicjatyw w całej Polsce.
Naszym zadaniem jest szerzenie wiedzy i nawyków przestrzegania zasad netykiety i poznania zagrożeń oraz konsekwencji płynących z nieumiejętnego korzystania z Internetu.
Uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne, filmową ankietę wśród społeczności szkolnej. Uczestniczyli w quizie z nagrodami oraz obejrzeli teledysk do znanej piosenki „Despasito”. Apel prowadziły Wiktoria Stypczyńska i Karolina Konopka.
Nad całością czuwał nauczyciel informatyki Wawrzyn Nowak.

Bezpieczny Internet 2019

28 lutego 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Mycielewie uczestniczyli w akcji ogólnoszkolnej, sięgającej zasięgiem całą Unię Europejską, Dnień Bezpiecznego Internetu.

Za całość przedsięwzięcia odpowiedzialni byli uczniowie z trzeciej gimnazjum wraz z wychowawcą i nauczycielem informatyki Wawrzynem Nowakiem.
Na gazetkach zawisły plakaty promujące bezpieczeństwo w Internecie. Dodatkowo uczniowie przygotowali trzy filmy: ankieta wiedzy o Internecie, kanał youtubera Bartasa oraz tradycyjnie teledysk do popularnego utworu z top list stacji radiowych. Najmłodsi otrzymali kolorowanki o tematyce bezpieczeństwa w Internecie, pokolorowane prace wezmą udział w konkursie z nagrodami. Przewidziano dodatkowe nagrody dla osób, które ubrały bluzy o tematyce IT.
Uczniowie od zerówki po gimnazjum mogli sprawdzić się również w quizie z nagrodami, oczywiście z wiedzy o Internecie. Na koniec inicjatywę podsumowała i doceniła dyrekcja: Katarzyna Walasiewicz i Agnieszka Magdziarz.

Film Ankieta Film Youtuber Bartas Film Weź Nie Pytaj

Tekst i foto Wawrzyn Nowak

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

W piątek 9 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej w Mycielewie obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Jak co roku szkoła została zgłoszona do akcji na stronie http://www.saferinternet.pl/, skąd drogą pocztową, otrzymaliśmy materiały edukacyjne i plakaty. Przedsięwzięcie przygotowała klasa II a gimnazjum wraz z wychowawcą i nauczycielem informatyki – Wawrzynem Nowakiem.

Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w apelu, podczas którego obejrzeli filmy edukacyjne. Trafionym pomysłem okazał się quiz z nagrodami na tematy internetowe. Na koniec tradycyjnie wyemitowaliśmy 2 filmy własnej produkcji, które spotkały się z wielkimi brawami. Można je obejrzeć po tymi linkami:

film1

film2

WN

Mycielewski Dzień Bezpiecznego Internetu 2017

28 lutego 2017 roku w Zespole Szkół w Mycielewie obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje). W tym roku obchodzimy go pod hasłem: „Lepszy Internet zależy od Ciebie!”.

Tradycją stało się, że grupa uczniów przygotowuje na ten dzień filmy edukacyjne o tematyce związanej z prawidłowym korzystaniem z sieci Internet. W tym roku przygotowaliśmy dwa filmy edukacyjne oraz jeden w humorystycznym klimacie, a jest to utwór znanego zespołu z serwisu youtube pt. „Pomidorowa”. Oczywiście wszystkie produkcje odgrywane są przez uczniów Zespołu Szkół w Mycielewie i kręcone na terenie szkoły.

Apele dla szkoły podstawowej i gimnazjum prowadziły Sandra Stupek i Kinga Ciesielska. Nad całością czuwał nauczyciel informatyki Wawrzyn Nowak.

Film całość

Film „Dobro powraca”

Film „Nagabywacz”

Film „Pomidorowa”

Tekst, film i foto WN

Bezpieczny Internet 2016

26 lutego 2016 r. w Zespole Szkół w Mycielewie nauczyciel informatyki  – Wawrzyn Nowak we współpracy z Samorządem Szkolnym i kółkiem teatralnym zorganizowali „Dzień Bezpiecznego Internetu”.
Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przypomnieli sobie podstawowe zasady bezpiecznego posługiwania się Internetem i urządzeniami z dostępem do niego. Zaprezentowaliśmy również premierowo film zrealizowany przez uczniów naszej szkoły, w którym wystąpili: Martyna Czerniak, Klaudia Motyka, Milena Smorga, Weronika Wesół, Jagoda Dubiel, Wiktoria Roguszka, Dominik Czechowski i Bartek Jaszak.

Osobą prowadzącą była Martyna Czerniak.

link do filmu —- https://youtu.be/9vzpEs8X6nk —- link do filmu

 

Tekst i foto WN

I Gminny Konkurs na Prezentację Multimedialną rozstrzygnięty

22 czerwca 2015 roku w Zespole Szkół w Mycielewie rozstrzygnięto I Gminny Konkurs na Najładniejszą Prezentację Multimedialną.

Uczniowie z gimnazjów gminy Kcynia mieli okazję zaprezentować swoją prezentację multimedialną na jeden wybrany przez siebie temat: „Siecioholizm, czyli uzależnienie od Internetu”, „Uzależnienie od gier komputerowych” oraz „Netykieta, czyli internetowy regulamin”. Turniej odbył się w ramach realizowanego w naszej placówce Autorskiego Szkolnego Programu Profilaktycznego „Bezpieczny Internet”.

Z nadesłanych prac wyłoniono zwycięzców i nagrodzono je dyplomem oraz nagrodą rzeczową.  Wręczyła je dyrektor ZS Mycielewo – Barbara Morawska. Organizatorem konkursu był Wawrzyn Nowak – nl. informatyki. Skład komisji oceniającej: Małgorzata Kwiatkowska, Agnieszka Koralewska-Hak i Wawrzyn Nowak. Oceniano umiejętność posługiwania się technologią informatyczną, trafną selekcję zebranego materiału, oryginalne ujęcie tematu, estetykę i efekt wizualny, grafikę i szatę graficzną. Serdecznie gratulujemy! Serdecznie gratulujemy!

Nagrodzeni:

 1. Jan Siemianowski, Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Kcyni, Klasa 3b
 2. Angelika Koralewska, Gimnazjum w Chwaliszewie, Klasa I
 3. Karolina Stypczyńska, Gimnazjum w Mycielewie, klasa 3
 4. Aleksandra Kłosińska, Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Kcyni, Klasa 3c – wyróżnienie
 5. Paweł Kalka, Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Kcyni, Klasa 2a –wyróżnienie
 6. Mikołaj Sowa, Gimnazjum w Mycielewie, klasa 2
 7. Joanna Wiankowska, Gimnazjum w Mycielewie, klasa 2
 8. Hubert Napierała, Gimnazjum w Chwaliszewie, klasa 1

Ogłaszamy konkurs na prezentację pultimedialną – konkurs gminny

Ogłaszamy Gminny Konkurs na Najciekawszą Prezentację Multimedialną

Cele konkursu:

 • poszukiwanie, gromadzenie i przetwarzanie informacji,
 • umiejętne korzystanie z Internetu, literatury oraz narzędzi do tworzenia prezentacji informacji,
 • podniesienie poziomu wiedzy o zagrożeniach komputerowych.

Zapraszamy nauczycieli informatyki, pedagogów szkolnych o przekazanie informacji swoim uczniom. Zapewniamy cenne nagrody. Wszystkie informacje zamieszone są również na stronie internetowej www.mycielewo.interman.com.pl w zakładce Bezpieczny Internet.

Uczniowie mają do wyboru 1 z pośród 3 zagadnień:

 • „Siecioholizm, czyli uzależnienie od Internetu”
 • „Uzależnienie od gier komputerowych”
 • „Netykieta, czyli internetowy regulamin”

Gminny_Konkurs_na_Najciekawsza_Prezentacja_Multimedialna_Regulamin

 Organizator: Wawrzyn Nowak

Dzień Bezpiecznego Internetu 2015

12 lutego 2015 r. uczniowie szkoły (SP na 3.,  a Gimnazjum na 4. godzinie lekcyjnej) mogli uczestniczyć w apelu z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. W ramach programu odbyła się, m.in. premiera nowego filmu promującego bezpieczeństwo w sieci i występ Kamila Zmudzińskiego i Jakuba Rosiaka. Przygotowaniem uroczystości zajął się Wawrzyn Nowak,  a prowadziła ją Karolina Stypczyńska.

Film tradycyjnie zamieściliśmy na serwerach youtube.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mająca na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobówinternetowych[1].

6 lutego 2007 roku w 40. krajach na świecie – i po raz trzeci w Polsce – obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu „Safer Internet[2]. Chodzi głównie o to, by dzieci i młodzież nie były narażone na niebezpieczeństwa w trakcie korzystania z zasobów internetowych.

W czwartek spotkamy się na holu szkoły, aby zaprezentować premierę nowego, edukacyjnego filmu mycielewskiej produkcji. Zgodzili się również wystąpić na żywo nasi raperzy Lander&Zydziu. Organizatorem tego wydarzenia jest Wawrzyn Nowak.

Źródło: Wikipedia.pl

Bezpieczny Internet – szkolenie

Program profilaktyczny
„Bezpieczny Internet”

Obraz1Głównym celem programu jest uświadomienie uczniom, rodzicom
i nauczycielom zagrożeń płynących z nieodpowiedniego korzystania
z komputera i Internetu.
W ramach programu raz w grudniu odbędzie się spotkanie szkoleniowe dla chętnych rodziców.
Spotkanie będzie trwało 2 godziny, a odbędzie się w najbliższy poniedziałek tj. 1 grudnia 2014 r. o godzinie 16.00 w Sali Komputerowej Zespołu Szkół w Mycielewie.  Zajęcia prowadzone będą przez Wawrzyna Nowaka.

Gminny Konkurs Profilaktyczny 2014

18 marca 2014 roku w Zespole Szkół w Mycielewie odbył się Gminny Konkurs Profilaktyczny dla uczniów gimnazjum.
Zadaniem uczniów z Mycielewa, Dziewierzewa, Chwaliszewa i Kcyni było rozwiązanie testu teoretycznego, składającego się z 30 pytań. Nowością w tegorocznej edycji było wtrącenie w konkurs tematyki bezpieczeństwa w sieci Internet. Szkoły mogły także wykazać się w przygotowanych przez siebie scenkach teatralnych o bezpiecznym Internecie.

Klasyfikacja indywidualna: I miejsce – Jagoda Dubiel – gimn. Kcynia i Katarzyna Jaszak – Mycielewo; II m. – Piotr Klimowicz i Paulina Grochala z Dziewierzewa; III m. – Oliwia Woźniak – gimn. Chwaliszewo i Oliwia Kuczyńska – Kcynia.

Klasyfikacja drużynowa: I miejsce – gimnazjum Dziewierzewo (opiekun E. Masiakowska), II m. – Kcynia (opiekun H. Nowak), III m. – Mycielewo (op. M. Kwiatkowska) i Chwaliszewo (op. E. Tomaszek).

W skład komisji wchodzili: Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kcyni – Maria Łyszczarz, st. asp. Marek Dubiel i Wawrzyn Nowak.

Rywalizację uświetnił film przygotowany przez uczniów II klasy gimnazjum z Mycielewa w ramach projektu „Ćwiczę, uczę się, wygrywam” o tematyce uzależnienia od komputera oraz występ dwóch raperów również z Mycielewa – grupy LanDer – Jakub Rosiak i Kamil Żmudziński.

Organizatorzy i uczniowie dziękują za ufundowane nagrody.

 Tekst WN, foto Paulina Stypczyńska

Bezpieczny Internet 2014

17 marca 2014 roku uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć film o uzależnieniu od komputera, przygotowanym przez uczniów II klasy gimnazjum z Mycielewa w ramach projektu „Ćwiczę, uczę się, wygrywam”. Opracowaniem scenariusza i reżyserią zajął się Wawrzyn Nowak, który prowadzi zajęcia informatyczne z tą grupą.

Link z filmem

Dzień Bezpiecznego Internetu 2012

23 marca 2012 roku w Zespole Szkół w Mycielewie klasa II b gimnazjum zorganizowała przedstawienie z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.
Przedstawione scenki miały pokazać dzieciom naszej szkoły jak ustrzec się przed niebezpiecznymi sytuacjami stworzonymi przez innych użytkowników sieci Internet. W scenkach brali udział: Paulina Ziarnek, Roksana Owedyk, Martyna Ziarniewicz, Kinga Loose, Dorota Lenarcik, Hubert Chmura. Za udźwiękowienie i oprawę techniczną odpowiadał Miłosz Gratkowski. Gościnnie z klasy II a wystąpiła gwiazda internetowa Gosia Smorga, która samodzielnie skomponowała i nagrała odśpiewany przez siebie utwór – oczywiście o tematyce internetowej. Nad całością czuwał nauczyciel informatyki Wawrzyn Nowak.

Tekst: Wawrzyn Nowak, film: Albert Mrotek

Przetłumacz stronę »