Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Gminny Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy

Klub MLUKS ORLIK Kcynia oraz Szkoła Podstawowa w Dobieszewie zorganizowały kolejny Gminny Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. 

Startujące drużyny zmagały się z testem wiedzy oraz czynnościami praktycznymi. 

Nasza drużyna wywalczyła 1 miejsce w klasyfikacji szkół. Indywidualnie 1 miejsce zajęła Zuzanna Pazderska, natomiast 2 miejsce wywalczyła Agata Jurek. Dziewczyny otrzymały cenne nagrody rzeczowej, a dla szkoły przypadł voucher na 10 h szkolenia doskonalącego umiejętności udzielania pierwszej pomocy. 

Gratulujemy i dziękujemy za chęci do pracy oraz zaangażowanie. 

Andrzej Kulczyński

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021-2022

24 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny. Klasa siódma przygotowała montaż słowno-muzyczny pod okiem wychowawcy Justyny Kirpy. Pani dyrektor Katarzyna Walasiewicz z wychowawcami i przedstawicielami Rady Rodziców nagrodziła uczniów za osiągnięcia w konkursach, nauce i sporcie.

Nagrodę Burmstrza Kcyni otrzymał Amadeusz Hak, Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymała Majka Fornalczyk. Tytuł Prymusa Szkoły zdobył Alan Hak, a tytuł Absolwenta Roku przypadł Amadeuszowi Hak. Nagrodę za 100% frekwencji powędrowała do Anny Repczyńskiej. Oliwia Stypczyńska natomiast przeczytała najwięcej książek i otrzymała tytuł Czytelnika Roku. Gratulujemy!

Tekst i foto WN

Pełna lista wyróżnionych uczniów poniżej.

Odebraliśmy nagrody z ZUS

20 czerwca 2022 zostaliśmy zaproszeni do siedziby ZUS w Bydgoszczy. Organizatorzy konkursu projekt z ZUS wysłali po nas transport. Po nagrodę wybrała się piątka aktorów z filmu oraz opiekunowie. Do składu delegacji dołączyła również pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Mycielewie Katarzyna Walasiewicz.

Na miejscu odebraliśmy nagrody i gratulacje od szefostwa Wojewódzkiego Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Miłym gestem było przekazanie dyplomów dla całej ekipy dzieci biorących udział w „Projekcie z ZUS”.

Więcej o konkursie pisaliśmy tutaj.

Czytali przedszkolakom bajki

W drugim semestrze br. członkowie Samorządu Uczniowskiego kilkakrotnie czytali przedszkolakom bajki. Celem akcji była integracja starszych uczniów szkoły podstawowej
z  „Maluchami”, propagowanie czytelnictwa, a także urozmaicenie zajęć najmłodszym.  Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały czytanych bajek. Dla przedstawicieli samorządu było to także ciekawe doświadczenie.

J. Kozerewicz

Rozstrzygnięcie konkursu „Stop Cyberprzemocy”

Miło nam poinformować, że wybraliśmy najlepsze prace w konkursie informatycznym.

W kategorii plakat nagrodę w wysokości 50 zł zdobyli: Martyna Wiekiera z kl. 3 i Nadia Mlicka z kl. 5.

W kategorii film nagrodę w wysokości 100 zł zdobyli: Franciszek Strzyżewski z kl. 6 oraz wspólnie Aleksander Tworek z kl. 1 i Igor Tworek z oddziału 0.

Gratulujemy!

Fundatorem nagrody była firma WawKomp z Szubina. Dziękujemy!

Zamiast kwiatka wrzuć do puszki

Po raz kolejny bierzemy udział w akcji „Zamiast kwiatka wrzuć do puszki”. Zebrane pieniądze przeznaczymy na rehabilitację chorych dzieci: Zosi i Mateusza.

24 czerwca br. podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego pieniądze przeznaczone na kupno kwiatów prosimy wrzucić w szczytnym celu do puszki.

Szkolne Koło Wolontariatu

Życie bez nałogu

W czerwcu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w plastycznym Powiatowym Konkursie Profilaktycznym pt.: ,,Życie bez nałogu” organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Nakle nad Notecią. Celem konkursu jest aktywna promocja i edukacja w zakresie profilaktyki uzależnień wśród młodzieży.

Dodatkowo promowanie działań mających wpływ na kształtowanie nawyków prozdrowotnych wśród młodzieży oraz wzmocnienie zaangażowania dzieci w rozwijaniu własnej kreatywności. W przeddzień zakończenia roku szkolnego otrzymaliśmy radosną wiadomość. Otóż nasze uczennice zostały wyróżnione w konkursie.  Natalia Tworek  kl. VI która zajęła II miejsce oraz Amelia Rzepa, która zdobyła III miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Małgorzata Kwiatkowska

„RAZEM PRZEZ CZTERY PORY ROKU” – podsumowanie

W roku szkolnym 2021/2022 dzieci z najmłodszej grupy przystąpiły do realizacji Ogólnopolskiego Projektu „Razem przez cztery pory roku”. Projekt miał na celu promowanie treści z zakresu edukacji przyrodniczej, rozwijanie samodzielności i kreatywności dzieci.

Założeniem projektu było również stwarzanie możliwości poznania przez dziecko poszczególnych pór roku i ich charakterystycznych cech, budzenie zainteresowania światem przyrody i wdrażanie do wspólnej aktywności fizycznej i zabawy. Projekt zawierał 4 moduły, a warunkiem zaliczenia każdego z nich było przeprowadzenie zajęć dydaktycznych z elementami charakterystycznymi dla danej pory roku. Udało nam się zrealizować wszystkie 4 moduły: jesień, zima, wiosna, lato za co otrzymaliśmy dyplomy oraz podziękowania.

Iwona Wojtkowiak

Fascynująca noc w szkole

3 czerwca uczniowie z II i V wraz z opiekunami: Martą Bernas, Pauliną Otto, Magdaleną Tomkowiak i Katarzyną Walasiewicz, udały się do Turzyna do gospodarstwa Państwa Połczyńskich.

Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji. Zwiedziliśmy Muzeum, odwiedziliśmy konie w stajni, mieliśmy okazję przejechać się bryczką i pojeździć konno. Na zakończenie naszego pobytu odbyło się pieczenie kiełbasek, wspólne spędzanie czasu, gry, zabawy i śpiew przy akompaniamencie gitary w wykonaniu pani Zosi.
Po powrocie do szkoły graliśmy w siatkówkę, koszykówkę i korzystaliśmy z możliwości spędzania czasu wolnego na sportowo. Urządziliśmy wieczór filmowy. Po tak ekscytującym dniu wszyscy zasnęliśmy bez problemów, a następnego dnia po pysznym śniadaniu, pożegnaliśmy się i wróciliśmy do domu.

Raz jeszcze serdeczne podziękowania kierujemy do Państwa Połczyńskich za gościnę i atrakcje.

Paulina Otto, Marta Bernas, Magdalena Tomkowiak

Marysia Kurtysiak laureatką konkursu plastycznego „Znak Polski Walczącej”

Mijający tydzień to pasmo sukcesów naszych uczniów. Do wcześniejszych osiągnięć należy dodać sukces Marysi Kurtysiak z klasy II Szkoły Podstawowej w Mycielewie, która stała się laureatką konkursu  „Znak Polski Walczącej”, zdobywając w nim II miejsce w kategorii klas I–III szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego.

Konkurs został ogłoszony w rocznicę powstania znaku Polski Walczącej. Organizatorem był Referat Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej Delegatura w Bydgoszczy. Uczestnicy mieli za zadanie wykonanie pracy plastycznej ze znakiem Polski Walczącej, wpisanym w szeroki kontekst polskich zmagań o niepodległość i suwerenność. Marysia wykonała pracę pt. „Pamiętamy” a w jej centrum umieściła małego powstańca warszawskiego.

9 czerwca 2022 r., w IPN w Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród. Zaproszonych gości przywitała pani dr Katarzyna Maniewska, która opowiedziała o idei tego konkursu. Następnie głos zabrała pani naczelnik Edyta Cisewska. Po wręczeniu nagród (m.in. wspaniałych edukacyjnych gier i  puzzli) na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka: zwiedzenie archiwum i czytelni w instytucie, co było dla wszystkich dużym przeżyciem, ponieważ nie jest to możliwość dostępna na co dzień. Oprócz akt, dokumentów, w zbiorach archiwum są też inne eksponaty, m. in. różaniec z chleba wykonany przez internowanych w potulickim więzieniu. Wycieczka po instytucie była cenną lekcją historii i zrobiła duże wrażenie zarówno na dzieciach, jak i na ich opiekunach.

Składamy podziękowanie IPN Delegatura w Bydgoszczy za wspaniałą organizację konkursu  i serdeczną atmosferę, Marysi natomiast gratulujemy sukcesu.

Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Mycielewo zwyciężyło! I miejsce w Polsce w „Projekcie z  ZUS”

W roku szkolnym 2021/2022 Szkoła Podstawowa w Mycielewie przystąpiła do Projektu z ZUS – programu popularyzującego wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych.  Uczniowie  uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez pedagog szkolną Małgorzatę Kwiatkowską, na których dowiedziały się, czym jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych, jakie są jego podstawowe cele i założenia.

Podsumowaniem projektu było przygotowanie plakatu, komiksu i filmu. Etap szkolny dostarczył dużo emocji, a do wojewódzkiego pojechały prace:

a) Plakat – Amelia Górajewska, Amelia Paprocka, Oliwia Gembara, Nadia Witkowska i Igor Fornalczyk

b) Komiks – Lena Olędzka, Maria Rubaszewska, Nicolas Szpotański, Martyna Wiekiera, Adrianna Stypczyńska

c) Film – Paweł Trzebiatowski, Katarzyna Buksa, Stanisław Nowakowski, Julia Czechowska, Mikołaj Pezacki

13 maja 2022 r. otrzymaliśmy radosną informację o zajęciu II miejsca w województwie w kategorii KOMIKS i I miejsca w kategorii FILM, a tym samym o zakwalifikowaniu się do etapu ogólnopolskiego!

6 czerwca 2022 roku na stronie internetowej ZUS ogłoszono wyniki etapu krajowego: I miejsce w Polsce w kategorii FILM zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mycielewie! Scenariusz opracowała Anna Pyszczyńska, w zdjęciach i montażu pomagał Wawrzyn Nowak. W konkursie wzięło udział ponad tysiąc prac z całej Polski. Zwycięzcom gratulujemy wielkiego sukcesu. Wkrótce uroczyste wręczenie nagród. Zachęcamy do obejrzenia prac konkursowych naszych uczniów.

Link do podsumowania projektu:

https://www.zus.pl/edukacja/szkoly-podstawowe/projekt-z-zus/konkurs

Link do zwycięskiego filmu:

Anna Pyszczyńska

Zbiórka dla potrzebujących dzieci

Szkolne Koło Wolontariatu

organizuje zbiórkę dla dzieci chorych onkologicznie przebywających
w szpitalu w Bydgoszczy i dla ich rodziców.

Zbieramy tylko nowe:

– przybory plastyczne: kredki, pisaki, kolorowy papier, papier ksero, wycinanki, kolorowanki, ołówki i długopisy, farby, pędzle, temperówki, gumki do mazania i inne

– wodę mineralną w butelkach, kawę, herbatę

– środki higieny osobistej: mydła w płynie, żele pod prysznic, pasty do zębów, chusteczki jednorazowe

Przyniesione przedmioty można składać do kartonu wystawionego przy sekretariacie.

Serdecznie dziękujemy za zrozumienie potrzeb chorych dzieci i ich rodziców.

Spacerkiem po świecie

 W ramach realizacji podstawy programowej z geografii, uczniowie klasy ósmej wykonali projekty dotyczące różnych państw świata. Wykonane prace mają charakter przestrzenny i prezentują charakterystyczne dla kraju cechy, jak np. elementy krajobrazu przyrodniczego, zabytki, kuchnię i elementy kultury.

Przygotowane projekty zostały zaprezentowane na wystawie dla całej społeczności szkolnej. Dziękujemy uczniom klasy ósmej za „wprowadzenie” nas w wakacyjny klimat. Może niejednemu z nas uda się odwiedzić w te wakacje któryś z zaprezentowanych krajów?       

J. Kozerewicz

Test predyspozycji zawodowych

7 czerwca uczniowie klasy 8 uczestniczyli w zajęciach z doradztwa zawodowego. Podczas spotkania ósmoklasiści rozwiązywali test predyspozycji zawodowych, którego wyniki otrzymają wkrótce. Mamy nadzieję, że ułatwią uczniom wybrać właściwą dla nich ścieżkę zawodową. Zajęcia przeprowadziła Pani Sylwia Tomaszewska z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy.

M. Kwiatkowska

Zakończenie innowacji  „Zostań młodym odkrywcą” w klasie 2

6 czerwca br. dziesięcioro uczniów klasy drugiej naszej szkoły zakończyli zajęcia z innowacji pedagogicznej „ Zostań młodym odkrywcą”. Uczniowie raz w miesiącu brali udział w projekcie podczas, którego wykonywali różnego rodzaju doświadczenia z zakresu fizyki  i chemii. Zajęcia cieszyły się ogromną popularnością, dzieci samodzielnie pod okiem prowadzącego nauczyciela p. Angeliki Drozd wykonywały eksperymenty rozwijające i  prezentujące w przyjazny sposób zagadnienia z zakresu fizyki, chemii, matematyki. Na zakończenie zajęć drugoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Mam nadzieję, że udało mi się zaszczepić  wśród dzieci zamiłowanie do matematyki i nauk przyrodniczych.

A. Drozd

Majka Fornalczyk i Amadeusz Hak w finale konkursu wojewódzkiego

Uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Mycielewie Majka Fornalczyk i Amadeusz Hak wystąpili w finale XIX edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkół podstawowych, który odbył się 2 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

 Wcześniej zadaniem uczniów było przygotowanie pod kierunkiem nauczyciela pracy pisemnej i prezentacji na jeden z trzech wyznaczonych przez organizatora tematów. Majka podjęła się opracowania tematu: Nie ma kaleki, jest człowiek M. Grzegorzewska – powinności samorządu wobec osób starszych, słabych i zagrożonych wykluczeniem”, natomiast Amadeusz  zajął się tematem: „Kobieta w samorządzie, czyli o łączeniu ról społecznych – role liderek w działalności samorządowej”.

Po sprawdzeniu przez komisję, do ścisłego finału zakwalifikowano dziesięć prac spośród ponad pięćdziesięciu nadesłanych z różnych szkół podstawowych województwa.
W Toruniu młodzi ludzie
zaprezentowali swoje prace i odpowiedzieli na pytania zadane przez członków komisji w składzie: dr Monika Kamper-Kubańska z Państwowej Uczelni Zawodowej we Włocławku, dr Dorota Sylwestrzak oraz dr hab. Piotr Rączka, prof. UMK z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ostatecznie decyzją Wojewódzkiego Komitetu Organizacyjnego powołanego przez Przewodniczącą Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbietę Piniewską, Amadeusz Hak otrzymał wyróżnienie.

Wszyscy uczestnicy finału zostali nagrodzeni dyplomami oraz upominkami, a laureaci,
w tym Amadeusz, nagrodami finansowymi. Serdecznie gratulujemy Majce i Amadeuszowi odniesionego sukcesu i zachęcamy młodszych naszych uczniów do brania udziału w kolejnych edycjach tegoż prestiżowego konkursu.

Gratulacje i  podziękowania  należą się także rodzicom uczniów oraz wszystkim rozmówcom- pracownikom samorządowym, pracownikom opieki społecznej, kierownikom jednostek organizacyjnych,  radnym, sołtysom i wszystkim Państwu,  którzy udzielili naszym podopiecznym wywiadów i przyczynili się do powstania ich prac.

Joanna Bienacka-Kozerewicz

„Śmierć nie jest kresem naszego istnienia.
Żyjemy w naszych dzieciach i następnych pokoleniach.”

Albert Einstein

Z wielkim żalem i smutkiem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Gabrieli Wesół

nauczycielki Szkoły Podstawowej w Mycielewie.
Rodzinie zmarłej składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Dyrektor, Nauczyciele, Uczniowie,
Pracownicy Administracji i Obsługi
Szkoły Podstawowej w Mycielewie

Przetłumacz stronę »