Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Mamy i my!

4 listopada przed Szkołą Podstawową w Mycielewie  stanęło piękne metalowe serce z napisem: 

„Szkoła Podstawowa w Mycielewie pomaga”,

do którego od tej pory nasza społeczność  będzie mogła zbierać nakrętki. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży plastikowych odpadów posłużą ratowaniu życia i zdrowia potrzebujących dzieci. Dodajmy, że w naszej szkole od lat zbieramy nakrętki., ale od tej pory będą one umieszczane
w specjalnie do tego przeznaczonym serduszku.

          Z tego miejsca wyrażamy naszą wdzięczność 

Państwu Barbarze i Markowi Jeż, właścicielom firmy

IBIS maszyny i piece piekarnicze z Szubina

za wykonanie i przekazanie serduszka naszej szkole.

Dodajmy, że Pan Marek jest absolwentem naszej szkoły i zawsze możemy liczyć na wsparcie z jego strony, za co jesteśmy wdzięczni.  

J. Kozerewicz

Przebrali się za greckich bogów

Uczniowie klasy 5 realizując na zdalnych  lekcjach historii tematykę poświęconą mitologii greckiej, przygotowali stroje i przebrali się za bogów. Dołączyli także charakterystyczne dla wierzeń atrybuty cechujące poszczególne bóstwa.  Wyniki swojej pracy sfotografowali i przesłali nauczycielowi, dzięki czemu możemy je podziwiać na stronie internetowej naszej szkoły. Gratulujemy naszym uczniom, że wykazali się kreatywnością!

J. Kozerewicz

Niepodległość w barwach biało czerwonych

10 listopada odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów konkursu plastyczno-historycznego związanego ze Świętem Niepodległości.
Konkurs pt. ”Niepodległość w barwach biało-czerwonych” odbył się w oddziale przedszkolnym „Biedroneczki”, a organizatorem była wychowawczyni pani Iwona Wojtkowiak. Jego ideą było kształtowanie postaw patriotycznych, rozwijanie świadomości narodowej, budowanie więzi emocjonalnej dzieci z rodzicami, uaktywnianie i promowanie twórczości dzieci, rozwijanie sprawności manualnej oraz poszerzanie wiadomości nt. polskiej drogi do niepodległości w 1918 r.

W konkursie wzięło udział 13 dzieci. Każdy pomysł był inny, ale cel – wspólny, dlatego wszyscy zostali nagrodzeni.

Iwona Wojtkowiak

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

W związku z obowiązującym trybem nauczania zdalnego konsultacje  z pedagogiem szkolnym/doradcą zawodowym dla uczniów i rodziców odbywają się za pomocą aplikacji Teams codziennie między 8.00 a 9.00 – w razie potrzeby również w ustalonych wcześniej godzinach. 

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do skorzystania z  tej formy kontaktu Życzę zdrówka.

Z pozdrowieniami Małgorzata Kwiatkowska

Innowacja

Drodzy uczniowie klas 7 i 8!
Informuję, że innowację pedagogiczną  pt. „Fizyka na co dzień” nadal realizujemy na bieżąco na lekcjach fizyki. Przygotowywane przez Was tematy mogą mieć jak do tej pory postać filmików z doświadczeniami fizycznymi, pokazu slajdów, czy zwykłego wystąpienia. Wszystkie tematy będziemy nadal prezentować, tylko teraz w formie zdalnej na lekcjach.
Zachęcam Wszystkich do współpracy i angażowania się w pracę na lekcjach.
Poniżej umieszczam kilka zdjęć,  które zdążyłam do tej pory zrobić.

Z góry dziękuje za współpracę.
Pozdrawiam Was serdecznie!
Tekst i foto:  Angelika Drozd

Nagrali filmy o swoich pupilach

Z okazji przypadającego w październiku Światowego Dnia Zwierząt
w Szkole Podstawowej w Mycielewie zorganizowano konkurs pt. „Mój Pupil”.
Celem konkursu było pokazanie, w jaki sposób nasi uczniowie opiekują się swoimi  zwierzętami domowymi oraz jak spędzają z nimi czas. Dzieci nagrywały filmiki,
w których zaprezentowały swojego pupila, opowiedziały m.in. o prawidłowym żywieniu i pokazały wspólne z nim zabawy. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród najmłodszych naszych uczniów. Jury miało trudne zadanie i po wnikliwej analizie nadesłanych prac, zdecydowało
o przyznaniu

1 miejsca ex aequo w kategorii klas I-IV:

– Nadii Mlickiej
– Wojciechowi Sołdyga
– Mai Jasza
– Marcinowi Sołdyga
– Ignacemu Bałka
– Alanowi Hak
– Alanowi Kotłowskiemu
– Katarzynie Buksa
– Lenie Olędzkiej
– Amelii Gorajewskiej
– Amelii Paprockiej

W kategorii klas 4-8 przyznano następujące lokaty:

1 miejsce ex aequo:

– Annie Repczyńskiej
– Amadeuszowi Hak

2 miejsce:

– Julii Kotłowskiej

3 miejsce:

– Marcie Nadolnej

Wszyscy wymienieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe, gazetki, słodycze oraz upominki dla swoich pupili ufundowane przez Radę Rodziców, Sklep Zoologiczno-Wędkarski  Izap w Szubinie oraz anonimowego darczyńcę.
W skład jury weszli: pani Małgorzata Kwiatkowska oraz pan Wawrzyn Nowak. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za nadesłanie prac. Cieszymy się, że potraficie tak dobrze opiekować się swoimi zwierzętami. Gratulujemy i życzymy wielu wspaniałych przeżyć z Waszymi pupilami. 

Joanna Kozerewicz – organizator konkursu

Uwaga uczniowie klasy 4, 5 i 6! Jest konkurs do wygrania!

Jak wiecie ruszyła II edycja szklonego konkursu matematycznego

„Zostań mistrzem matematyki”

 Plakaty informujące o konkursie zostały rozwieszone w szkole. Mimo  zdalnej formy nauczania Wasze zmagania trwają : – ).

Mam nadzieję, że będzie wielu chętnych.

Raz w miesiącu będę udostępniała Wam zadania na stronie internetowej szkoły. Proszę je rozwiązywać identycznie jak w zeszłym roku. Zdjęcia z rozwiązanymi zadaniami będziecie odsyłać do mnie na mojego maila.

angelika.ptak@wp.pl

Proszę o bardzo wyraźny, staranny zapis – ułatwi mi, to sprawdzanie.

Przypomnę, że na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Poniżej w załącznikach znajduje się regulamin konkursu oraz zadania na październik. Regulamin i zadania drukujemy i wklejamy do  dodatkowego zeszytu (szczegóły przedstawiłam Wam na lekcjach matematyki). Uczniowie z klas 5 i 6 możecie mieć zeszyty z zeszłego roku.

Życzę powodzenia w zmaganiach!

Angelika Drozd

Pasowanie na ucznia

13 października 2020 r. odbyło się uroczyste Pasowanie na ucznia.
Dzieci z klasy pierwszej po „zdaniu” egzaminu
i pięknie przygotowanej krótkiej prezentacji artystycznej zostali pasowani na Uczniów Szkoły Podstawowej w Mycielewie przez panią dyrektor Katarzynę Walasiewicz
Złożyli również uroczyste ślubowanie i tym samym zostali oficjalnie przyjęci w poczet braci uczniowskich naszej szkoły. 

MT

Klasa 4 w projekcie Politechniki Warszawskiej pt. „Wstęp do kariery wynalazcy”

Uczniowie z klasy 4 naszej szkoły od września br. biorą udział w projekcie Politechniki Warszawskiej pt. „Wstęp do kariery wynalazcy”. Każdy z uczniów otrzymał swój login i hasło dzięki, któremu loguje się na platformie one – line. Na platformie będą umieszczane zadania matematyczne przygotowane dla uczniów czwartej klasy szkoły podstawowej. Nad odpowiednim doborem pytań i problemów czuwa p. Angelika Drozd, która została również szkolnym koordynatorem tego projektu. Uczniowie raz w tygodniu będą otrzymywali pakiet zadań  do rozwiązania na platformie, który systematycznie wprowadzi ich w wielki świat matematyki. Projekt podzielony jest na dwie części – indywidualną naukę matematyki w autorskim systemie e-learningowym, koordynowaną przez  opiekuna projektu oraz zajęcia warsztatowe, które będą odbywały się w Warszawie w gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Część warsztatowa, ze względu na pandemię, może nie odbyć się albo zostać przeprowadzona zdalnie. Najaktywniejsi użytkownicy klasy 4 otrzymają zaproszenie na Politechnikę Warszawską!

https://power.mini.pw.edu.pl/#/

Tekst: Angelika Drozd

Biedroneczki są EKO

13 października 2020 w grupie „Biedroneczki” odbyły się zajęcia z programu edukacyjnego pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”.
Podczas zajęć dzieci poznały wiele produktów ekologicznych oraz znaczek „Eko” jaki znajduje się na opakowaniu tych produktów. Obejrzały film pt. Skąd się biorą produkty ekologiczne? – uważnie śledząc pracę ich powstawania. Wspólnie utworzyły Piramidę Zdrowego Żywienia i Stylu Życia. Na zakończenie zajęć dzieci schrupały zdrową marchewkę i otrzymały przygotowaną publikację Z tego wniosek jest logiczny, że wybieram produkt….EKOLOGICZNY. 

Iwona Wojtkowiak

Wysyłali kartki do innych przedszkoli

9 października 2020 r. grupa przedszkolna „Biedroneczki” wzięła udział w Światowym Dniu Znaczka Pocztowego.
Przygotowane przez nas kartki pocztowe zostały wysłane do innych przedszkoli m.in. do Łodzi, Ostrołęki i Żabrza. 
Musimy się pochwalić, że jeden list już do nas dotarł, z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Iwona Wojtkowiak

Wśród mumii i piramid

Uczniowie klasy 5 omawiali na lekcjach historii dzieje starożytnego Egiptu. W ramach zadania domowego przygotowali prace przestrzenne: miniaturowe piramidy oraz atrapy mumii. Do wykonania prac uczniowie wykorzystali m.in. papier, drewno oraz styropian. Teraz już każdy piątoklasista pamięta jakie budowle wznoszono w starożytnym Egipcie oraz w jakim celu balsamowano zwłoki.

J. Kozerewicz

„Cała Polska Programuje” i CodeWeek w Mycielewie

Już po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Mycielewie bierze udział w dwóch bardzo ważnych, ambitnych i ciekawych przedsięwzięciach których celem jest propagowanie nauki programowania wśród najmłodszych. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się naszym dzieciom na każdym etapie ich życia. 

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w ciekawych zajęciach, które są starannie zaplanowane przez organizatorów obydwu akcji. Dzieci bawiąc się na macie do kodowania, budując wieżę z kolorowych kubeczków, czy w końcu planując trasy na macie stawiają pierwsze kroki w programowaniu. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.W tym roku CodeWeek działa od 10 do 25 października, ale my działamy już dzisiaj w ramach „Cała Polska Programuje” w akcji, której autorką jest Anna Świć. Obydwie inicjatywy wspiera Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Pierwsze zajęcia mamy już za sobą i trzeba przyznać, że choć nauka to po prostu świetna zabawa.

Uwaga!!!!! Rusza II edycja Klubu Młodego Programisty

Kluby Młodego Programisty to działanie Ministerstwa Cyfryzacji i Państwowego Instytutu Badawczego NASK, w ramach którego dzieci i młodzież w wieku szkolnym uczą się programowania. Możesz ciekawie spędzić czas w domu i uczyć się jednocześnie.

Jeśli nie mieliście okazji wziąć udziału w pierwszej edycji, nic straconego!

Po pierwsze – organizowane w pierwszej edycji zajęcia możecie obejrzeć w internecie. Po drugie – możecie wziąć udział w drugiej edycji, która rusza już 5 października.

Jak się na nie dostać? To bardzo proste! Wystarczy wejść nawww.klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnić krótki formularz lub dołączyć bezpośrednio do transmisji i już – gotowe!

Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom.

Anna Pyszczyńska