Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Kondolencje

„Jednego dnia chodzimy po ziemi, następnego już nas nie ma…”

Jostein Gaarder

Wyrazy głębokiego współczucia

Pani Angelice Drozd

z powodu śmierci

Mamy

składają:

Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi

oraz Uczniowie

Szkoły Podstawowej w Mycielewie

Wykaz podręczników do religii w roku szkolnym 2022/2023

5-latki i 6-latki

,,Spotkania dzieci Bożych” podręcznik, Wydawnictwo Jedność

Klasa I

„Poznaję Boży świat”, red. K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność, Kielce

Klasa II

„Odkrywam Królestwo Boże”, red. Ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność, Kielce

Klasa III

NOWY! „Poznaję Jezusa” – podręcznik + zeszyt ćwiczeń, ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność, Kielce          

Klasa IV

„Jestem chrześcijaninem” – podręcznik + karty pracy, Ks. J. Szpet, D. Jackowiak, Wydawnictwo: Św. Wojciech           

Klasa V

„Szczęśliwi, którzy szukają prawdy”  podręcznik + ćwiczenia, red. K.. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność, Kielce

Klasa VI

 „Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno”, podręcznik + ćwiczenia, red. Ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność, Kielce

Klasa VII

NOWY! „Szczęśliwi, którzy czynią dobro”, podręcznik +ćwiczenia, red.: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność, Kielce

Klasa VIII

„Aby nie ustać w drodze” podręcznik (bez kart pracy), Ks. J. Szpet, D. Jackowiak, Wydawnictwo: Św. Wojciech           

Gminny Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy

Klub MLUKS ORLIK Kcynia oraz Szkoła Podstawowa w Dobieszewie zorganizowały kolejny Gminny Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. 

Startujące drużyny zmagały się z testem wiedzy oraz czynnościami praktycznymi. 

Nasza drużyna wywalczyła 1 miejsce w klasyfikacji szkół. Indywidualnie 1 miejsce zajęła Zuzanna Pazderska, natomiast 2 miejsce wywalczyła Agata Jurek. Dziewczyny otrzymały cenne nagrody rzeczowej, a dla szkoły przypadł voucher na 10 h szkolenia doskonalącego umiejętności udzielania pierwszej pomocy. 

Gratulujemy i dziękujemy za chęci do pracy oraz zaangażowanie. 

Andrzej Kulczyński

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021-2022

24 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny. Klasa siódma przygotowała montaż słowno-muzyczny pod okiem wychowawcy Justyny Kirpy. Pani dyrektor Katarzyna Walasiewicz z wychowawcami i przedstawicielami Rady Rodziców nagrodziła uczniów za osiągnięcia w konkursach, nauce i sporcie.

Nagrodę Burmstrza Kcyni otrzymał Amadeusz Hak, Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymała Majka Fornalczyk. Tytuł Prymusa Szkoły zdobył Alan Hak, a tytuł Absolwenta Roku przypadł Amadeuszowi Hak. Nagrodę za 100% frekwencji powędrowała do Anny Repczyńskiej. Oliwia Stypczyńska natomiast przeczytała najwięcej książek i otrzymała tytuł Czytelnika Roku. Gratulujemy!

Tekst i foto WN

Pełna lista wyróżnionych uczniów poniżej.

List Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2021/2022

Warszawa, 22 czerwca 2022 r. 

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,

rok szkolny 2021/2022 był czasem wielu ważnych i potrzebnych zmian w polskiej edukacji. Realizowaliśmy przedsięwzięcia ukierunkowane na wspieranie wszechstronnego rozwoju młodych ludzi, budowanie kompetencji przyszłości oraz uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego, który powinien odpowiadać na wyzwania XXI wieku.

Zainicjowaliśmy program „Laboratoria Przyszłości”. Na zakup nowoczesnego sprzętu multimedialnego, w tym drukarek 3D, mikrokontrolerów, robotów czy sprzętu do nagrań, przeznaczyliśmy rekordową sumę 1 mld zł. Wszystko po to, aby młodzi ludzie w każdej szkole mogli prowadzić ciekawe eksperymenty, uczyć się pracy w grupie, rozwijać własne talenty, a także zdobywać nowe kompetencje i umiejętności ważne na kolejnych etapach edukacji oraz pomocne w wyborze przyszłej ścieżki rozwoju zawodowego.

Już w pierwszych tygodniach roku szkolnego 2021/2022 uczniowie i nauczyciele wyjechali na wycieczki szkolne dofinansowane z programu „Poznaj Polskę”. Młodzi ludzie odwiedzali miejsca związane z naszą historią i kulturą oraz największymi osiągnięciami nauki. Przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem społeczności szkolnych, dlatego podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu wsparcia finansowego i rozwoju programu. Uruchomiliśmy projekt „Poznaj Polskę na sportowo”, którego celem jest promocja aktywności fizycznej i zachęcenie uczniów do uprawiania sportu.

Chcemy, aby młodzi ludzie zdobywali wiedzę w ciekawy i atrakcyjny sposób, poprzez samodzielne poszukiwanie i eksperymentowanie. Służą temu także Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, które powstają w całej Polsce. Dzięki tym małym centrom nauki uczniowie z mniejszych miast i miejscowości mogą rozwijać swoją kreatywność, poznawać osiągnięcia nauki oraz zjawiska otaczającego nas świata blisko swojej szkoły i miejsca zamieszkania.

Aby przeciwdziałać negatywnym skutkom kształcenia na odległość, w roku szkolnym 2021/2022 kontynuowaliśmy programy wsparcia uczniów po okresie pandemii, takie jak „WF z AWF” czy „Dobrze widzieć”. Przedsięwzięcia były związane zarówno ze zdrowiem oraz kondycją fizyczną dzieci i młodzieży, wsparciem psychologiczno-pedagogicznym, jak również z pomocą w opanowaniu i utrwaleniu materiału. Od marca w szkołach realizowane są zajęcia specjalistyczne z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej w dodatkowym wymiarze godzin. Cieszę się również, że udało się wprowadzić przepisy, które pozwalają na zwiększenie liczby specjalistów oraz wsparcia finansowego na organizację pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Ostatnie miesiące obecnego roku szkolnego były pod wieloma względami szczególne. Agresja Rosji na Ukrainę sprawiła, że do polskich szkół trafiły tysiące dzieci zza naszej wschodniej granicy. Wprowadziliśmy elastyczne przepisy, które umożliwiły włączanie ukraińskich uczniów do polskiego systemu edukacji. Ich adaptacja w nowym środowisku nie byłaby jednak możliwa bez ogromnej empatii, wrażliwości i ofiarności całych społeczności szkolnych. Młodzi ludzie, a także ich nauczyciele zdali egzamin z otwartości i serdeczności. Swoim ukraińskim kolegom i koleżankom okazali wsparcie w momencie, w którym najbardziej tego potrzebowali. Z całego serca za to dziękuję!

W przededniu wakacji życzę uczniom, nauczycielom i rodzicom dobrego odpoczynku. Mam nadzieję, że dla młodych ludzi będzie to czas pełen przygód, odkrywania nowych miejsc i realizowania pasji. Gratuluję sukcesów edukacyjnych i wychowawczych. Jestem przekonany, że z dumą odbierzecie szkolne świadectwa. Słowa uznania kieruję do nauczycieli i wychowawców, dziękując za przekazywanie wiedzy i kształtowanie postaw młodych ludzi. Życzę Państwu, aby czas letniego odpoczynku pozwolił na wytchnienie od codziennych obowiązków.

Serdecznie pozdrawiam także społeczność szkół polonijnych na całym świecie. Dziękuję nie tylko za trud nauczania języka polskiego, ale także za promowanie polskiej tradycji, historii i dziedzictwa narodowego poza granicami naszego kraju.

Wszystkim życzę spokojnych i bezpiecznych wakacji!

Z wyrazami szacunku
Przemysław Czarnek
Minister Edukacji i Nauki

BEZPIECZNE WAKACJE – spot profilaktyczny pt. „Minimum METR!”

Zamieszczamy kolejne informacje w ramach „Bezpiecznych wakacji”:

W okresie wakacyjnym wzrasta liczba rowerzystów na drogach. Są to tzw. „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” i bardziej narażeni na niebezpieczeństwo na drodze niż kierujący pojazdami samochodowymi.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, w ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”, nagrali spot profilaktyczny pt. „Minimum METR!” skierowany głównie do kierujących pojazdami.

Celem przedsięwzięcia jest przypomnienie kierującym pojazdami, że podczas wyprzedzania rowerzysty należy zachować bezpieczny odstęp, który nie może być mniejszy niż 1 m. Zachowanie odpowiedniego odstępu między pojazdami jest jedną z najważniejszych zasad bezpieczeństwa na drodze. Niezachowanie bezpiecznej odległości może doprowadzić do kolizji lub wypadku, dlatego trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiedniego odstępu podczas wyprzedzania, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz innym uczestnikom ruchu drogowego.”

Link do spotu: https://pliki.policja.gov.pl/sharing/bP4QQl5mC

ze strony: http://www.kuratorium.bydgoszcz.uw.gov.pl/main.php?menu=1&item=200&page=10915

BEZPIECZNE WAKACJE – film profilaktyczno-edukacyjny „Bezpieczeństwo nad wodą”

Poniżej zamieszczamy materiały profilaktyczne ze strony Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy dotyczące bezpieczeństwa pobytu nad wodą :

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym, Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało film profilaktyczno-edukacyjny „Bezpieczeństwo nad wodą”, który został opracowany we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Zawierciu oraz WOPR’em. W materiale filmowym zaprezentowanych zostało 10 niezwykle istotnych zasad, których przestrzeganie znacząco wpływa na bezpieczeństwo podczas pobytu nad wodą.

Zachęcamy do zapoznania się z filmem. Film można zamieszczać na stronach internetowych i w mediach społecznościowych.

Film powstał w ramach ogólnopolskiej akcji profilaktyczno-edukacyjnej „Edukujesz-Ratujesz”.

Więcej informacji o akcji: https://e-wolontariat.org/ogolnopolska-akcja-edukujesz-ratujesz/

Szczegółowe informacje w serwisiehttps://www.youtube.com/watch?v=I0CO9pwSQeM

informacje pochodzą ze strony http://www.kuratorium.bydgoszcz.uw.gov.pl/main.php?menu=3&item=50&page=10907

Kacper Gieryk znowu najlepszy!

Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość o kolejnym sukcesie naszego absolwenta Kacpra Gieryka, który został najlepszym orlikiem w jeździe indywidualnej na czas podczas trwających Mistrzostwach Polski 2022!

Przypomnijmy: Kacper jest zawodnikiem  HRE Mazowsze Serce Polski. 12 maja odwiedził naszą szkołę i opowiadał o swojej pasji młodszym kolegom. Nasi uczniowie wręcz zasypywali Kacpra pytaniami dotyczącymi kolarstwa i byli pod wielkim wrażeniem jego osiągnięć, do których wczoraj dołożył kolejne: tytuł mistrza Polski mężczyzn do lat 23 w jeździe indywidualnej na czas.  Gratulujemy!!!

W piątek Kacper wystartuje jeszcze w wyścigu ze startu wspólnego orlików, natomiast w niedzielę pojedzie w wyścigu elity mężczyzn. Trzymamy kciuki za naszego Mistrza!!!

fot. z: https://www.facebook.com/kacperdorota.gieryk

Odebraliśmy nagrody z ZUS

20 czerwca 2022 zostaliśmy zaproszeni do siedziby ZUS w Bydgoszczy. Organizatorzy konkursu projekt z ZUS wysłali po nas transport. Po nagrodę wybrała się piątka aktorów z filmu oraz opiekunowie. Do składu delegacji dołączyła również pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Mycielewie Katarzyna Walasiewicz.

Na miejscu odebraliśmy nagrody i gratulacje od szefostwa Wojewódzkiego Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Miłym gestem było przekazanie dyplomów dla całej ekipy dzieci biorących udział w „Projekcie z ZUS”.

Więcej o konkursie pisaliśmy tutaj.

Czytali przedszkolakom bajki

W drugim semestrze br. członkowie Samorządu Uczniowskiego kilkakrotnie czytali przedszkolakom bajki. Celem akcji była integracja starszych uczniów szkoły podstawowej
z  „Maluchami”, propagowanie czytelnictwa, a także urozmaicenie zajęć najmłodszym.  Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały czytanych bajek. Dla przedstawicieli samorządu było to także ciekawe doświadczenie.

J. Kozerewicz

Rozstrzygnięcie konkursu „Stop Cyberprzemocy”

Miło nam poinformować, że wybraliśmy najlepsze prace w konkursie informatycznym.

W kategorii plakat nagrodę w wysokości 50 zł zdobyli: Martyna Wiekiera z kl. 3 i Nadia Mlicka z kl. 5.

W kategorii film nagrodę w wysokości 100 zł zdobyli: Franciszek Strzyżewski z kl. 6 oraz wspólnie Aleksander Tworek z kl. 1 i Igor Tworek z oddziału 0.

Gratulujemy!

Fundatorem nagrody była firma WawKomp z Szubina. Dziękujemy!

Zakończenie roku szkolnego

Informujemy, że uroczystość zakończenia roku szkolnego odbędzie się w piątek 24 czerwca 2022 r. o godz. 8.45 w sali gimnastycznej.

Po oficjalnej części i wręczeniu świadectw z wyróżnieniem oraz nagród uczniowie udadzą się do klas ze swoimi wychowawcami na rozdanie pozostałych świadectw.

Dowozy w dniu zakończenia roku szkolnego według stałego harmonogramu. Odwozy natomiast ok. godz.11.00.

Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje strój galowy:-)

Zamiast kwiatka wrzuć do puszki

Po raz kolejny bierzemy udział w akcji „Zamiast kwiatka wrzuć do puszki”. Zebrane pieniądze przeznaczymy na rehabilitację chorych dzieci: Zosi i Mateusza.

24 czerwca br. podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego pieniądze przeznaczone na kupno kwiatów prosimy wrzucić w szczytnym celu do puszki.

Szkolne Koło Wolontariatu

Życie bez nałogu

W czerwcu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w plastycznym Powiatowym Konkursie Profilaktycznym pt.: ,,Życie bez nałogu” organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Nakle nad Notecią. Celem konkursu jest aktywna promocja i edukacja w zakresie profilaktyki uzależnień wśród młodzieży.

Dodatkowo promowanie działań mających wpływ na kształtowanie nawyków prozdrowotnych wśród młodzieży oraz wzmocnienie zaangażowania dzieci w rozwijaniu własnej kreatywności. W przeddzień zakończenia roku szkolnego otrzymaliśmy radosną wiadomość. Otóż nasze uczennice zostały wyróżnione w konkursie.  Natalia Tworek  kl. VI która zajęła II miejsce oraz Amelia Rzepa, która zdobyła III miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Małgorzata Kwiatkowska

Przypominamy o kolejnej edycji konkursu „Zbieramy plastikowe nakrętki”

W tym roku przystąpiliśmy ponownie do akcji mającej na celu wyrabianie nawyku segregacji odpadów. W ubiegłym roku mieliśmy bardzo dobry wynik i zdobyliśmy nagrodę, dzięki której zostały zakupione gry edukacyjne. Mamy nadzieję, że i w tym roku uda nam się, przy Waszej pomocy, powtórzyć ten sukces. Zachęcamy wszystkich do przynoszenia do szkoły plastikowych nakrętek. Można je wrzucać do „nakrętkowego” serduszka lub zostawić w szkole u pracowników obsługi. Konkurs trwa od 10 maja 2022 r. do 30 września 2022 r. Z góry dziękujemy!!!

Poniżej regulamin konkursu ze strony https://www.zamosc.bydgoszcz.pl/images/PDF/Regulamin_2022.pdf

REGULAMIN KONKURSU
„ZBIERAMY PLASTIKOWE NAKRĘTKI”
I ORGANIZACJA I CELE KONKURSU

 1. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Nasz Zamość” ul. Wierzbowa 1, 89-200
  Zamość – Koordynator Konkursu.
 2. Konkurs jest adresowany skierowany jest do dzieci i młodzieży wszystkich placówek oświatowych z terenu powiatu nakielskiego.
 3. Przedmiotem konkursu jest zbiórka wyłącznie plastikowych nakrętek z butelek po szamponach, sokach, chemii gospodarczej, wodach źródlanych i mineralnych, nakrętek kartonów po mleku, kartonów po sokach itp.
 4. Celem konkursu jest wyrabianie nawyku segregacji odpadów i oddzielania nakrętek od opakowań oraz usprawnienie recyklingu odpadów opakowaniowych.
 5. Konkurs jest dofinansowany ze środków powiatu nakielskiego w ramach projektu pn. „Nie śmiecimy! Sprzątamy! Edukujemy – 2022”
  II ORGAN OCENIAJĄCY
 6. Organem oceniającym będzie Koordynator Konkursu – wolontariusze przez niego wyznaczeni w dniu zakończenia konkursu.
 7. Zadania organu oceniającego:
  a) bierze czynny udział w odbiorze i ważeniu zebranych nakrętek od placówek biorących udział w konkursie,
  b) typuje zwycięzców,
  c) odpowiada za sprawne i terminowe przeprowadzenie konkursu.

  III ZASADY KONKURSU
 8. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wypełnienie zgłoszenia (zał. nr 1), które należy przekazać Koordynatorowi Konkursu do dnia 30 maja 2022 r. na adres e-mail: biuro@nasz-zamosc.pl z dopiskiem „Zbieramy plastikowe nakrętki”.
 9. Konkurs trwa od 10 maja 2022 r. do 30 września 2022 r.
 10. W ostatnim dniu trwania konkursu Koordynator Konkursu dokona odbioru od placówek biorących udział w konkursie dostarczonych do wskazanego miejsca przez organizatora konkursu worków/pojemników z zebranymi nakrętkami. W tym samym dniu, nastąpi ważenie zebranych nakrętek. Przy ważeniu mogą uczestniczyć przedstawiciele placówek biorących udział w konkursie.
 11. Podsumowanie konkursu oraz wskazanie zwycięzców zostaną przesłane na adresy e-mail wszystkich uczestników oraz zostanie podane na stronie internetowej www.nasz-zamosc.pl .
 12. Konkurs polega na zebraniu jak największej ilości plastikowych nakrętek mierzonej w kg.
 13. Nakrętki należy zbierać do worków/pojemników.
 14. Organizator zastrzega sobie prawo do udzielania informacji o wynikach i uczestnikach w prasie i telewizji.
 15. Zebrane i dostarczone nakrętki organizator przeznacza na cel charytatywny.
  IV KRYTERIA PRZYZNAWANIA NAGRÓD
 16. O zwycięstwie w konkursie zdecyduje ilość zebranych nakrętek w kg w przeliczeniu na 1 dziecko uczęszczające do placówki biorącej udział w konkursie.
 17. Zwycięży placówka oświatowa, która osiągnie najwyższy wskaźnik C/U, gdzie:
  a) C – ilość wagowa (w kg) zebranego odpadu ogółem przekazanego do organizatora konkursu w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30.09.2022 r.,
  b) U – ilość dzieci/młodzieży uczęszczających do danej placówki oświatowej wg stanu na dzień zgłoszenia, poświadczona przez Dyrektora placówki.
 18. Nagrodzone zostaną trzy pierwsze Szkoły, które zebrały największą ilość nakrętek w przeliczeniu na 1 dziecko uczęszczające do placówki biorącej udział w konkursie.

  V PRZEWIDYWANE NAGRODY
 19. Nagrodami w konkursie będą nagrody rzeczowe, zakupione przez Stowarzyszenie „Nasz Zamość” po uzgodnieniu z dyrekcją placówki, o wartości przypisanej do zajętego miejsca. Dyrekcja placówki wskaże produkt/produkty i ew. sprzedawcę do dnia 10.10.2022 r.
 20. Za zajęcie I miejsca przysługiwać będzie nagroda o wartości 500 zł., za II miejsce nagroda o wartości 300 zł oraz za III miejsce nagroda o wartości 200 zł. Lista nagrodzonych zostanie podana do publicznej wiadomości. Projekt dofinansowany z dotacji od Powiatu Nakielskiego w ramach realizacji konkursu pn. „Nie śmiecimy! Sprzątamy! Edukujemy – 2022

„RAZEM PRZEZ CZTERY PORY ROKU” – podsumowanie

W roku szkolnym 2021/2022 dzieci z najmłodszej grupy przystąpiły do realizacji Ogólnopolskiego Projektu „Razem przez cztery pory roku”. Projekt miał na celu promowanie treści z zakresu edukacji przyrodniczej, rozwijanie samodzielności i kreatywności dzieci.

Założeniem projektu było również stwarzanie możliwości poznania przez dziecko poszczególnych pór roku i ich charakterystycznych cech, budzenie zainteresowania światem przyrody i wdrażanie do wspólnej aktywności fizycznej i zabawy. Projekt zawierał 4 moduły, a warunkiem zaliczenia każdego z nich było przeprowadzenie zajęć dydaktycznych z elementami charakterystycznymi dla danej pory roku. Udało nam się zrealizować wszystkie 4 moduły: jesień, zima, wiosna, lato za co otrzymaliśmy dyplomy oraz podziękowania.

Iwona Wojtkowiak

Fascynująca noc w szkole

3 czerwca uczniowie z II i V wraz z opiekunami: Martą Bernas, Pauliną Otto, Magdaleną Tomkowiak i Katarzyną Walasiewicz, udały się do Turzyna do gospodarstwa Państwa Połczyńskich.

Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji. Zwiedziliśmy Muzeum, odwiedziliśmy konie w stajni, mieliśmy okazję przejechać się bryczką i pojeździć konno. Na zakończenie naszego pobytu odbyło się pieczenie kiełbasek, wspólne spędzanie czasu, gry, zabawy i śpiew przy akompaniamencie gitary w wykonaniu pani Zosi.
Po powrocie do szkoły graliśmy w siatkówkę, koszykówkę i korzystaliśmy z możliwości spędzania czasu wolnego na sportowo. Urządziliśmy wieczór filmowy. Po tak ekscytującym dniu wszyscy zasnęliśmy bez problemów, a następnego dnia po pysznym śniadaniu, pożegnaliśmy się i wróciliśmy do domu.

Raz jeszcze serdeczne podziękowania kierujemy do Państwa Połczyńskich za gościnę i atrakcje.

Paulina Otto, Marta Bernas, Magdalena Tomkowiak

Przetłumacz stronę »