Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Wycieczka na basen

21 września 2021 roku klasa V udała się na wycieczkę klasową do Aquaparku w Wągrowcu.
Tam pod okiem ratowników i opiekunów uczniowie korzystali z wszystkich atrakcji basenowych. Bawili się w płytkim basenie ze słoniową zjeżdżalnią i fontanną, szaleli w basenie z szumiącą rzeką i natryskami, zjeżdżali ze zjeżdżalni, pływali w basenie rekreacyjnym i próbowali swych sił na torze pływackim. Grzali się w wannach z hydromasażem.
Po trzygodzinnych szaleństwach udali się na posiłek do restauracji na piętrze Aquaparku. Około godziny 14 wrócili do szkoły. Uśmiechy na ich twarzach potwierdzały, że miło spędzili czas.

Marta Bednas

O wolontariacie z okazji Międzynarodowego Dnia Dobroczynności

Niech nikt, kto przychodzi
do ciebie nie odchodzi
bez poczucia, że stał się lepszy
i szczęśliwszy, każdy powinien
zobaczyć dobroć w twojej
twarzy, w oczach i w uśmiechu.“

Matka Teresa z Kalkuty

Z okazji przypadającego 5 września Międzynarodowego Dnia Dobroczynności, ustanowionego w 2012 roku w rocznicę śmierci Marki Teresy z Kalkuty, uczniowie działający w Szkolnym Kole Wolontariatu zaprezentowali społeczności szkolnej apel poświęcony tematyce niesienia pomocy potrzebującym. W trakcie występu młodzież
z klasy ósmej przybliżyła zebranym informacje na temat największych organizacji charytatywnych działających w Polsce, a także przedstawiła wiersze i utwór muzyczny
o filantropii. Uczennice z klasy siódmej rozdały zebranym własnoręcznie wykonane serduszka z napisami zachęcającymi do bycia pomocnym, życzliwym i wrażliwym na cierpienie innych. Po zakończeniu przedstawienia głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Walasiewicz, która zachęciła uczniów do włączania się w działalność charytatywną organizowaną w naszej szkole. Przypomniała o trwającej zbiórce nakrętek i kasztanów. Dodała, że każde działanie na rzecz potrzebujących, choćby najmniejsze, jest lepsze od współczucia, za którym nie idą czyny.
Dziękując wszystkim członkom naszej społeczności szkolnej za dotychczasową działalność charytatywną, zachęcamy do dalszej współpracy i czynienia dobra.


Joanna Kozerewicz

Bezpieczeństwo i odpowiedzialność karna

Kolejne działania profilaktyczne za nami. Tydzień temu informowaliśmy o spotkaniu funkcjonariuszy policji z najmłodszymi uczniami naszej szkoły. 21 września policja spotkała się z uczniami kl. IV, VI, VII oraz VIII. Funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz omówili temat związany z odpowiedzialnością karna osób nieletnich.

MK

Bezpieczna droga do szkoły !

14 września w naszej szkole gościliśmy mł.asp. Z. Wrzeszcz i przewodnika st.asp. Ł. Król z psem z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią, a także dzielnicowego asp.szt. M. Dubiela z Komisariatu Policji w Kcyni. Funkcjonariusze policji spotkali się z uczniami klas 0-III oraz z dziećmi z oddziału przedszkolnego w celu przeprowadzenia zajęć związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego. 

Corocznie w ramach działań pt.: „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci powiatu nakielskiego spotykają się z uczniami  i przybliżają im zasady ruchu drogowego oraz ważne kwestie związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Podczas zajęć przypomniano dzieciom, że poruszając się po drodze muszą bezwzględnie przestrzegać obowiązujących przepisów, tj.: iść właściwą stroną drogi, ustępować pierwszeństwa pojazdom, a przez jezdnię przechodzić jedynie w miejscach, do tego wyznaczonych. Mundurowi przestrzegali też przed zabawami w pobliżu dróg i zwracali uwagę dzieciom, aby nosiły na plecakach i odzieży elementy odblaskowe, przypominając, jaką rolę pełnią. Dzieci uczyły się też znaków i sygnałów drogowych.

Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę. Uczniowie znajomość poznanych przepisów sprawdzili na mini miasteczku ruchu drogowego. 

Na koniec zajęć uczniowie mieli także niebywałą okazję poznać policyjnego czworonoga, a w rozmowie z jego przewodnikiem st. asp. Łukaszem Król dowiedzieć się, jak wygląda praca z policyjnym psem i na czym polega jego tresura. Dzieci poznały bezpieczną pozycję w sytuacji ataku psa. 

W nagrodę za aktywność dzielni słuchacze otrzymali od policjantów odblaski. 

Dziękujemy i zachęcamy rodziców do wykorzystania odblasków!

Tekst i foto: Małgorzata Kwiatkowska

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca 2021 roku w Szkole Podstawowej w Mycielewie oficjalnie zakończył się rok szkolny 2020/2021.
Ze względu na pandemię był to bardzo trudny czas, dlatego cieszymy się, że mogliśmy pożegnać się w szkole.
Pani dyrektor Katarzyna Walasiewicz wręczyła nagrody i wyróżnienia.
Nagrodę Burmistrza Kcyni Marka Szarugi otrzymał Amadeusz Hak.
Nagrodę Dyrektora Szkoły oraz Tytuł Absolwenta Szkoły otrzymała Aleksandra Strzyżewska.
Tytuł Prymusa Szkoły otrzymał Franciszek Strzyżewski.
Nagrodę za 100% Obecności otrzymali: Alan Kotłowski, Laura Dolatowska, Klaudiusz Walczewski, Wiktor Walczewski, Filip Brzykcy, Julia Kotłowska, Kornel Katafiasz, Filip Kryger, Anna Repczyński i Natalia Pazderska.
Czytelnikiem Roku została: Justyna Jeż.
Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Poniżej prezentujemy listę uczniów ze średnią wyników w nauce powyżej 4,0.

Wszystkim uczniom gratulujemy wyników!
Życzymy pełnych słońca i bezpiecznych wakacji.

Tekst i foto WN

Siódma pożegnała ósmą

W środę 23 czerwca uczniowie klasy siódmej pożegnali tegorocznych absolwentów naszej szkoły, czyli uczniów klasy ósmej.  Uroczystość
z udziałem całej społeczności szkolnej odbyła się na boisku. Młodsi koledzy zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. W występie udział wzięli: Anna Repczyńska, Julia Katafiasz, Majka Fornalczyk, Amelia Winkowska, Natasza Skrzyńska, Bartosz Dolatowski, Jakub Tabor i Oskar Kwiatkowski.  Po skończonym występie absolwenci otrzymali pamiątkowe medale z napisem: „Szkoła Podstawowa w Mycielewie żegna” oraz zatańczyli wspólne z wychowawcą pożegnalny taniec. Nie obyło się bez wzruszenia, niejednemu uczniowi poleciała łza. Słowa do ósmoklasistów skierowała pani dyrektor Katarzyna Walasiewicz, a w imieniu absolwentów głos zabrała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego-Ewelina Pazderska.  Oficjalne pożegnanie ósmoklasistów nastąpi w piątek 25 czerwca w trakcie rozdania świadectw ukończenia szkoły.

tekst J. Kozerewicz

Absolwenci otrzymali order 🙂

Foto Marta Bernas

Wsparcie dla pani Doroty

  Z inicjatywy Szkolnego Koła Małego Wolontariatu oraz Rady Rodziców w Szkole Podstawowej w Mycielewie zorganizowano akcję charytatywną, której celem było pozyskanie funduszy na dalsze leczenie pani Doroty Piękoś z Szubina, niewidomej od drugiego roku życia.
W ostatnim czasie pojawiła się szansa na odzyskanie wzroku. Niestety kuracja jest kosztowna i wykracza poza możliwości  finansowe  pani Doroty i jej najbliższych. Lokalna społeczność , chcąc wesprzeć leczenie, organizuje akcje charytatywne.  
W naszej szkole przedstawiciele Rady Rodziców sprzedawali przepyszne ciasta przygotowane przez rodziców, uczniów i nauczycieli.  Słodkości rozeszły się w błyskawicznym tempie!  Zebraną kwotę ponad  900 złotych przekazano na konto fundacji Avalon wspomagającej leczenie pani Doroty.
Kolejnym działaniem mającym na celu zebranie funduszy  była przeprowadzona w dzień zakończenia roku szkolnego akcja pod hasłem: „ Zamiast kwiatka, wrzuć do puszki na leczenie pani Doroty”.  Zebrane pieniądze także zasilą konto fundacji.
Dziękujemy wszystkim, którzy upiekli bezpłatnie ciasta,  a także tym, którzy je pakowali, sprzedawali i zakupili. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców. Państwa zaangażowanie przyczyniło się do pomyślnego przeprowadzenia akcji. Podziękowania  kierujemy także do uczniów i ich rodziców za pieniądze złożony do puszki. Dziękujemy za Waszą empatię!

J. Kozerewicz

Pomoc dla bezdomnych

Z inicjatywy Szkolnego Koła Małego Wolontariatu uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i pracownikami Szkoły Podstawowej w Mycielewie  zorganizowali zbiórkę obuwia i środków czystości osobistej dla mieszkańców schroniska dla bezdomnych w Kołaczkowie. Ośrodek dla osób pozbawionych miejsca zamieszkania prowadzi Kujawsko- Pomorskie Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu „Judym”. Organizacja utrzymuje dwa domy, w których obecnie przebywa 70 podopiecznych. Stowarzyszenie utrzymuje się głównie z darowizn, dlatego tak ważne jest materialne wsparcie jego działalności. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali dary dla bezdomnych. Dziękujemy za Waszą empatię!

J. Kozerewicz

Trzecia umie pływać!

W maju i w czerwcu uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej w Mycielewie oraz Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie brali udział w programie „Umiem pływać”. Organizatorem przedsięwzięcia był Kujawsko-Pomorski Związek Pływacki oraz Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Dzieci z Mycielewa i Dziewierzewa miały możliwość uczestniczenia w zajęciach nauczania i doskonalenia pływania. Lekcje odbywały się AQUAPARKU w Wągrowcu, pod okiem doświadczonych instruktorów. Uczniowie mieli zapewnioną opiekę projektu –  p. H. Mickiewicz – SP Mycielewo i p. G. Kruś – SP w Dziewierzewo.
Urząd Miejski w Kcyni zapewnił dojazd i powrót z zajęć, które realizował PKS z Bydgoszczy. Uczniowie gminy Kcynia rozwijali swoje umiejętności pływackie oraz zasady zachowania się nad wodą. Życzymy im dalszych sukcesów w doskonaleniu swoich umiejętności. 

 H. Mickiewicz

Uwaga! wyniki Konkursu Matematycznego Kangur 2021 r.

Wyniki tegorocznego Konkursu Matematycznego Kangur 2021 każdy uczeń otrzymał w wiadomości prywatnej poprzez e-dziennik. Bardzo proszę zapoznać się indywidualnie.

Uczeń klasy III, Alan Hak zdobył wyróżnienie w tymże konkursie. Gratuluję sukcesu, aktywności, zaangażowania  i zachęcam do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

Alan Hak – uczeń klasy 3 został wyróżniony w konkursie

Koordynator konkursu AD

Projekt z ZUS

Nasi uczniowie chętnie i licznie uczestniczą w proponowanych  projektach i konkursach.  W ostatnim  czasie uczniowie klasy 6 i 7 uczestniczyli w zajęciach w ramach ogólnopolskiego programu „Projekt z ZUS”. Celem, którego jest upowszechnianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół podstawowych. Po skończonych zajęciach uczniowie wzięli udział w konkursie organizowanym przez ZUS. Wykonali prace plastyczne i nagrali filmik wyjaśniający, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Niestety nie udało nam się zająć żadnego miejsca chociaż troje naszych uczniów otrzymało dyplom i upominki za udział w konkursie. Byli to Claudia Czechowska, Katarzyna Marciniak i Amadeusz Hak.

Gratulujemy!

M.K

Piąta cały rok brała udział w akcji „Nauka w plecaku”…

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 5 pomimo zdalnego nauczania brali udział w lekcjach na żywo prowadzonych na kanele you tube na żywo. W grudniu z okazji Mikołajek na godzinie wychowawczej uczestniczyliśmy w pierwszej lekcji na żywo pt.

„ Spotkanie ze Świętym Mikołajem”. Dowiedzieliśmy się na niej, gdzie mieszka Święty Mikołaj, jak spędza czas wolny, co jest ulubionym przysmakiem jego reniferów. 16 kwietnia świętowaliśmy na żywo DZIEŃ OCHRONY SŁONI. Wybraliśmy  się wspólnie do Tajlandii. Zdobyliśmy trochę wiedzy o słoniach. Teraz na pewno odróżnimy  słonia indyjskiego od afrykańskiego.

Na zakończenie roku szkolnego 18 czerwca braliśmy udział w spotkaniu dotyczącym upragnionych wakacji pt. „W namiocie!”. Wiemy już  między innymi: co wziąć na wakacje pod namiot,  czy w namiocie jest mało czy dużo miejsca,  jakie ryby są niezbędne do rozłożenia namiotu.

AD

Dzień dziecka w towarzystwie zacnych gości

Dzień Dziecka wyjątkowo w tym roku zorganizowaliśmy 10 czerwca. Zabawy i atrakcje dla dzieci przygotowała firma „Nie pękaj” opłacona przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Mycielewie.
Uczniowie otrzymali watę cukrową i popcorn, a czas umilali wykwalifikowani animatorzy.
Gośćmi specjalnymi byli również zaprzyjaźnieni leśnicy i myśliwi, którzy zorganizowali konkurs przyrodniczy z ciekawymi nagrodami dla dzieci. Ufundowali również zestaw głośnomówiący, który przyda się do prowadzenia zajęć w terenie.
Był to doskonały moment na podziękowania i gratulacje dla pana Kazimierza Stosika, który niedawno jako pracownik Nadleśnictwa Szubin przeszedł na emeryturę. Pan Kazimierz od lat współpracuje z naszą placówką oświatową, propagując proekologiczne wychowanie młodego pokolenia.

Dziękujemy również Kołu Łowieckiemu GWARDIA z Bydgoszczy za prezenty:
sprzęt sportowy i nagrody na kolejne konkursy. 

Pogoda dopisała, a uśmiechy z twarzy dzieci nie znikały.
Z serdecznymi życzeniami dla wszystkich dzieci Anna Pyszczyńska.

Amadeusz Hak laureatem wojewódzkiego konkursu interdyscyplinarnego!

Uczeń klasy 7 Szkoły Podstawowej w Mycielewie Amadeusz Hak uzyskał tytuł laureata  Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach, który w tym roku odbył się pod hasłem „Prymas Stefan Wyszyński na tle historii Polski XX i XXI wieku”.

Dodajmy, że konkurs od kilku lat cieszy się w naszej szkole dużą popularnością i możemy poszczycić się wieloma odniesionymi w nim sukcesami. W tegorocznej edycji w etapie szkolnym
 i rejonowym udział wzięło troje uczniów. Oprócz Amadeusza, byli to: Aleksandra Strzyżewska i  Stanisław Lulka z klasy 8. Opiekunem merytorycznym uczniów jest pani Renata Szczepaniak, która  od samego początku organizowania konkursu przygotowuje naszych uczniów.

Finał konkursu zorganizowano  6 maja w Urzędzie Marszałkowskim Toruniu, a uroczystą galę z udziałem laureatów i  finalistów – 10 czerwca w Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku. Amadeusz Hak, aby znaleźć się w tak zaszczytnym gronie, wykazał się doskonałą znajomością nie tylko biografii Prymasa Tysiąclecia, ale także wiedzą z wielu dziedzin. Nagrody dla laureatów konkursu były niezwykle atrakcyjne. Serdecznie gratulujemy naszemu uczniowi  sukcesu i już trzymamy kciuki  licząc na udany występ w przyszłorocznej  edycji tegoż konkursu. Jednocześnie zachęcamy pozostałych uczniów do zgłębiania wiedzy o wybitnych Polakach i do udziału w konkursie o tak dużej randze.

Tekst: J. Kozerewicz, Foto: A. Koralewska-Hak 

Ma się to oko!

10 czerwca grupa uczniów z klasy VIII pod opieką p. M. Kwiatkowskiej uczestniczyła w Turnieju o Puchar Ligi Strzeleckiej w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni. Turniej przebiegał w bardzo miłej atmosferze a nasi reprezentanci świetnie się bawili zdobywając przy okazji nowe doświadczenia i znajomości.

Okazało się, że kilku z nich ma naprawdę świetnie oko. Kinga Czechowska i Alan Tracz wystrzelali indywidualnie II miejsca. Jako drużyna zajęliśmy II i III miejsce. Gratulujemy!

MK

Zajęcia z doradztwa zawodowego

Zgodnie z Rozporządzeniem MEN od 1 września 2018 roku w przedszkolach prowadzona jest preorientacja zawodowa a w klasach 1-6 szkoły podstawowej orientacja zawodowa. Celem jest zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami, pobudzenie i rozwijanie ich zainteresowań i uzdolnień, a także kształtowanie pozytywnych postaw wobec pracy. W klasach 7-8  odbywają się zajęcia z doradztwa zawodowego, które w naszej szkole prowadzi p. M. Kwiatkowska. Celem zajęć jest przygotowanie uczniów do odpowiedzialnego planowania kariery i podejmowania decyzji edukacyjnych przy wsparciu doradcy uwzględniając znajomość własnych zasobów oraz informacji na temat rynku pracy i systemu edukacji . W tym roku poszerzyliśmy nasze działania i 2 czerwca   gościliśmy w naszej szkole p. Sylwię Tomaszewską z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy , która prowadziła zajęcia w klasie 8.  Podczas zajęć nasi uczniowie mieli okazję uporządkować  wiedzę na temat swoich predyspozycji zawodowych.

MK

Wyniki konkursu „Zostań mistrzem matematyki”!

10 uczniów naszej szkoły z klas IV – VI wzięło udział w II edycji szkolnego konkursu matematycznego „Zostań mistrzem matematyki”. Ze względu na panującą w kraju pandemię, konkurs w głównej mierze miał charakter zdalny. Uczniowie raz w miesiącu rozwiązywali zestaw trzech zdań matematycznych o podwyższonym stopniu trudności. Następnie za pośrednictwem platformy Teams odsyłali do sprawdzenia rozwiązane przez siebie przykłady, organizatorowi konkursu, Pani Angelice Drozd. Po półrocznych zmaganiach wyłoniliśmy zwycięzców konkursu matematycznego.

Zestawienie wyników konkursu matematycznego „Zostań mistrzem matematyki”

Nazwisko i imię uczniaSuma uzyskanych punktówProcent uzyskanych punktów
Furtak Damian53,5p/65p82%
Jaszak Maja51p/65p42%
Połczyński Franciszek50,5p/65p77%
Mlicka Nadia40,5p/65p62%
Wiekiera Krzysztof63p/65p97%
Jaszak Antonina57p/63p90%
Manikowski Wojciech51p/63p81%
Socha Remigiusz57p/63p90%
Strzyżewski Franciszek52p/63p83%
Katafiasz Kornel59,5p/68p88%

Tytuł Mistrza Matematyki w Szkole Podstawowej w Mycielewie zdobył uczeń klasy 4.

Krzysztof Wiekiera

Natomiast Remigiusz Socha ( kl.5) oraz Jaszak Antonina ( kl. 5) zdobyli wyróżnienie za zdobycie 90 % pkt.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję wytrwałości i zaangażowania oraz terminowości! Dziękuję Radzie Rodziców za ufundowanie atrakcyjnych nagród. Zachęcam uczniów do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

Angelika Drozd

Przetłumacz stronę »
Font Resize
Kontrast